Į Kultūros ir poilsio parką su šeima išsiruošusi panevėžietė nustebo, kai temstant prasidėjo šviesų diskoteka – apšvietimas tai įsijungdavo, tai vėl išsijungdavo.
Anot moters, jeigu tai toks naujas taupymo būdas, kuomet visas parkas kelioms minutėms paskęsta tamsoje, jis visai nevykęs.
„Panevėžio gatvių“ atstovas tvirtina, kad tokį taupymo būdą įjungė pati gamta – dėl stipraus snygio kiek kitaip reaguoja išmanieji šviestuvai.
Ši pati bėda yra ne tik Kultūros ir poilsio parke, bet ir kitose panevėžiečių pamėgtose pasivaikščiojimo vietose.
Savo pavardės nenorėjusi viešinti panevėžietė pasakoja su šeima išsiruošusi pasivaikščioti į Kultūros ir poilsio parką. Tą pavakarę parke pramogavo išties daug žmonių – didesni ir mažesni kalneliai buvo tiesiog apgulti išsiilgusiųjų žiemos malonumų.
Pradėjus temti, apie pusę penkių vakaro įsijungė apšvietimas, tačiau po poros minučių parkas ir vėl paskendo tamsoje.
Daugiau negu pusvalandį, kol visai sutemo, šviesos tai įsijungdavo, tai vėl užgesdavo.
„Vaikščioti visiškoje tamsoje tikrai nejauku ir, žinoma, nėra saugu. Nuolat girdime, kad tai vienoje, tai kitoje centrinėje miesto vietoje užpuldinėjami panevėžiečiai, tai ką kalbėti apie tamsoje skęstantį parką, ypač nuošalesnes jos vietas“, – piktinosi panevėžietė.
Ji svarsto, kad jei šviesos taip junginėjamos taupymo sumetimais, racionaliau būtų palikti šviesti kas trečią šviestuvą, nei kelioms minutėms išjungti apšvietimą visame parke.
„Kad tai buvo gedimas, netikėčiau, nes užgesdavo visi be išimties šviestuvai. Bet ir taupymo racionalumu abejočiau – juk LED lemputės nemėgsta būti taip dažnai junginėjamos. Lemputes pakeisti bus brangiau nei kelios sutaupytos elektros kilovatvalandės“, – svarstė „Sekundės“ skaitytoja.
„Toks apšvietimo mirgėjimas – sniego padariniai.“
S. Kurulis
Už sklandų apšvietimo veikimą mieste atsakingos bendrovės „Panevėžio gatvės“ Apšvietimo tinklų eksploatavimo padalinio vadovas Stasys Kurulis patvirtino, kad šviestuvų darbą kiek sujaukė iškritęs gausus sniegas.
Dėl tokios pat problemos elektrikai praėjusią savaitę buvo kviečiami ir į Senvagę.
„Toks apšvietimo mirgėjimas – sniego padariniai. Fotorelė šiek tiek atspindi šviesą nuo sniego ir šviestuvas automatiškai išsijungia. Bet tai trunka vos kelias minutes ir tik tuomet, kai šviestuvai turi išsijungti ar įsijungti. Praėjusią savaitę tokia pati problema buvo Senvagėje, teko kiek pareguliuoti šviestuvus“, – komentavo S. Kurulis.
Pasak specialisto, taupymo sumetimais miesto parkuose veikia kas trečias šviestuvas, ne pagrindinėse gatvėse – kas antras, tad nespėjus įsijungti apšvietimui, žmonėms gali atrodyti, kad viešosios erdvės visai neapšviestos.
Pasak S. Kurulio, tokią sniegingą žiemą nereikėtų stebėtis, jeigu šviestuvai kiek pamirguliuoja, kol įsijungia ar išsijungia apšvietimas.
„Vieniems yra per tamsu, kitiems – per šviesu, labai sunku nutaikyti, kad apšvietimas miesto gatvėse ir parkuose tiktų visiems. Kitą kartą atliekame bandymus – įjungiame visas šviesas naujai sutvarkytoje gatvėje. Ir iš karto sulaukiame nepatenkintų gyventojų skambučių, kodėl švaistome brangią elektrą, bet juk ir namuose įsirengę naują šviestuvą jį išbandome. Jau turime ir etatinių „dispečerių“, kurie nuolat praneša apie neveikiančius šviestuvus ar, jų manymu, per daug apšviestas gatves“, – pasakojo S. Kurulis.