Asmens sveikatos priežiūros įstaigų interneto svetainių analizė atskleidė, kad iš 110-ies Panevėžio TLK Kontrolės ir Gyventojų aptarnavimo skyrių specialistų peržiūrėtų interneto svetainių visuomenę klaidinančios informacijos rasta net 50-yje. Įstaigoms išsiųsti prašymai ir rekomendacijos patikslinti skelbiamą informaciją, tačiau ne visos tai suskubo padaryti – kai kurioms prireikė kelių priminimų, o 7-ios taip ir nesureagavo į ligonių kasos pastabas.
Pasak Gyventojų aptarnavimo skyriaus specialistų, gydymo įstaigos viešojoje erdvėje turėtų teikti aiškią ir nedviprasmišką informaciją, kaip gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis kompensuojamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, išvardyti jas, taip pat nurodyti, kada paslaugos gali būti mokamos ir pan. Deja, ligonių kasos darbuotojams nuolat tenka susidurti su klientais, perskaičiusiais klaidinančią gydymo įstaigų pateikiamą informaciją internete, bet įsitikinusiais, kad gydymo įstaigos pateikiama informacija negali būti neteisinga. Tokiems asmenims tenka ilgai įrodinėti esant priešingai.
Atliktos analizės rezultatai parodė, kad iš pusės šimto klaidingą informaciją skelbiančių gydymo įstaigų penktadalis iš viso nepateikia informacijos apie nemokamų paslaugų teikimo tvarką, kai kurios nė neskelbia apie bendradarbiavimą su ligonių kasa. Kitas penktadalis asmens sveikatos priežiūros įstaigų į mokamų paslaugų sąrašus įtraukęs ir tas paslaugas bei tuos tyrimus, kurie pagal sutartį su Panevėžio TLK priskiriami Šeimos gydytojo normai, tad darosi neaišku, kuriais atvejais paslaugos, kompensuojamos iš PSDF biudžeto, tampa mokamomis paslaugomis. Trys įstaigos prie tyrimų, priskirtų šeimos gydytojo kompetencijai, nurodo, kad tyrimas atliekamas vieną kartą per metus, o tai prieštarauja teisės aktams. Viena gydymo įstaiga internete buvo nurodžiusi mokestį už paciento susipažinimą su įrašais savo medicinos dokumentuose gydymo įstaigoje, nors ši paslauga nemokama.
Nors Priešinės liaukos vėžio prevencijos programos dalyvių amžius sveikatos apsaugos ministro įsakymu buvo pakeistas nuo 2017 m. sausio 1 d., apie 10 asmens sveikatos priežiūros įstaigų internete jo nepatikslino ilgiau nei pusmetį. 8-ios odontologijos paslaugas teikiančios įstaigos pateikė įvairios klaidinančios informacijos: apie vaikų dantų protezavimui skiriamas PSDF biudžeto lėšas, dantų protezavimo tvarką ir asmenis, turinčius teisę į dantų protezavimą, neteikė duomenų apie galimybę vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis paslaugą gauti nemokamai, iš viso neinformavo apie galimybę gauti dantų protezavimo paslaugą, kompensuojamą PSDF biudžeto lėšomis ir kt.
Viena Panevėžio miesto šeimos klinika interneto svetainėje teikė daug painios, prieštaringos, neteisingos informacijos apie gydytojų konsultacijas, atliekamus tyrimus, nepagrįstas kainas prie šios įstaigos prisirašiusiems pacientams. Viena šio miesto odontologijos paslaugas teikiančių įstaigų kai kurias nemokamas paslaugas skelbė kaip mokamas. Dar viena asmens sveikatos priežiūros įstaiga neteikė aiškios informacijos apie paslaugų apmokėjimą, skelbė seniai nebegaliojančią ligonių kasų kontaktinę informaciją, paslaugų kainas litais. Pasenusią ligonių kasų informaciją skelbė ir kelios kitos asmens sveikatos priežiūros įstaigos. Trijų interneto svetainėse buvo pateikta minimaliai ir mažai informatyvios informacijos, bet tik viena iš jų informaciją patikslino tinkamai.
Panevėžio TLK pastebi, kad pernai vykdyta interneto svetainių patikra gerokai nustebino gydymo įstaigas, bet buvo naudinga: jos atkreipė dėmesį į tai, ką skelbia, taip pat priminta, kad reikia nepamiršti informaciją retkarčiais peržiūrėti ir atnaujinti tam, jog nebūtų klaidinami pacientai. Kai kurioms gydymo įstaigoms, neturėjusioms interneto svetainės arba turėjusioms ją tik dėl vaizdo, patikrinimas tapo paskata sukurti aktualią ir informatyvią svetainę.
Gydymo įstaigų interneto svetainių stebėseną Panevėžio TLK numačiusi tęsti ir 2018 metais.