Miesto poliklinika, ant kurios durų užklijuotas ženklas, draudžiantis į vidų vesti gyvūnus, pradėjo tarnybinį patikrinimą dėl gydytojo A. Astrausko, į polikliniką atsivedusio šunį, etikos. M. Garucko nuotr.

Gydytojo eksperimentas – šuo poliklinikoje

Gydytojo eksperimentas – šuo poliklinikoje

 

Po maudynių fontane skandalingai išgarsėjęs foksterjeras Roksis tapo kone žymiausiu ne tik Panevėžio, bet ir Lietuvos šunimi. Jo šeimininkas, medikas Albertas Astrauskas, nubaustas dėl šuns vandens pramogų fontane, ne tik rengiasi bylinėtis su Miesto savivaldybe. Dabar gydytojas priverstas aiškintis ir savo darbdaviams – Panevėžio miesto poliklinikos vadovams dėl to, kad į darbą atkulniavo vedinas smagiuoju Roksiu.

Dėl tokios mediko meilės keturkojui pradėtas tarnybinis patikrinimas.

Skandalas kilo, kai per vieną nacionalinį televizijos kanalą buvo parodytas reportažas apie A. Astrauską, į Panevėžio polikliniką atsivedusį augintinį.

Šitaip buvo atliekamas savotiškas eksperimentas – stebima žmonių reakcija į šunį gydymo įstaigoje. Poliklinikoje kalbintų lankytojų nuomonės išsiskyrė. Vieni piktinosi dėl galimos šuns agresijos, higienos problemų, kiti poliklinikoje besisukiojantį keturkojį vertino teigiamai.

Panevėžio miesto poliklinikos direktoriaus pavaduotojos medicinai Ramunės Vedlugienės, dabar laikinai einančios poliklinikos vadovės pareigas, teigimu, po tokio reportažo pradėtas tyrimas. Pasak jos, ant visų įstaigos lauko durų jau seniai kabo draudžiantieji gyvūnus atsivesti ženklai. Anot R. Vedlugienės, ženklų nepaisė nei gydytojas, nei su juo atėję ir filmavę žurnalistai.

„Administracija informuota nebuvo, leidimo filmuoti, imti interviu nebuvo ir mes šį atvejį aptarėme sukvietę personalą į gamybinį susirinkimą. Įstaigoje visi privalo laikytis higienos normų ir nekenkti savo elgesiu jos interesams. Manome, kad tai yra daktaro asmeninė atsakomybė“, – sako R. Vedlugienė.

Anot poliklinikos vadovės, medikas asmenines problemas turėtų spręsti ne darbovietėje, o už jos ribų. Kas A. Astrauskui gresia už tokį poelgį, kol kas sunku pasakyti. Galima nuobauda paaiškės sulaukus gydytojų etikos komisijos išvadų, baigus tarnybinį patikrinimą. R. Vedlugienės teigimu, apie įvykį kalbėtasi ir su pačiu A. Astrausku.

„Jis mano, kad nieko nenutiko, – nekritiškai vertina savo poelgį“, – pabrėžia laikinoji poliklinikos vadovė.

Dalyvavo eksperimente

Kolegų svarstomas A. Astrauskas teisinasi, kad šunį į polikliniką atsivedė dalyvaudamas socialiniame žurnalistiniame tyrime,

„Aš čia niekuo dėtas. Jie viską filmavo, viską tvarkė. Ar derino, nederino, kokį turėjo scenarijų, ką mąstė prodiuseris – jų reikalas. Manęs paprašė dalyvauti laidoje, aš ir dalyvavau. Daugiau jokios mano iniciatyvos nebuvo“, – tvirtina medikas.

Jis aiškina manęs, kad šuns filmavimą poliklinikoje su jos valdžia suderino patys laidos kūrėjai.

Penktadienį A. Astrauskas buvo svarstomas gydytojų etikos komisijos posėdyje. Medikas mano, kad kai kuriuos jam užduotus klausimus reikėtų adresuoti laidą kūrusiems žurnalistams.

„Aš negaliu varžyti, negaliu reguliuoti žurnalistų tiriamojo socialinio darbo. Sakau, klauskite jų – tai klausimas prodiuseriui, klausimas laidos režisieriui, tai klausimas pačiam laidos kūrėjui. Kuo aš čia dėtas? Jie turi savo taisykles, savo pareigas, savo įstatymus“, – atsakomybės kratosi gydytojas.

