Būrys savo pastogės neturinčių ir Nakvynės namuose besiglaudžiančių panevėžiečių į rankas ims teptukus ir stos prie molbertų, o jų kūriniai atsidurs parodoje.
Panevėžio socialinių paslaugų centro nakvynės namuose šiuo metu glaudžiasi 28 vyrai ir 6 moterys. Dauguma jų jau visai netrukus bus įtraukti į meno terapijos užsiėmimus.
Per meną bus stengiamasi ugdyti į gyvenimo paraštes nublokštų Nakvynės namų gyventojų savivertę, suteikti jiems galimybę geriau ir greičiau įsitvirtinti visuomenėje. Tokios benamiams skirtos meno terapijos kaina – 30 tūkstančių eurų. Jų darbų parodą ketinama pristatyti visuomenei.
Tokios benamių meno parodos – ne naujiena. Prieš keletą metų Lietuvos ir Didžiosios Britanijos projekto „Padainuok man labanakt“ metu sukurti benamių darbai buvo eksponuojami netgi prestižinėje meno erdvėje – Nacionalinėje dailės galerijoje.
„Dauguma to dar nesuvokia, o aš nenustoju aiškinti, kad Panevėžyje veikiančių nakvynės namų gyventojai per kelerius pastaruosius metus pasikeitė iš esmės. 2017-aisiais tapusi atsakinga už šių namų veiklą, Nakvynės namuose matydavau apspurusius, į priklausomybes įnikusius, įvairių negalių kamuojamus žmones. Nemažai jų elgetaudavo mieste. Dabar čia matau gana jaunus ir gana tvarkingus žmones, kuriems rūpi jų ateitis“, – patikino Panevėžio socialinių paslaugų centro ditrektorė Lina Kazokienė.
Anot jos, nemažai Nakvynės namų gyventojų – buvę vaikų namų auklėtiniai. Taip pat šiuose namuose prieglobstį randa iš įkalinimo įstaigų grįžusieji, pastogę gauna ir buvę emigrantai. Ne vienam jų išvykus į turtingesnes už Lietuvą šalis ne tik nepavyko užsidirbti ir prasigyventi, dažnas neteko ir to, ką turėjo iki emigracijos. Tarp šių grįžusių emigrantų yra ir prekybos žmonėmis aukų.
Plačiau skaitykite lapkričio 4 dienos „Sekundės“ numeryje.