Jis ragina nepriklausomo elektros tiekėjo nepasirinkusius gyventojus ieškoti pasiūlymų tokia arba mažesne kaina.
Anot R. Pociaus, VERT paskaičiavo ir kompensacijos gyventojams dydį bei nustatė minimalų elektros tarifą ją pritaikius. Informacija jau perduota Vyriausybei.
„Kompensacija, kurią esame paskaičiavę ir nusiuntę Vyriausybei yra 9 ct/kWh. Reiškia, kad kitų metų II pusmetį kainos visiems vartotojams nebus didesnės nei 24 ct/kWh“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė R. Pocius.
VERT pirmininkas ragina vartotojus atsižvelgti į šias nustatytas „grindis“ ir ieškoti tokių pasiūlymų, kuriuose numatytas 33 ct/kWh arba mažesnis tarifas.
Jei sutarta kaina būtų didesnė, anot R. Pociaus, vartotojas nepajustų pilnos kompensacijos naudos.
„Jei vartotojas gautų 35 ct/kWh, pasiūlymą, atėmus 9 centus, mokėtų 26 centus – tai 2 centais pigiau nei „grindys“. Vartotojas turėtų ieškoti pasiūlymų, neviršijančių 33 ct/kWh“, – aiškino R. Pocius.
Jei sutartis būtų sudaroma mažesniu tarifu, kompensacija taip pat būtų taikoma, tačiau mažesnė, taip pat dėstė jis.
„Jei būtų sudaromas nepriklausomo tiekėjo kontraktas 33 ct/kWh, tai būtų 9 ct taikoma kompensacija ir vartotojas mokėtų 24 ct. Jei, pavyzdžiui, sudaromas kontraktas sudaromas 27 ct/kWh, tai kompensacija būtų 3 ct. – nežemiau nustatytų „grindų“, – kalbėjo R. Pocius.
VERT vadovas taip pat įspėjo tiekėjo dar nepasirinkusius gyventojus nepamiršti, kad kompensacijos nebus taikomos tiems vartotojams, kurie pasirinks mokėti fiksuotą mėnesinę kainą.
„Mėnesinis mokestis niekaip nebus kompensuojamas ir dėl to vartotojai artimiausią pusmetį renkantis planą turėtų ieškoti planų, susietų tik su kWh. Kad gautų maksimalią naudą, kurią teikia valstybė per kompensacinį mechanizmą“, – teigė R. Pocius.
R. Pocius taip pat patikino, kad VERT sukurta elektros tiekėjų pasiūlymų skaičiuoklė bus atitinkamai atnaujinta kai VERT naujus tarifus patvirtins, o Vyriausybė patvirtins kompensacijų už elektros energiją ir dujas tvarką bei dydžius. Tą padaryti ji turėtų kitą savaitę.
Antrojo elektros rinkos liberalizavimo etapo, kuriame nepriklausomą elektros tiekėją turi pasirinkti 1–5 tūkst. kWh per metus suvartojantys gyventojai, dalyviai sudaryti sutartį su vienu iš tiekėjų privalo iki birželio 18 d. To nepadarius bus užtikrintas garantinis tiekimas, kuris, anot R. Pociaus, 25 proc. brangesnis ir viršys 33 ct/kWh ribą.
Šiuo metu Lietuvoje nepriklausomo elektros energijos tiekimo paslaugas teikia septyni tiekėjai: „Elektrum Lietuva“, „Enefit“, „Ignitis“, „Perlas Energija“, „Egto energija“, „Birštono Elektra“ ir Kauno termofikacijos elektrinė.
Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.
Komentarai
Jeigu tokie pociai , lygiai kaip ir prieš tai buvę šios tarnybos vadukai tegali tik tiek pranešti LT piliečiams , kad pakeliam elektro energijos kaina dvigubai , tai tokia tarnyba apskritai niekam nereikalinga ir ją reiktų pasiųsti ten , kur tą laivą pasiuntė žinoma kryptimi . Po jungčių statybos su Švedija , dar vienos su Latvija , ypatingai brangios jungties su Lenkija užbaigimo , kad visom fanfarom triūbijo visi ministriukai , pasirodo turim , turim ypatingą ,,dovanėlę “ – dviguba kaina , kuri prisidengus rinkos liberizacija , teikiama piliečiams . Prideda ,,džiaugsmą “ : pasirodo tu gali rinktis tarp kelių tarpininkų ( parazitų ) , kurie niekada negamino el. energijos , neturi skirstomųjų tinklų , o staiga patapo operatoriais .
Ar nepanašu į aferą ? Be abejo , laikas tokiems pokyčiams pasirinktas labiau negu ,,tinkamas “ – baigėsi pandemija , vyksta karinis konfliktas .