Site icon sekunde.lt

Gyvūnų prieglaudoje tuštėja voljerai

R. Liberienė bijo džiaugtis ištuštėjusiais voljerais – patirtis rodo, kad rudenį išmetamų gyvūnų padaugėja. P. Židonio nuotr.

Namuose didelę dalį visuomenės uždaręs karantinas turėjo ir gerąją pusę. Panevėžio gyvūnų globos draugija džiaugiasi per šį laikotarpį kaip niekad pratuštėjusiais voljerais.

Vis dėlto gyvūnų globėjai pripažįsta, kad tokia meilė beglobiams keturkojams veikiausiai laikina – gyvūnų prieglauda antplūdžio vėl laukia rudenį.

„Karantino metu, kai kitos prieglaudos skundėsi, kad jose be galo daug gyvūnų, pas mus yra keli tušti voljerai. Seniai taip bebuvo“, – sako Kaimiškio kaime veikiančios Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė.

Jos teigimu, anksčiau vos atsilaisvinus voljerui, jau kitą dieną jį užimdavo naujas benamis gyventojas, o kartais net ir keli. Šiuo metu prieglaudoje – net keturi tušti voljerai, o savanoriai rūpinasi maždaug trimis dešimtimis šunų, laukiančių atsakingų šeimininkų. Tai net kelis kartus mažiau nei įprasta. Pasak R. Liberienės, metų pradžioje amsinčių globotinių būdavo apie 80 ar net visas šimtas.

Nors prieglauda per karantiną ir ištuštėjo, visgi draugijos vadovė tokios tendencijos nesieja nei su juo, nei su žmonių noru užsidarius namuose turėti bent keturkojo augintinio draugiją. Pasak R. Liberienės, pavasarį visada gyvūnai gana aktyviai imami į naujus namus.

„Niekas nepasakė, kad ima draugą seneliui ar močiutei – per karantiną tokių paaiškinimų neišgirdome“, – tvirtino draugijos pirmininkė.

Anot jos, dažniausiai naujo augintinio ieškoma netekus ankstesniojo, taip pat įsigijus sodybą ar nuosavus namus.

Iš Kaimiškio kaime įsikūrusios Panevėžio gyvūnų prieglaudos keturkojai iškeliauja į labai įvairias šalies vietas, net į Žemaitiją ar didmiesčius. P. Židonio nuotr.

Bet kam neatiduoda

R. Liberienė nemano, kad pasibaigus karantinui, padaugės išmetamų gyvūnų. Tik neabejoja, kad jų tikrai pasipils rudenį, kaip kad būna kone kasmet. Jos pastebėjimu, žmonės, vasarą gyvenantys sodybose, sodininkų bendrijose, neretai neatsakingai pasiima gyvūnus iš pažįstamų, draugų, turgaus, o pasibaigus šiltajam sezonui, augintinis tampa nereikalingas ir atiduodamas į prieglaudas.

Prieglaudoje besidarbuojantys savanoriai nuolatos domisi, kai sekasi atiduotiems keturkojams naujuose namuose. Jei žmogus atrodo įtartinas, kelia nepasitikėjimą, imti gyvūną stengiamasi gražiai atkalbėti. Be to, ir sutartyje, pasirašomoje su naujaisiais keturkojo šeimininkais, numatyta, kad savanoriai turi teisę apsilankyti ir pažiūrėti, kaip gyvūnui sekasi. Jei sąlygos jam gyventi netinkamos, prieglaudos atstovai turi teisę jį pasiimti atgal.

„Visuomenės požiūris į gyvūnus išties keičiasi. Dauguma nebesako, kad šunį riš prie būdos – turi įrengę voljerą arba nusiteikę auginti užtvertame kieme, kur šuo gyvens laisvai“, – pastebi R. Liberienė.

Stengiamasi gyvūno taip paprastai ir neatiduoti – būsimų šeimininkų prašoma bent jau parodyti voljero nuotrauką.

Iš Panevėžio gyvūnų prieglaudos keturkojai iškeliauja į labai įvairias šalies vietas, net į Žemaitiją ar didmiesčius. Jau įprasta, kad nauji augintinių šeimininkai gyvena Biržuose, Anykščiuose, Kupiškyje, Pasvalyje ar kituose aplinkiniuose rajonuose. Šiais metais nemažai šunų iš Panevėžio pasiėmė kėdainiškiai.

Murklės laukia eilės

O štai kačių gyvūnų prieglaudoje ir dabar tebėra daug. Dviejuose kambariuose ir specialiai katėms pritaikytoje terasoje šiuo metu gyvena apie keturias dešimtis miauklių. Visgi ir jos sulaukia laimės valandos. Antradienį dvi vienos vados katytės iškeliavo į vienus namus. Pasak R. Liberienės, miauklės atiduodamos tik paskiepytos, be kirminų, sterilizuotos.

„Katėms tenka palaukti, kol galės važiuoti į naujus namus, nes pas mus patenka ir sergančios grybeliu, kitomis ligomis. Į naujus namus iškeliauja, kai jau būna pasiruošusios ir pasveikusios“, – pasakoja R. Liberienė.

 

Exit mobile version