Tarp tokių nukentėjusių yra ir KGB kalėjimuose kalėjęs, sovietinę priespaudą patyręs Panevėžio dailės patriarchas, miesto garbės pilietis, dailininkas ir pedagogas Kazys Naruševičius. Šįmet jis nominuotas simboliniam Atminties diplomui po mirties gauti.
Vilniaus universitetas jau penktus metus vykdo iniciatyvą „Grįžtanti atmintis“. Ja siekiama prisiminti ir pagerbti universiteto bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, iš kurių dėl permainingų istorijos vingių ir totalitarinių režimų veiksmų buvo atimta galimybė baigti studijas, įgyti aukštąjį išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą.
Dauguma pagerbiamų asmenų yra Baltijos šalyse sovietų vykdyto masinio kalinimo ir trėmimo aukos. Laikantis istorinio teisingumo principo kasmet jiems įteikiami simboliniai Atminties diplomai. Ši iniciatyva yra ankstesnių universiteto klaidų pripažinimas, žvilgsnis į tamsiuosius ilgo jo gyvavimo tarpsnius bei istorinio teisingumo atkūrimas.
Išskirtinio talento pedagogo ir tapytojo, stropaus Panevėžio visuomenininko K. Naruševičiaus kandidatūrą Atminties diplomui gauti pateikusiai istorikei, publicistei Joanai Vigai Čiplytei toks dailininko įvertinimas labai svarbus asmeniškai. K. Naruševičius buvo jos mokytojas.
Visą straipsnį skaitykite kovo 4 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.