Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai primena, kad tokios pramogos gali baigtis ir liūdnai. Netinkamai naudojamos pirotechnikos priemonės kelia riziką pakenkti savo ir aplinkinių saugumui bei tokiu būdu užtraukia administracinę atsakomybę už padarytus nusižengimus.
Lietuvos Respublikos Civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos kontrolės įstatyme numatyta, kad draudžiama naudoti civilines pirotechnikos priemones (išskyrus F1 kategorijos fejerverkus) arčiau kaip 30 metrų nuo mokyklų, gydymo ir reabilitacijos įstaigų, kulto, šarvojimo patalpų, jeigu tai nesuderinta su pastatų (statinių) ar patalpų valdytojais, taip pat kitose savivaldybės tarybos nustatytose vietose; jeigu tai trikdo viešąją rimtį, naudoti civilines pirotechnikos priemones nuo 22.00 val. iki 8.00 val. (išskyrus švenčių dienas, taip pat per masinius renginius, kuriuos rengti savivaldybės vykdomoji institucija yra išdavusi leidimą), kitu teisės aktuose nustatytu ar savivaldybės tarybos nustatytu laiku. Draudžiama naudoti civilines pirotechnikos priemones, kurios yra akivaizdžiai mechaniškai ar kitaip pažeistos, deformuotos, ant kurių yra korozijos ar skysčių dėmių pėdsakų, jeigu garantijos (saugojimo) laikas yra pasibaigęs, naudoti ne pagal paskirtį, taip pat draudžiama naudoti ir (ar) platinti minėtas priemones asmenims, kurie neturi teisės jų įsigyti ir (ar) naudoti, neblaiviems asmenims arba asmenims, apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų svaigiųjų medžiagų.
Policija primena, kad Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse numatyta atsakomybė už Civilinių pirotechnikos priemonių įsigijimo, naudojimo tvarkos pažeidimus. Priklausomai nuo nusižengimo padarymo aplinkybių gali būti paskirta bauda nuo 14 iki 60 eurų, taip pat gali būti skiriamas civilinių pirotechnikos priemonių konfiskavimas. Tais atvejais, kai minėti administraciniai nusižengimai, padarytus viešojoje vietoje vykstančiame renginyje, gali būti skiriamas draudimas lankytis viešosiose vietose vykstančiuose renginiuose nuo vienų iki dvejų metų.
Nesilaikant civilines pirotechnikos priemonių saugaus naudojimo reikalavimų, kasmet įvyksta skaudūs įvykiai, kurių metu gyventojai patiria sunkių sveikatos sutrikimų: nudega įvairias kūno dalis, dalinai ar visiškai netenka regėjimo.
Policija ragina gyventojus būti neabejingiems tam, kas vyksta aplink mus. Kiekvieno nors ir mažas įnašas į visų mūsų bendrą saugumą yra labai svarbus, netoleruokite šalia jūsų daromus nusikaltimus ir nusižengimus. Apie pastebėtus įtartinus įvykius galite pranešti telefonu 112 arba anoniminiu Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pasitikėjimo telefonu (8 45) 503 333, taip pat per policijos elektroninių paslaugų sistemą www.epolicija.lt.