Panevėžio 5-ojoje gimnazijoje gruodžio 2–9 dienomis vyksta pažintinė-meninė paroda „Leonardas. Genijaus žavesys“. Parodos kuratoriai – anglų kalbos mokytoja, italų kalbos būrelio vadovė Aida Lukoševičienė ir direktoriaus pavaduotojas ugdymui Antanas Kumža.
Paroda sukurta paminėti 500-ąsias Leonardo da Vinčio mirties metines ir kartu įamžinti 2019 metus, skirtus šiai garbingai asmenybei atminti. Parodą sudaro 14 informacinių-meninių stendų, išradingai ir šiuolaikiškai reprezentuojančių Leonardo da Vinčio gyvenimą, meną, atradimus ir asmenybę. Kiekviename stende atsiskleis vis įvairesni istoriniai faktai ne tik apie šį, jau bene visiems nors kartą girdėtą italų menininką, bet ir apie visą Renesanso laikmetį, apie Žmogų, apie jo prigimtinį norą kurti ir įprasminti gyvenimą.
Pasirodo, tai Italijos ambasadoriaus Bulgarijoje Stefano Baldi iniciatyva dienos šviesą išvydusi, išradingai ir šiuolaikiškai reprezentuojanti ne tik Leonardo da Vinčio asmenybę bei menininko gyvenimą paroda.
Tai — įdomi, pristatanti didingąją Italijos kultūrą, Renesanso epochą ekspozicija, netrukus atsiradusi Italijos ambasados Lietuvoje bei Italų kultūros instituto Vilniuje akiratyje.
Nuo 2013 metų mūsų gimnazijoje veikia italų kalbos būrelis, kurį lanko visi norintys išmokti italų kalbą – ir mokiniai, ir mokytojai, jam vadovauja mokytoja Aida Lukoševičienė. Jos dėka kasmet vyksta Italų kalbos ir kultūros savaitė, gimnazijoje lankosi svečiai iš Italijos, organizuojamos išvykos į kino centrą „Garsas“ žiūrėti garsių Italijos kino meistrų filmų.
Gimnazija bendradarbiauja su Italų kultūros institutu, įsikūrusiu Vilniuje, su jų pagalba stendinė paroda „Leonardas. Genijaus žavesys“ vyksta Panevėžio 5-ojoje gimnazijoje“, – apie bendradarbiavimą su Italų kultūros institutu užsimena anglų kalbos mokytoja ir italų kalbos būrelio vadovė Aida Lukoševičienė.
„Šiemet sukanka 500 metų, kai Leonardas da Vinčis yra miręs, ir ta proga yra paruošta 14 stendų, kurie reprezentuoja ne tik menininko asmenybę, gyvenimą bei kūrybą. Kiekviename stende atsiskleis vis įvairesni istoriniai faktai ne tik apie šį, jau bene visiems nors kartą girdėtą italų menininką, bet ir apie visą Renesanso laikmetį, atsiskleis būdingi tam laikotarpiui išradimai, menai, muzika bei visa ta epocha, kurios metu menininkas gyveno. Stenduose perteikta informacija ir apie žmogų, apie jo prigimtinį norą kurti ir įprasminti gyvenimą. Kiekviename stende pateikta išsami rašytinė informacija.
Aprašai, stenduose pateikti tiek gimtąja italų, tiek ir mūsų, lietuvių, kalbomis, leis įsigilinti tiek į Leonardo da Vinčio asmenybę, tiek į didingą Italijos kultūrą, o 5-osios gimnazijos bendruomenė džiaugiasi turėdama išskirtinę galimybę eksponuoti šią parodą“, – pabrėžė Aida Lukoševičienė.
Aušra SKAČKAUSKIENĖ