Site icon sekunde.lt

Į pievas – su liniuote vietoj dalgio

Žolės aukštį privačiose valdose pradėjusi matuoti Panevėžio savivaldybė jau nustatė maždaug tris dešimtis sklypų, kuriuose augmenija per aukšta.

Nešienautus privačius sklypus skaičiuojanti Savivaldybė teigia šią savaitę baigsianti savo plotų pirmąjį pjovimą. I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Žolės aukštį privačiose valdose pradėjusi matuoti Panevėžio savivaldybė jau nustatė maždaug tris dešimtis sklypų, kuriuose augmenija per aukšta.

Ar jų savininkams bus taikomos nuobaudos, paaiškės vėliau.

Apsileidėlių sąrašas ilgėja

Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjos Daivos Svirelienės teigimu, kasdien skyriaus darbuotojų ekipažai važinėja po miestą apžiūrinėdami sklypus ir fiksuoja nenušienautus. Taip bus daroma iki liepos 1-osios.

„Jau turime kone birželio vidurį – reikėtų suskubti susitvarkyti“, – ragina teisininkė.

Anot jos, apie nešienautus sklypus kiekvieną dieną praneša ir patys gyventojais skambučiais bei elektroniniais laiškais. Įduoti tikrintojams apsileidėlius kaimynus labiausiai verčia erkių ir viską graužiančių šliužų baimė.

I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

„Didžiausias baubas yra erkės. Dėl jų daugiausia skambina ir praneša“, – pastebi D. Svirelienė.

Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus specialistai, birželį nustatę apleistus sklypus ar jų dalis, sudarys preliminarų sąrašą. Jis pirmomis liepos dienomis bus paskelbtas miesto Savivaldybės interneto svetainėje. Pagal galimybes tokių sklypų savininkai bus įspėjami ir asmeniškai paštu arba elektroniniu paštu. Pasak D. Svirelienės, iki rugpjūčio 1 dienos jokių nuobaudų nebus taikoma – žmonėms suteikiama laiko susitvarkyti savo turtą ir apie tai informuoti Savivaldybę.

Mokesčiais – skausmingiau

Nesusitvarkiusieji per nustatytą laiką sulauks sankcijų. Už nenušienautą žolę gresia administracinė nuobauda. Pirmą kartą asmeniui gali būti skiriamas įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 140 eurų, o pakartotinai – nuo 140 iki net 600 eurų. Be to, laiku nesusitvarkius sklypo, teks mokėti didesnį žemės mokestį, kas paprastai yra skausmingiau nei bauda.

I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Pasak D. Svirelienės, didžioji dalis tokių savininkų paraginti susitvarko. Pernai iš apie 160 užfiksuotų neprižiūrėtų sklypų į raginimus susitvarkyti nereagavo 24 savininkai. Visgi nesitvarkančiųjų sąrašuose yra ir ne kartą baustų.

Vedėja pasakoja, kad dalis savininkų yra deklaravę išvykimą iš Lietuvos. Nepaisant to, jie atsakingi už Panevėžyje likusio turto priežiūrą.

Matuoja centimetrus

Neprižiūrėtu sklypu laikomas ne tik apverstas šiukšlėmis, apaugęs savaime sudygusiais krūmokšniais. Daugiausia diskusijų pernai sukėlė kriterijus dėl žolės aukščio. Ji turi būti ne aukštesnė nei 20 cm su galima 5 cm paklaida. Vedėjos teigimu, jei sklypas nušienautas ir po poros savaičių ar savaitės vėl sparčiai šoktelėjo žolė, vis tiek matyti, kad tvarkomas, ir tokių nepuolama įtraukti į neprižiūrėtų sąrašus. Tačiau yra sklypų, kur, kaip sakoma, žolė iki pažastų ar kaklo. Radę apleistą sklypą, tikrintojai ne tik jį fotografuoja, bet ir liniuote išmatuoja žolę.

I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

„Kažkam gal ir labai juokingai atrodo, bet mes matuojame žolę, kad nekiltų ginčų ir klausimų, ar pakankamai nušienauta“, – aiškina D. Svirelienė.

Panašūs reikalavimai taikomi ir kituose šalies miestuose.

Skyriaus vedėja pripažįsta, jog kartais paaiškėja, jog į Savivaldybės tikrintojų akiratį pakliuvusį nenušienautą sklypą prižiūrėti priklauso pačiai Savivaldybei. D. Svirelienė juokauja, kad šitaip Savivaldybė savotiškai kontroliuoja pati save.

„Kažkam gal ir labai juokingai atrodo, bet mes matuojame žolę, kad nekiltų ginčų ir klausimų, ar pakankamai nušienauta.“

D. Svirelienė

Šienpjoviams trukdė lietus

Už miesto viešųjų erdvių šienavimą atsakingi specialistai tikina, jog šiuo metu intensyviai dirba šienpjoviai. Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus specialistė Laura Jankevičienė teigia, kad šiemet šienauti miestą trukdė oro sąlygos, nes kritulių iškrito tiek, kiek nebūta jau kelis dešimtmečius. Daug kur buvo šlapia ir technika negalėjo įvažiuoti.

„Dabar vejamės, kas buvo suplanuota nuo gegužės 3-ios dienos“, – sako specialistė.

Anot jos, šienpjoviai dirba net ir po darbo valandų.

I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Pernai miestą šienavo šiauliečių įmonė „Ecoservice projektai“. Savivaldybės specialistai tuomet teigė nepamenantys tokių metų, kai dėl šienavimo kiltų tiek problemų ir sulauktų tiek skundų.

Šiemet miestą šienauja savivaldybės įmonė „Panevėžio specialus autotransportas“.

„Mano akimis, dabar mažiau problemų dėl šienavimo“, – mano L. Jankevičienė.

Šiemet panevėžiečiai dažniausiai turi pretenzijų ne dėl aukštos žolės, o dėl šienavimo kokybės. Pasak specialistės, žolę darbininkai nupjauna su didele technika, o aplink medžius, patvorius jau reikia rankų darbo ir kartais nespėjama tą pačią ar kitą dieną apsisukti.

„Gyventojams atrodo, kad žmogus su didele technika nupjovė ir niekas jau nebeatvažiuos. Nuraminame, kad netrukus sutvarkys“, – sako L. Jankevičienė.

I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Mažiau nei pernai

Savivaldybė teigia, jog šiuo metu pagrindinės miesto erdvės iš esmės jau nušienautos. Šiomis dienomis bus baigtas šienauti Kultūros ir poilsio parkas, baigiami šienauti plotai Nemuno gatvėje, žolė pjaunama Taikos alėjos pušynėlyje. Pasak L. Jankevičienės, šįmet šienpjovių dar nemačiusias teritorijas planuojama baigti dar šią savaitę, o kitą pradėti pakartotinai šienauti.

Pernai miesto žaliesiems plotams šienauti buvo numatyta apie 200 tūkst. eurų, o šiemet apie 120 tūkst. eurų, tai yra tiek, už kiek pernai sugebėjo nupjauti šiauliečiai.

Exit mobile version