paralimpics.lt nuotr.

Inicijuoja sporto įstatymo pataisas: sieks mažinti diskriminaciją

Inicijuoja sporto įstatymo pataisas: sieks mažinti diskriminaciją

Prezidentūra ketina teikti Sporto įstatymo pataisas, kuriomis būtų siekiama didinti rentas ir premijas neįgaliems sportininkams. Įstatymo pataisas šią savaitę planuojama teikti viešosioms konsultacijoms, o spalio 11 d. – svarstymui Seime.

Pataisomis būtų norima pakeisti įstatymo 23 straipsnį, siekiant atnaujinti valstybės premijų dydžio nustatymo metodiką, pagal kurią sportininkams skiriamos premijos. Prezidento komanda siūlys suvienodinti paralimpinių, kurčiųjų ir specialiosios olimpiados žaidynių prizininkų rangą su olimpinėse žaidynėse 1-8 vietas užėmusių sportininkų, esą visi sportininkai turi būti traktuojami vienodai, o aukščiausio lygio neįgaliems sportininkams turėtų būti skiriamas aukščiausio lygio dėmesys.

Pataisomis taip būtų siekiama sumažinti skirtumą tarp olimpiečiams ir neįgaliems sportininkams išmokamų premijų bei rentų, o ilgainiui – jas suvienodinti. Prezidentūros skaičiavimais, tai iš viso pareikalautų 1,85 mln. eurų.
Prezidentūros pataisose taip pat numatoma keisti ir įstatymo 25 straipsnį. Įsigaliojus pakeitimams, paralimpinių ar kurčiųjų žaidynių prizininkai karjeros pabaigoje gautų rentą, jei norint patekti į laimėtas varžybas teko įveikti atranką, o dalyvaujančioms šalims buvo taikomos dalyvių kvotos. Rentą neįgalūs sportininkai taip pat gautų laimėję varžybas, kuriose varžėsi bent 12 kitų valstybių sportininkai.

Ši nuostata pakeistų galiojančią dabar, kai neįgaliems sportininkams rentos išmokamos tik jei varžybose, į kurias vykdoma atranka ir yra taikomos kvotos, užimama 1-2 vieta arba nugalima varžybose, kuriose atrankos ir kvotų nėra. Padidintos rentos galiotų ir atgaline data, jau karjerą baigusiems sportininkams.

Jei Seimas pritartų pataisoms, įstatymo pakeitimai įsigaliotų nuo kitų metų pradžios.

ELTA primena, kad prezidentas Gitanas Nausėda skirtumą tarp olimpiečių ir paralimpiečių bei kurčiųjų sportininkų išmokų pavadino diskriminaciniu, kadangi paralimpinėse žaidynėse sėkmingai pasirodžiusiems sportininkams buvo skirtos apie 6,5 tūkst. eurų mažesnės premijos. G. Nausėda tokį kontrastą pavadino neatitinkančiu demokratinės visuomenės principų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų