Šie darbai iš dalies finansuojami Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšomis kaip valstybei svarbūs vietinės reikšmės kelių projektai.
„Panevėžio mieste rekonstruojama gatvių infrastruktūra svarbi tiek miesto gyventojams, tiek šį regioną kertančio tranzitinio transporto srautams valdyti. Smėlynės gatvė ir šiuo metu rekonstruojama Senamiesčio ir S. Kerbedžio gatvių sankryža išsiskiria intensyviu eismu, šiomis gatvėmis važiuoja nemažai krovininių transporto priemonių, vykstančių keliu „Via Baltica“ Rygos link, taip pat Anykščių ir Daugpilio kryptimis. Valstybės finansavimas leis sparčiau įgyvendinti šiuos projektus, pagerinti eismo sąlygas bei saugą ir sumažinti tranzitinio transporto poveikį eismo organizavimui mieste“, – sako susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas.
Panevėžio miesto savivaldybės duomenimis, rytinėje miesto dalyje esančia Senamiesčio ir S. Kerbedžio gatvių sankryža juda tranzitinio transporto srautai, įsiliejantys į valstybinės reikšmės krašto kelius Nr. 121 Anykščiai–Troškūnai–Panevėžys bei Nr. 122 Daugpilis–Rokiškis–Panevėžys. Vidutinis metinis paros eismo intensyvumas šioje sankryžoje – 29 820 automobilių per parą. Numatoma, kad įrengta žiedinė sankryža padidins transporto srautų pralaidumą visomis kryptimis. Šios sankryžos įrengimas yra dalis didesnio savivaldybės įgyvendinamo projekto, kurį vykdant rekonstruojamos Elektronikos ir Tinklų gatvės bei Senamiesčio, S. Kerbedžio, Venslaviškio ir J. Biliūno gatvių sankryžos.
Smėlynės gatvėje, kuri Panevėžio mieste yra magistralinio kelio A10 tęsinys, numatoma rekonstruoti apie 2 km ilgio ruožą tarp Geležinkelio g. ir miesto ribos. Tai pagrindinė transporto jungtis Rygos link važiuojančiam keleiviniam ir krovininiam transportui. Ši gatvė bus naujai išasfaltuota, įrengta Smėlynės ir Šiaurinės g. žiedinė sankryža, atnaujinti šalia esantys pėsčiųjų ir dviračių takai, eismo saugumo priemonės.
Abiem minėtiems objektams – žiedinei sankryžai Senamiesčio g. įrengti ir Smėlynės g. rekonstruoti, kaip valstybei svarbiems vietinės reikšmės kelių projektams, atitinkamai skirta 356,8 tūkst. ir 1,373 mln. eurų, iš viso – beveik 1,73 mln. eurų KPPP lėšų.
Šie Panevėžio miesto savivaldybės įgyvendinami projektai patenka tarp septynių Lietuvos savivaldybėse įgyvendinamų projektų, kuriuos Susisiekimo ministerijos sudaryta komisija atrinko kaip valstybei svarbius vietinės reikšmės kelius, finansuotinus šių metų KPPP lėšomis. Iš viso šiais metais tokiems projektams skiriama 16,133 mln. eurų.