Site icon sekunde.lt

Ilgai laukta FK „Panevėžio“ pergalė

FK „Panevėžys“ - „Tauras“. FK „Panevėžio“ nuotr.

Pirmos lygos 12-ame ture penktadienį vakare (birželio 16 d.) „Panevėžys“ namuose susitiko su Tauragės „Tauro“ ekipa. Įvarčiai pirmajame kėlinyje lėmė panevėžiečių pergalę 2:0 (2:0).

Paskutinį kartą iki mačo su „Tauru“ aukštaičiai pergale džiaugėsi tik gegužės 7 d., vėliau per 4-ias rungtynes FK „Panevėžys“ dukart pralaimėjo ir dukart sužaidė lygiosiomis.

9 min. grubiai suklydo „Tauro“ gynėjas bandydamas perduoti kamuolį savo komandos vartininkui, tačiau kamuolį pasivijo Džiugas Petrauskas, kuris bandė atlikti perdavimą laisvam puolėjui Charliui Atsinai, tačiau kamuolio legionierius nepasiekė.

Tačiau įvarčio ilgai laukti nereikėjo: po minutės netoli varžovų baudos aikštelės buvo pargriautas Gabrielius Domkus. Prie kamuolio stojo Mantas Savėnas, kurio pakeltas kamuolys pasiekė Povilo Lukšio galvą, tačiau į smūgį reagavo „Tauro“ vartininkas. Vis dėl to vartininkas kamuolį atmušė tiesiai prieš C. Atsina, kuris be didesnio vargo smūgiu iš arti išvedė „Panevėžio“ futbolininkus į priekį – 1:0.

Po pelnyto įvarčio žaidimas persikėlė į aikštės vidurį. Tiek viena, tiek kita komanda nevengė kontakto, todėl teisėjas dažnai buvo priverstas fiksuoti pražangas.

25-ąją rungtynių minutę „Tauro“ futbolininkai pasileido į kontrataką, jos metu net tris kartus buvo bandyta smūgiuoti į Mariaus Suvaizdžio ginamus vartus, tačiau visus smūgius sugėrė „Panevėžio“ gynėjai.

Sužaidus dar kelias minutes, eilinį kartą teisėjas buvo priverstas fiksuoti pražangą šiose rungtynėse. Šįkart prasižengus „Panevėžio“ futbolininkams svečiai bandė įžaisti kamuolį į baudos aikštelę. Viskas galėjo baigtis įvarčiu, tačiau galva smūgiuotą kamuolį už galinės linijos nukreipė M. Suvaizdis.

35-ąją rungtynių minutę krito antrasis rungtynių įvartis. Vėl vietoje ir laiku prie vartininko atmušto kamuolio atsidūręs C. Atsina padvigubino persvarą – 2:0.

Atsilikinėdami „Tauro“ futbolininkai nenuleido rankų. 40 min. baudos aikštelėje buvęs „Tauro“ žaidėjas sugebėjo stipriai smūgiuoti į „Panevėžio“ vartus, tačiau eilinį kartą užtikrintai sužaidė M. Suvaizdis.

Prasidėjus antram kėliniui abi ekipos apsikeitė pavojingomis progos. Ko gero, realiausią progą pasižymėti turėjo svečiai iš Tauragės. Po kampinio „Panevėžio“ žaidėjai pralaimėjo oro dvikovą taip leisdami svečių komandos žaidėjui smūgiuoti galvą, tačiau šalia vartų linijos buvęs M. Savėnas išgelbėjo komandą nuo įvarčio.

Kėlinio viduryje šiek tiek aktyviau pradėjo žaisti „Panevėžio“ futbolininkai. Neblogą progą turėjo Eduardo Grygorenko, kuriam pavyko prasiveržti į baudos aikštelę, tačiau jo smūgį atrėmė „Tauro“ vartininkas.

84 min. dviese prieš vieną varžovų gynėją į kontrataką išbėgo Tadas Markevičius ir Ronaldas Misiūnas, tačiau nieko išpešti nepavyko, nes baudos aikštelėje krito T. Markevičius, kuriam už vaidybą dar buvo parodyta geltona kortelė.

Dar sužaidus kelias minutes vėl darbo turėjo M. Suvaizdis, kuris atrėmė tolimą varžovų smūgį, tačiau per likusį laiką panevėžiečiai sėkmingai apsigynė ir iškovojo pelnytą pergalę.

Panevėžio „Panevėžys“ – Tauragės „Tauras“ 2:0 (2:0)

LFF I lyga, XII turas, Panevėžys

10` [1:0] Charles Buaku Atsina

35` [2:0] Charles Buaku Atsina

Įspėjimai: 85` Tadas Markevičius

„Panevėžio“ sudėtis: Marius Suvaizdis, Mantas Savėnas (78′ Mindaugas Butkus), Andrius Arlauskas (62′ Mitani Tsubasa), Džiugas Petrauskas, Povilas Lukšys, Tadas Markevičius (88′ Vilius Giedraitis), Žilvinas Banys, Gabrielius Domkus, Eduard Grygorenko (75′ Ronaldas Misiūnas), Yurii Podo, Charles Buaku Atsina (68′ Edvardas Tamulevičius).

LFF Pirmos lygos XII turo rezultatai: „Pakruojis“ – „Trakai B“ 1:2, Kauno „Stumbras B“ – „Utenis B“ 1:0, Kėdainių „Nevėžis“ – Gargždų „Banga“ 0:1, Alytaus DFK „Dainava“ – Vilniaus „Vytis“ 2:1, „Palanga“ – Telšių „Džiugas“ 2:2, „Šilutė“ – „Žalgiris B“ 2:1.

Pirmos lygos rikiuotė: 1 vt. „Dainava“ 23 tšk. ( po 11 rungtynių), 2 vt. „Stumbras B“ 23 tšk. (11), 3 v t. „Pakruojis“ 23 tšk. (12), 4 vt. „Palanga“ 20 t. (10), 5 vt. „Vilniaus Vytis“ 20 t. (11), 6 vt. „Banga“ 20 t. (11), 7 vt. „Nevėžis“ 18 t. (18), 8 vt. „Džiugas“ 16 t. (11), 9 vt. „Panevėžys“ 14 t. (11), 10 vt. „Trakai B“ 13 t. (10), 11 vt. „Koralas“ 13 t. (11), 12 vt. „Šilutė“ 11 t. (11), 13 vt. „Tauras“ 9 t. (11), 14 vt. „Žalgiris B“ 8 t. (10), 15. „Utenis B“ 0 (11).