Vietos gyventojų Šileliu švelniai vadinamose nelegaliose gyvūnų kapinaitėse šeimininkų meilę išėjusiems augintiniams žymi gėlės, žvakutės ir net kryžiai. V. Bulaičio nuotr.

Gyvūnų kapinaitėse – gėlės ir kryžiai

Gyvūnų kapinaitėse – gėlės ir kryžiai

Panevėžiečiams laukiant žadamų oficialių kapinaičių gyvūnams, rajono gyventojai augintinius jau laidoja nelegaliose ir savo išėjusiems keturkojams netgi stato paminklus.

Vienai Miežiškių seniūnijos gyventojai, su augintine atsisveikinusiai sausį, šaltis ir sniego antklodė nesutrukdė labradorų retriverio veislės kalaitę palaidoti nelegaliose gyvūnų kapinaitėse Pučekų miško apsuptyje.

Moteris teigė, jog kol buvo gyvas jos sutuoktinis, abu iš anksto sutarė iškeliavusiems augintiniams paskirti nedidelį ruoželį nuosavos sodybos teritorijoje. Keli keturkojai ten ir yra nugulę amžinojo poilsio.

Tačiau paskutinė draugė – kalaitė labradorė šeimai buvo tokia artima, jog su ilgamete šeimos nare norėjosi atsisveikinti kitaip, žmogiškiau.

„Nesinorėjo šuns užkasti bet kur. Su dukromis nusprendėme palaidoti gyvūnų kapinėse. Kasėme duobę kaip tikram žmogui, nes gyvūnas buvo nemažas. Buvo gera ant širdies, kad ne kažkur patvory pakastas, o tvarkingai“, – nelengvą išsiskyrimą prisiminė seniūnijos gyventoja.

Ji svarstė, jog toks pasirinkimas buvo tarsi Dievo atsiųstas, tai tapo galimybe apsaugoti save ir artimuosius nuo nereikalingų kalbų. Pašnekovės sodyba stovi netoli tragedija paženklintos vietos, kur vasarį iš namų netikėtai dingo nė dvejų metukų nesulaukęs berniukas.

Kol panevėžiečiai laukia Savivaldybės pažadėtųjų oficialių kapinių gyvūnams, Miežiškių seniūnijos gyventojai tokias įsirengė patys. V. Bulaičio nuotr.

„Dėl tos nelaimės ir taip kraustėmės iš proto, o įsivaizduokite, kas būtų buvę, jeigu tyrėjai kieme būtų radę supiltą kapą“, – pasakojo gyventoja.

Jos nuomone, idėja įkurti oficialias kapines naminiams gyvūnams būtų tikras išsigelbėjimas tiek mieste, tiek kaime gyvenantiems žmonėms.

„Ne kartą teko matyti ir į upę įmestą nugaišusį gyvūną arba tokį atrasti miške. Daug kas pageidautų augintinius palaidoti jiems skirtose kapinaitėse“, – svarstė pašnekovė.

Populiari vieta

Nuo Miežiškių gyvenvietės pasukus į kairę, pavažiavus maždaug porą kilometrų vienoje kelio pusėje matyti senos žmonių kapinaitės, o kitoje, vos už kelių metrų nuo kelio – gyvūnų. Iš karto matyti, jog pastarosios nėra apleistos. Užrašai ant kryžių ties nedideliais kauburėliais skelbia, jog čia atgulę Nurytė, Džeris, Šeškutė, Mėja, dar keli gyvūnai. Galima suskaičiuoti iki dvidešimties nedidelių tokių kapaviečių. Kai kurios jų pažymėtos kryželiais, šakomis, aptvertos tvorele iš stambesnių medžių šakų, papuoštos dirbtinėmis gėlėmis, netgi matyti žvakidė su išdegusios žvakutės liekanomis.

Miežiškių seniūnas Albinas Jacevičius neslėpė, jog apie nelegalias kapines, vietinių švelniai Šileliu vadinamas, irgi žino.

Seniūno žiniomis, jos įrengtos ne valstybinėje žemėje, o privačiame sklype.

Trukdo formalumai

Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė tikisi, jog greitai panevėžiečiai savo augintinius galės laidoti oficialiai. Panevėžio savivaldybė yra pažadėjusi skirti vietą naminių gyvūnų kapinaitėms. Buvo kalbėta, kad tokios prie K. Naruševičiaus ir J. Juodelio gatvių turėtų pradėti veikti jau šių metų balandžio mėnesį.

Gyvūnų globos draugijos vadovė teigė, jog pagalbos skambučių, prašymų patarti, kaip sutvarkyti nugaišusius augintinius, sulaukia kone kasdien. Pačios Savivaldybei pateikta kapinaičių gyvūnams idėja R. Liberienė nė neabejoja. Anot jos, tokia vieta mieste tiesiog būtina. Ne visi nori savo ilgamečius draugus atiduoti „Panevėžio specialaus autotransporto“ įmonei, kuri naminių gyvūnų gaišenas priima nemokamai ir periodiškai utilizuoja.

Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausiosios specialistės Vilijos Gylienės teigimu, kapinaičių projekto darbai iš vietos pajudėję, tačiau susidurta su tam tikrais techniniais nesklandumais. Anot jos, klausimas sprendžiamas, įrašytas į šių metų planus, jau numatyti ir viešieji pirkimai.

„Domėjausi kiek anksčiau, skyriaus vedėjas patikino, jog žemė dar yra tvarkoma“, – kalbėjo V. Gylienė.

 

Komentarai

  • Tai ar jau šunis krikštyti pradėjo, kad ant palaidojomo vietų kryžius stato? Šuo su žmogum sulyginamas, o žmogus su šuniu. Na ir laikai atėjo.

  • Labai gera idėja. Požiūris į gyvūnus parodo, kiek iš tiesų esame civilizuoti

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų