Aptarti humanitarinės pagalbos Ukrainai koordinavimo ir paramos karo pabėgėliams klausimai bei Europos Sąjungos pastangų kuo greičiau atsisakyti priklausomybės nuo rusiškų žaliavų svarba.
„Putino karas prieš Ukrainą reikalauja išskirtinio ES susitelkimo ir reakcijos. Turime toliau stiprinti ir plėsti sankcijas Rusijai ir Baltarusijai, didinti visokeriopą pagalbą Ukrainai bei nuo karo bėgantiems jos gyventojams“, – sakė premjerė.
Lietuvos institucijos ir Lietuvos žmonės parodė išskirtinį susitelkimą padedant nuo karinės Rusijos agresijos besiginančiai Ukrainai ir nuo karo bėgantiems šios šalies piliečiams, pažymėjo premjerė.
MIGRIS sistemoje jau registruota beveik 10 000 karo pabėgėlių iš Ukrainos.
Susitikime, kaip pažymi Vyriausybės spaudos tarnyba, daug dėmesio skirta EK pastangoms veikti koordinuotai ir padėti atskiroms ES valstybėms narėms, priimančioms pabėgėlius. Pokalbyje aptarti ilgalaikiai sprendimai, kaip užtikrinti nuo karo bėgančių žmonių apgyvendinimo, užimtumo, švietimo, sveikatos apsaugos, socialinius ir kitus poreikius.
Premjerė taip pat aptarė ES energetinio atsparumo klausimą bei pabrėžė, kad ES turi dėti visas pastangas, kad kuo greičiau atsisakytų priklausomybės nuo rusiškų energetinių išteklių. Tai yra visos Europos saugumo klausimas, pabrėžė I. Šimonytė.
Susitikime buvo aptartas ir EK šią savaitę paskelbtas komunikatas dėl bendrų Europos veiksmų įperkamesnei energijai bei laukiantys iššūkiai dėl kylančių energijos ir maisto kainų.
Lietuvoje šiuo metu veikia trys ukrainiečių registracijos centrai Alytuje, Marijampolėje ir Vilniuje. Ukrainiečiai registruojami ir teritoriniuose Migracijos departamento padaliniuose, kitą savaitę planuojama pradės veikti dar trys ukrainiečių registracijos centrai Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose. MIGRIS sistemoje jau registruota beveik 10 000 karo pabėgėlių iš Ukrainos.
Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.