Naujųjų prokurorų priesaikas priėmė generalinė prokurorė Nida Grunskienė.
I. Galkevičienė ir J. Inčienė tapo Vilniaus apygardos prokuratūros apylinkės prokuratūros prokurorėmis, o L. Krivickas – Panevėžio apygardos prokuratūros apylinkės prokuratūros prokuroru.
Naujieji prokurorai priesaikos žodžius tarė dalyvaujant gausiam artimųjų ir kolegų būriui. Jų priesaikas priėmusi generalinė prokurorė N. Grunskienė pabrėžė, jog prokuroro darbe svarbu ne tik profesionaliai atlikti savo pareigas, bet ir jausti atsakomybę dėl savo sprendimų, o dėmesio centre visada turi būti žmogus.
„Linkiu dirbti taip, kad galėtumėte eiti aukštai iškėlę galvas ir kiekvienam sutiktam žmogui drąsiai žiūrėtumėte į akis. O taip gali būti tik sąžiningai ir atsakingai dirbant“, – sakė generalinė prokurorė N. Grunskienė.
Iveta Galkevičienė darbą prokuratūroje pradėjo 2014 metais nuo vyriausios specialistės (teisininkės) pareigų Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriuje, vėliau buvo paskirta dirbti Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriuje. 2019 m. I. Galkevičienė tapo Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroro padėjėja, o tų pačių metų rugsėjį – prokuroro padėjėja Vilniaus apygardos prokuratūroje. Dar po dviejų metų, įvertinus I. Galkevičienės profesines kompetencijas, tapo Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro padėjėja.
Prokurorų atrankos komisija aukštai įvertino teisės magistro laipsnį turinčios I. Galkevičienės profesinę kvalifikaciją, iniciatyvumą, dalykiškumą bei atsakingumą. Prokurorės pareigose ji pradės dirbti nuo š. m. rugpjūčio 2 d.
Jolita Inčienė tarnybą prokuratūroje pradėjo 2017 m. Vilniaus apygardos prokuratūros specializuoto skyriaus prokuroro padėjėja, po metų tapo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro padėjėja. Pastaruoju metu J. Inčienė dirbo Generalinės prokuratūros prokuroro padėjėja, padedančia Europos deleguotiesiems prokurorams.
Prokurorų atrankos komisija išskyrė J. Inčienės turimą įvairiapusę teisinio darbo ir tarptautinio bendradarbiavimo su kitomis institucijomis patirtį, savarankiškumą bei dalykiškumą. Prokurore ji pradės dirbti nuo š. m. rugpjūčio 17 d.
Tą pačią dieną prokurorų gretas papildys ir Lukas Krivickas. Vilniaus Universitete teisės magistro išsilavinimą įgijęs L. Krivickas darbą prokuratūros sistemoje pradėjo 2017 metų rugsėjį, nuo Panevėžio apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroro padėjėjo pareigų. Šiemet L. Krivickas buvo paskirtas prokuroro padėjėju į Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrių.
Prokurorų atrankos komisija įvertino L. Krivicko iniciatyvumą, veiklumą bei turimą aukštą profesinę kvalifikaciją.
Tai pirmi prokurorai, prisiekę per pastaruosius trejus metus. Iki šiandien Lietuvos prokuratūros sistemoje dirbo 608 prokurorai (300 vyrų bei 308 moterys). 2021 metų statistikos duomenimis, daugiausia prokurorų dirba Kauno ir Vilniaus apygardų prokuratūrose (po maždaug 160), Klaipėdos ir Šiaulių apygardose (po kiek daugiau nei 80), Generalinėje prokuratūroje bei Panevėžio apygardos prokuratūroje – beveik po 70.
Daugiausia Lietuvoje prokurorų yra 41-50 metų amžiaus (beveik 300) ir 51-60 metų (beveik 250), kiek daugiau nei po 40 prokurorų yra 30-40 ir 61 metų bei vyresni.