Vaida Budrienė, „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad skirdamas paramą prekybos tinklas nori nors šiek tiek palengvinti gyvūnus globojančių organizacijų darbą ir pagelbėti kiek įmanoma daugiau beglobių gyvūnėlių.
„Nors šiuo metu daugiausia dėmesio gauna tos prieglaudos ar asociacijos, kurios priėmė iš nelegalių veisyklų išgelbėtus gyvūnėlius, puikiai suprantame, kad visoms prieglaudoms tenka didžiulis krūvis ištisus metus. Jos turi pasirūpinti beglobių , patalpų išlaikymu, mokėti už veterinarines paslaugas ir padengti kitas išlaidas. Tad skirdami paramą norime prisidėti prie gyvūnėlių gerovės“, – sako ji.
Kaip anksčiau pranešė prekybos tinklas, gyvūnų prieglaudoms žadama skirti 5 proc. nuo rugsėjo mėnesio gyvūnų prekių pardavimų. „Iki“ pakvietė organizacijas atsiųsti paraiškas, kuriose jos pasidalintų, kokiems poreikiams būtų panaudota gauta parama.
Į kvietimą atsiliepė ir paraiškas atsiuntė 37 organizacijos iš įvairių Lietuvos miestų ir regionų. Finansinė parama bus suteikta visoms organizacijoms, užpildytą paraišką atsiuntusioms iki rugsėjo 30 d.
Paramai skirtą sumą prekybos tinklui „Iki“ padėjo surinkti ir tiekėjai – „Kika“, „Nestlé Purina“ ir „Mars“.
V.Budrienės teigimu, paskelbta iniciatyva sulaukė tiek dideliuose Lietuvos miestuose veikiančių organizacijų, tiek tų, kurios veiklą vykdo mažesniuose miestuose ir miesteliuose, didelio susidomėjimo.
„Skaitydami gautas paraiškas buvome sužavėti, kad tokiuose miesteliuose, kaip, pavyzdžiui, Šilutė, Kazlų Rūda, Visaginas ar Plungė, veikiančios prieglaudos rūpinasi daugybe gyvūnėlių, tarp jų – ne vien šunimis ar katėmis, bet ir paukščiais, triušiais. Tai rodo, kad jų veikla grindžiama principu padėti kiekvienam gyvūnui, kuriam reikia pagalbos ir žmogaus šilumos“, – teigia „Iki“ komunikacijos vadovė.
Anot V. Budrienės, paraiškas atsiuntusių organizacijų įvairovė didžiulė: iniciatyva sulaukė susidomėjimo tiek iš 20 metų veiklą vykdančių prieglaudų, tiek įsikūrusių pastaraisiais metais. Globojamų gyvūnų skaičiai taip pat varijuoja nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų. Beje, sulaukta paraiškos ir iš arklių gerove besirūpinančios Žirgų globos asociacijos.
„Nepaisant veiklos metų ar globotinių skaičiaus, svarbiausia buvo pamatyti nuoširdų rūpinimąsi gyvūnais. Skaitydami paraiškas supratome, kad šioms organizacijoms gyvūnėliai yra kaip šeimos nariai: jeigu jiems sekasi, džiaugiamasi, jeigu skauda – liūdima kartu. Toks ryšys negali palikti abejingų“, – teigia ji.
Maistas gyvūnėliams, veterinarinių išlaidų padengimas, sterilizacijos, turimų patalpų renovacija ir mokėjimas už nuomą – dažniausiai šiuos tikslus, kam reikalinga finansinė parama, nurodė organizacijos.
„Nepaisant atskirų žmonių paramos daiktais ar maistu, gyvūnų globos organizacijos vis dar susiduria su maisto trūkumu. Žinoma, augantis jo poreikis yra natūralus – dėl nuolat gelbėjamų ir į šias vietas atvežamų gyvūnėlių globotinių skaičius išlaidos tik auga. Jiems dažnai prireikia ir veterinarijos klinikų paslaugų. Galiausiai, patalpos, kuriose įsikūrusios prieglaudos, taip pat yra nedidelės, o daugėjant priglaustųjų norisi jas pritaikyti taip, kad visi globotiniai gyventų patogiai“, – teigia V. Budrienė.
„Iki“ komunikacijos vadovė išreiškia viltį, kad suteikiama parama svariai prisidės prie šių tikslų įgyvendinimo ir palengvins gyvūnų organizacijoms tenkančią naštą.