Laukia bylinėjimasis

A. Astrausko konfliktas su miesto Savivaldybės viešosios tvarkos prižiūrėtojais dėl Nepriklausomybės aikštės fontane besiturškusio šuns sukėlė didžiulį ažiotažą ir nuskambėjo gana plačiai. Gydytojas neatmeta, kad dėl to dabar jam bandoma įgelti. Medikas vasaros pabaigoje buvo nubaustas 75 eurų bauda. A. Astrauskas piktinosi, kad Savivaldybė jį nubaudusi visai nelogiškai, nes šuo nebuvo vedžiojamas – jis maudėsi fontane. Sprendimą dėl baudos medikas apskundė teismui. A. Astrauskas ne kartą tvirtino, kad pralaimėjęs teismą skųs sprendimą tol, kol galiausiai pasieks Strasbūrą, – gindamas šunų ir jų šeimininkų teises nepagailės nei laiko, nei sveikatos, nei pinigų.

Komentarai

  • manija kažkokia…

    • I kiekviena tema galima paziureti ir kitu rakursu, nes tai gal gyvunai teisiu ir laisviu nebeturi?

      • Į Strabūro teismą irgi eisime su šuneliu kuri būtinai nufilmuosime bus leidimas iš Strasburo teismo ar ne neatsižvelgiant.

    • Kokia gydytojo specializacija? Gal veterinaras? Tada Nemuno poliklinikai reikia gal išplėsti arba pakeisti profili.

      • Galbūt ginekologas.

  • Nužudymą – sudalyvautų? Asmeninės atsakomybės nera?

    • Atsakyti
  • Nu viršūnė! Sunku net patikėt.

  • Poliklinika priklauso miesto savivaldybei, ji tiesiogiai patvirtina poliklinikos direktoriaus kėdę. Kas čia neaišku: vienas erzina savivaldybę ir laikiną direktorę, savivaldybę, o savivaldybė sprendžia neišsprestą konfliktą dėl baseine inicidento, štai ir sulaukė naujo: savo įstaigos patalpose. Gaila gydytojo, kad šitaip leidžiasi dar ir žurnalistų provokuojamas.

    • Kodėl man negaila ir atrodo, kad prieš kameras rembo, prieš darbdavį – bembis?

  • Komentarai atitinka bendrą šalies požiūrį į gyvūnus. Poliklinikos valdžios požiūris irgi nėra šiuolaikiškas. Baisu!

    • Vilniuje tai visose gydymo įstaigose šunys ir katinai tik vaikšto tik vaikšto visur…. kol miegu ir sapnuoju.

  • As nieko pries neturiu pries gyvunus.Butu tai vetinarija prasom..bet cia poliklinika..atleiskit durniu laivas..

  • Persvieskite galva tam medikui..Lai eina i pensija ir zaidzia su suniuku.

  • Atrodo, kad aprašomas atvėjis , kai ginekologas leido savo šuniui daryti tai, ko kiti šunų turėtojai neleidžia savo šunims , savivaliauti. Baiseinas įrengtas visai visuomenei, kokią teisę turi kažkoks daktarėlis savo šuniui gali tai leisti? Tai yra labai įžulu ir žema. Leidžiama jau su šunimis užlipti žmonėms ant galvų…Labai teisingai pasielgė Panevėžio m.savivaldybė, kad bent baudą pritaikė .Koks miesto įvaizdis , prieš visus žmones ???

  • Man labai ,,patiko“ tas R.Vedlugienės ,,pastebėjimas“…..,kad gydytojas ne kritiškai vertina savo elgesį…..

  • Apsaugok Dieve Panevėžio miesto ir Lietuvą nuo tokių ŠUNDAKTARIŲ – tegul eina šunų, o ne žmonių gydyti, jeigu aiškiai nesupranta, kur ir kam laikas ir vieta. Aš nenoriu, kad poliklinikoje lotų šunys ir šertų savo plaukus, puldinėtų prie ir taip sergančių žmonių ir taip juos gąsdintų. Čia yra vienas tų blogųjų pavyzdžių, kai iš didelio rašto išeinama iš krašto. Griežtai smerkiu neatsakingą ir apgailėtiną šio ŠUNDAKTARIO elgesį – tokiems tikrai ne vieta valstybinėje poliklinikoje – tegul eina ir dirba privačiose, jeigu jau smegenys galvos kaukolę spaudžia.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (16)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų