Į darbą – paspirtuku

Į darbą – paspirtuku

 

Lietuvą apėmęs paspirtukų vajus iš automobilių išlaipino ne tik jaunimą. Kadaise atsiradusi kaip aktyvi pramoga, dabar ši transporto priemonė tapo kasdienio gyvenimo dalimi.

Ja keliauti mieste ekonomiškiau, patogiau ir greičiau, nes išvengiama automobilių spūsčių, o laiko atžvilgiu kelionė paspirtuku daugeliu atvejų užtrunka gerokai trumpiau. Kad ši mada nevirstų anarchija, darbo imasi policija.

Panevėžiečiai nebesistebi matydami paspirtuku riedantį kostiumuotą miesto merą Rytį Mykolą Račkauską. Tokią susisiekimo priemonę pasirinkęs meras sako, kad jos privalumas – ne tik trumpesnė kelionė, bet ir kompaktiškumas.

Paspirtuku kelionė laiko atžvilgiu greitesnė nei automobiliu, nereikia stovėti spūstyse. Jis užima mažai vietos, laisvai galima sulanksčius laikyti kabinete“, – vardijo R. M. Račkauskas.

Jo nuomone, kompaktiškame Panevėžyje kone patogiausia keliauti paspirtukais ir dviračiais, ypač dabar, kai gerinama jiems pritaikyta infrastruktūra. Išbandyti pasivažinėjimus R. M. Račkauskas rekomenduoja ir kitiems.

Siūlau ir jums užlipti ant paspirtuko ir pavažinėti. Pajusite, koks tai malonumas“, – paskatinti bando meras.

Elektriniams paspirtukams populiarėjant ir Panevėžyje, pasak R. M. Račkausko, svarstyta dėl jų nuomos paslaugos mieste. Visgi šis klausimas lieka atviras.

Nuoma populiari tik didmiesčiuose

Elektriniams paspirtukams populiarėjant ir Panevėžyje, pasak R. M. Račkausko, svarstyta dėl jų nuomos paslaugos mieste. Tokia elektrinių paspirtukų dalijimosi paslaugą Vilniuje teikianti bendrovė naudoja 700 šių transporto priemonių. Trumpalaikė elektrinių paspirtukų nuomos paslauga veikia ne viename Europos didmiestyje, ji ypač populiari ir kurortiniuose miesteliuose. Visgi ar tokia paslauga gali atsirasti ir Panevėžyje, pasak mero, dar atviras klausimas.

Paspirtuku į darbą važinėja ir miesto Savivaldybės vyriausioji komunikacijos specialistė Loreta Kaškelienė. Ji naudoja ne važiuojančiojo pastangų nereikalaujantį elektrinį, o tikrąjį paspirtuką. Savivaldybės darbuotoja teigia šitaip ne tik sutaupanti laiko, bet ir pasportuojanti neišleisdama pinigų. L. Kaškelienės nuomone, keliauti šia transporto priemone Panevėžyje išties patogu.

L. Kaškelienė į darbą Savivaldybėje važinėja ne elektriniu, o tikruoju paspirtuku. Ji teigia šitaip ne tik sutaupanti laiko, bet ir pasportuojanti neišleisdama pinigų.

Miestas kompaktiškas, į bet kurią vietą galima nuvažiuoti“, – sako L. Kaškelienė.

Paspirtukais važinėjasi visa jos šeima.

Dabar Kultūros ir poilsio parkas tvarkomas, ten geras dviračių takas“, – pabrėžė paspirtukų šalininkė.

Baiminasi dėl saugumo

Kad Panevėžys – miestas, kuriame patogu keliauti paspirtuku, įsitikinusi ir privačios klinikos „MediCA“ šeimos gydytoja Rita Oksaitė. Į darbą Nemuno gatvėje ji atvykstanti elektriniu paspirtuku. Anot jos, taip keliauti labai patogu – pasiekti bet kurią Aukštaitijos sostinės vietą pakanka vienos baterijos įkrovos.

Panevėžyje nėra didelių atstumų, nereikia baimintis, kad išvažiavus iš namų pakeliui išsikraus paspirtuko baterija“, – džiaugiasi R. Oksaitė.

Privačios šeimos klinikos gydytoja Rita Oksaitė į darbą važinėja elektriniu paspirtuku.

Pasak gydytojos, paspirtukas praverčia keliaujant ir kituose miestuose, jį lengva vežtis didesnius atstumus įveikiant automobiliu. Visgi, kaip pažymi gydytoja, dar maža vietų, kur paspirtukus būtų galima saugiai palikti.

Atvažiavus į parduotuvę ar sporto klubą, nėra kur palikti kaip kad dviračius. Jis gana brangus, baisu, kad pastatytą prie parduotuvės gali pavogti“, – teigia R. Oksaitė.

Stebės policija

Pėsčiuosius lenkiantys paspirtukininkai šią vasarą – policijos dėmesio centre. Nuo liepos 1-osios visam vasaros sezonui bus sustiprinta elektrinių paspirtukų ir motorinių dviračių kontrolė. Policija žada rengti reidus ar kitas kontrolės priemones, o kokių jų imtis spręs patys teritoriniai komisariatai.

Šiais metais elektrinių paspirtukų vairuotojai šalyje pateko į maždaug 30 eismo įvykių, tai sudaro apie 2 procentus visų šalies eismo įvykių.

Panevėžyje gegužę Klaipėdos ir Nemuno gatvių sankryžoje susidūrė „Audi“ ir paspirtuku važiuojantis vyras. Degant žaliam šviesoforo signalui, „Audi“ vairuotojas suko į dešinę ir partrenkė taip pat per žalią šviesą sankryžą kertantį paspirtukininką. Pastarajam nustatytas 1,41 prom. girtumas.

Elektriniai paspirtukai paprastai priskiriami prie motorinių dviračių, todėl jų vairuotojai

turi laikytis dviračiams keliamų reikalavimų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų