Panevėžio kolegijos absolventai diplomų atsiimti tradiciškai iškilmingai žingsniavo į „Cido“ areną, KTU studentai rinkosi J. Miltinio dramos teatre.
Šiandien diplomus gavo 339 Panevėžio kolegijos absolventai. Dar 27 bendrosios praktikos slaugos absolventai diplomus gavo pavasarį.
Pasak Kolegijos direktoriaus Gedimino Sargūno, šiemetinė laida šiek tiek gausesnė už pernykštę. Taip greičiausiai yra dėl to, kad 2014 metais priimta daugiau studentų, galbūt mažiau jų „nubyrėjo“, nes geriau mokėsi. 15 studentų baigė studijas su pagyrimu.
Pirmą kartą išleidžiami neformalaus meninio ugdymo programos absolventai. Šiemet socialinius mokslus baigia 146, technologijos mokslus – 78, biomedicinos mokslus – 114 absolventų. Šiemet gausiausia grupė – 56 žmonės baigia buhalteriją.
Absolventams linkėta sau kelti naujus iššūkius, būti žingeidiems, iniciatyviems. Priminta, kad pasiekę savo tikslą – baigę mokslus – absolventai per tą laiką įgijo sparnus ir pasitikėjimo savimi, čia išaugo ir subrendo, sutiko savo draugus.
„Sėkmingo starto į profesinio pažinimo kelionę“, – linkėta jiems.
Burnos higienos specialybę baigusi Greta prisipažino, kad ši profesija ją labai traukė, atrodė labai įdomi. Įspūdis nepasikeitė ir pabaigus. Mergina darbo kol kas neturi ir prisipažino nežinanti, ar liks Panevėžyje.
„Apie tai dar negalvoju. Kol kas svarbiausia buvo baigti mokslus“, – sakė Greta.
Kompiuterių tinklų administravimo studijas neakivaizdiniu būdu baigęs Tomas Gliebus taip pat sako, kad tokia studijų kryptis labai patikusi. Tiesiogiai tokio darbo nedirba, tačiau neatmetė galimybės, kad ateityje dar baigęs kažkokius papildomus mokslus, dirbs.
Diplomus gavo ir 51-osios Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto absolventai – 52 technologinių mokslų absolventai (24 magistrai ir 28 bakalaurai) bei 48 socialinių mokslų absolventai, iš kurių bus 16 magistrų ir 32 bakalaurai. Dar 26 diplomai buvo įteikti žiemą statybos magistrams.
KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto absolventė Ilona baigė verslo administravimą. Dabar motinystės atostogose esanti jauna mama sakė planuojanti dirbti pagal specialybę.
„Kaip ir susiradau darbą – atliekant praktiką, pasiūlė darbą“, – sako ji.
Fakulteto dekanė Daiva Žostautienė sako, kad pernai diplomus gavo šiek tiek daugiau absolventų – 115. Per visą fakulteto gyvavimo laikotarpį jau išleista 7 783 absolventai.
Šiemet padėkas už mokslinę ir visuomeninę veiklą gavo 4 absolventai, o su pagyrimu studijas baigia taip pat keturi absolventai. 12 absolventų gavo dekanės padėkas už puikius rezultatus ir aktyvią studentišką veiklą. Įteiktos ir mecenato stipendijos trims geriausiai įvertintiems KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto studentų baigiamiesiems projektams.
Dekanė D. Žostautienė, sveikindama absolventus sakė, kad kiekvienais metais birželis atneša didelę šventę.
„Kiekvieną birželį jaučiu tą patį jaudulį, kurį jaučiau gaudama savo pirmą diplomą. Atrodo tiek daug kelių atsiveria ir atrodo tiek daug nežinomybės. Linkiu, kad skrydžiai būtų kupini ryžto, kad netrikdytų pirmosios nesėkmės“, – linkėjo dekanė.
Fakulteto kapelionas Kęstutis Brilius absolventams linkėjo nelikti vien tarp kompiuterių, bet visada būti tarp žmonių. Priimti, ką atneša visuomenė, civilizacija, bet ir išsaugoti tai, jog žmogus spręstų, bendrautų, išradinėtų su žmonėmis, dėl žmonių.
Išeinančius absolventus rudenį pakeis nauji pirmakursiai. Įvertinti, kaip sekasi priimti pirmakursius, kol kas sunku, nes priėmimas vyksta vos keletą savaičių.
Pasak Kolegijos vadovo G. Sargūno, kol kas prašymai teikiami panašiu tempu kaip ir pernai, tad tikimasi priimti panašiai tiek pat studentų. Pernai iš viso priimti 398 studentai, iš kurių didžioji dalis – virš 300 – bendrojo priėmimo metu.
„Tikimės, kad šių metų rezultatai bus ne blogesni, o gal net geresni. Kol kas dar sunku prognozuoti“, – „Sekundei“ teigė G. Sargūnas.
KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto dekanė D. Žostautienė taip pat sako, kad kol kas sunku vertinti stojimus.
„Yra programų, kurios viršija lūkesčius, kurių nesitikėjome – jau dabar matome, kad bus konkursas. Jei lygintume su pernai metų tuo pačiu laikotarpiu, pagal programas išskirtinė yra vadybos magistrantūra, kur jau dabar matome, kad bus konkursas“, – sakė dekanė.
Tačiau yra ir programų, kur nesurinktas minimalus skaičius. Laiko dar yra nemažai. Kol kas abiturientai nežino savo rezultatų, o bakalaurai diplomus atsiėmė tik šiandien.
Dekanės manymu, kalbos apie aukštojo mokslo reformą, jaunimą gąsdina.
„ Mes nežinome, kaip jaunas žmogus sureagavo, kaip priėmė informaciją apie pokyčius. Tų pokyčių valstybėje yra daug ir svarbu, kaip jaunas žmogus informaciją priima ir kokį sprendimą po to priima. Tai bus lakmuso popierėlis, ar teisingu keliu einame“, – sako D. Žostautienė.
T. Šiaudinio nuotr.
M. Garucko nuotr.