Nuomojamas malūnas pastatytas 1875 metais. 1931 metais Z. Pranskūnas malūną nusipirko iš Mikalajūno. Tarpukario metais malūne buvo įrengtas lokomobilis (kilnojamasis arba stacionarus energijai gauti agregatas, sudarytas iš garo katilo, garo mašinos ir pagalbinių įrenginių). Šalia malūno buvo įrengtos vėlimo ir dažymo dirbtuvės. Pokario metais malūnas nacionalizuotas ir priklausė „Pramkombinatui“. Vėliau jame turėjo įsikurti Kraštotyros muziejaus gamtos ekspozicija. Tačiau spėta surengti tik vieną kriauklių parodą. Ilgą laiką čia veikė restoranas, skandalingai pagarsėjęs neva jame besibaladojančiais vaiduokliais.
2011-aisiais garsųjį malūną įsigijo Panevėžio bendrovė „Deliuvis“.
Kažkada Panevėžio verslininkas turėjo rimtą viziją, kaip prikelti naujam gyvenimui miesto savotiška vizitine kortele esantį malūną. Atnaujintos betrupančios pastato sienos, primontuoti nauji sparnai. Tolesnę rekonstrukciją, malūną pritaikant komercinei veiklai, kad būtų atvertos durys ir visuomenei, sustabdė ilgus metus užtrukusi kova su valdininkais.„Jei būčiau žinojęs, kad viskas taip susiklostys, nebūčiau to malūno net pirkęs. Silpną įmonę toks pirkinys ir rūpesčiai dėl jo būtų jau ir iki bankroto atvedę, o mes vis dar laukiam“, – sako „Deliuvis“ akcininkas Arūnas Nauronis.
Visą straipsnį skaitykite kovo 22 dienos (penktadienio) „Sekundės“ dienraštyje.
Komentarai
„Atsinaujinancio“ miesto valdzia dirba tik savo naudai, kur jaucia, jog uz projektus pinigeliai i kisene ibyres. O verslininkai, kapanokites, kaip tik norit. Ta pati pasaka kelis desimtmecius tesiasi ir su konservu fabriku, bet kitais istoriniais objektais. Akivaizdu, jog meras aschitektas turi „gera“ skoni miesto senamiescio darkymui. Muzieju „papuose“ stikliniu banku, kur paziurejus, vaizdas, lyg stiklainis miske numestas. Prie „Egles“ konditerijos cecho, buvusiu zydu maldos namu, Basanaviciaus gatveje, vel deze nei siokia nei tokia numete, kuri uzstoja senamiescio architekturos pastatus. Isrinktas naujai kadensijai, visai miesta sugriaus.
O malune galetu isikurti dalies galerija su ivairiom aidukacijom, bureliais, kurie padetu malunui issilaikyti. Imkime pavizdi is kaimo bebdruomeniu. Nors ten gyvena mazai zmoniu, bet kaip jie randa prasmingu uzsiemimu.
O tai dabartinis meras buvo valdžioje 2011 metais, kai kilo problemos su malūnu? Pagal viešus duomenis tuo metu miestą valdė konservatoriai, o meru buvo Vitalijus Satkevičius nuo 2010m. iki 2015m. Ir problemos kilo ne dėl ko kito. o dėl paveldo departamento „vizijų“. Paieškite googlėje to meto straipsnių.
Paieškojom. Kultūros paveldas kategoriškai nepritarė savivaldybės planams ten auginti ožkas. Umbrasas tol nesirašė, kol galų gale neaišku ko saugojimo teritorija buvo sumažinta, bet per tą laiką malūnas jau galėjo smagiai suktis. Kažkaip nemoki skirti grūdų nuo pelų ar alzhaimeris užpuolė ar valdžią aklai gini ?
Už šitą visą ožkų dėlionę ir padėkok Statkevičiui su kregždutėm. Tik jiems, vargšeliams labai nesiseka į valdžią pakliūti, taigi nuoširdžiai dėkoju juos pakeitusiai valdžiai, kuri imasi kuopti ankstesnį mėšlą.
Virga paverk toliau, kad tavo Urbšiuko neišrinko. Jei aklas briedis esi ir tik lot moki, jog vyksta darbai bent, tai eik i miska ir lok.
Uzsiriskim akis ir vaziuokim buldozeriu per miesta, betkur ir betkaip.
Paaiakink, kodel mieste, kai dideja eismas, po rekonstrukcija susiaurino gatves?
salia kitas malunas baigia sugriuti
Kol valdžiažmogiai neleis padaryti įvažiavimo į malūną ne tik iš Ramygalos gatvės, niekas net nerizikuos. O viskas galėjo jau veikti, puikiai pamenu ,kaip Urbšys per tv pezėjo, kad niekaip negalima pakeisti plano, nes tik darbo įdėjo planuitojai ir praras kažkokius tai europinius pinigus, o buvo kaip tik jo judėjimo išrinktas meras ir tarybos dauguma, nereikia grežiotis atgal, o kažką daryti, negi jau taip sudėtinga padaryti vieną įvažą, kai tik peza apie įvažas didieji architektai, Račkauskas, Pauža ir vyr architektė, kuri net nepažįsts mūsų miesto, sekmės nestabdyti!