Įprastai vandens šildytuvai reikalauja tikrai nemažai elektros energijos, tačiau visada yra būdų sutaupyti. Vienas iš būdų – rinktis vandens šildytuvus, pasižyminčius programomis bei funkcijomis, taupančiomis elektros energiją. Šias funkcijas lengvai aptiksite, perskaitę įrenginio aprašymą. Patikėkite, vandens šaldytuvo gamintojas tikrai nepraleis progos paminėti šios itin svarbios gaminio savybės.
Momentiniai vandens šildytuvai, lyginant, pavyzdžiui, su standartiniais vandens šildytuvais, taip suvartoja mažiau elektros energijos, nes vandenį šildo tik tuo laiku, kai yra atsukamas vandens čiaupas. Lyginant su standartiniais vandens šildytuvais, didesniu taupumu pasižymi ir hibridiniai bei termodinaminiai vandens šildytuvai.
Vandens šildytuvais būna įvairių talpų. Galite rinktis vandens šildytuvą, kurio talpa yra vos 10 l, arba rinktis didesnės talpos vandens šildytuvus, kurių talpa gali siekti 80 l, 100 l, 150 l ar net daugiau litrų. Svarbu pažymėti, kad talpos kriterijus, renkantis vandens šildytuvą, yra labai svarbus, nes nuo to priklauso, ar visiems šeimos nariams, pavyzdžiui, pakaks karšto vandens. Apskaičiuota, kad keturių asmenų šeimai visiškai pakanka vandens šildytuvo, kurio talpa – apie 120 l. Jeigu Jūsų šeima kiek mažesnė, Jums turėtų pakakti ir mažesnės talpos vandens šildytuvo. Na, o jeigu turite gausią šeimą, tada reikėtų rinktis ir atitinkamai didesnės talpos vandens šildytuvus.
Renkantis vandens šildytuvą, nepamirškite įvertinti ir šio įrenginio išmatavimų bei formos: vertikalūs šildytuvai tinka erdvesnėse patalpos, horizontalūs – mažesnėse. Atkreipkite dėmesį į pajungimo pusę, taip pat įrenginio galią, kaitinimo elemento apsaugą ir t. t. Žinoma, svarbu įvertinti ir šio įrenginio valdymo ypatumus. Vandens šildytuvai Atlantic, pavyzdžiui, gali būti valdomi, ir panaudojant WiFi, tai reiškia, kad valdymas tikrai patogus.