„Premjeras, ir jo patarėjai, ir ministrai, ir jų patarėjai, ambasadoriai ir pažįstami bei nepažįstami verslininkai sukam reikalus, – feisbuko paskyroje šeštadienio vakarą paskelbė Giedrius Surplys. – Socialiniuose tinkluose, el.paštu, telefonu. Dabar meldžiamės, kad beveik 2 mln. respiratorių, beveik 6 mln. kaukių ir tūkstančiai reagentų pasiektų Lietuvą artimiausiu metu. Pastaruosius rankiojam po šimtą, po penkis šimtus, po tūkstantį iš visų pasviečių. Kad galėtume tirti, tirti, tirti.“
Anot jo, pasaulyje šiuo metu vyksta „karas“ dėl minėtų priemonių, ypač dėl reagentų.
„Ar kažkur pražioplinom? Taip, pripažįstame. Ar galėjome turėti daugiau? Taip, jei būtų nusišypsojusi sėkmė. Bet pasaulyje dabar vyksta karas dėl COVID-19 priemonių“, – teigė G. Surplys.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga anksčiau sakė, kad Lietuva yra pasiruošusi ir sukaupusi didžiulį priemonių rezervą, turi pakankamą kiekį reagentų tyrimams.
Šią savaitę ministras sakė, kad priemonių atsargos tirpsta, o situaciją sunkina sutrikęs užsakytų siuntų tiekimas.
Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis šeštadienį teigė, jog Lietuvoje reagentų yra likę 1 300 koronaviruso tyrimų atlikti.
Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, dvi koronavirusui tirti skirtų reagentų siuntos jau yra pakeliui į Lietuvą ir „per dieną dvi“ pasieks Lietuvą. Iš viso užsakyta maždaug 50 000 reagentų iš trijų tiekėjų Kinijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Pietų Korėjoje.
Dėl reagentų trūkumo mobilūs koronaviruso patikros punktai Klaipėdoje ir Kaune sekmadienį priims tik po 20 žmonių. Tiek pat jie priėmė ir šeštadienį. Vilniaus punktai dirba visą dieną.
Ministerijos duomenimis, šeštadienio 12 val. iš viso Lietuvoje ištirta 1 466 ėminių dėl įtariamo koronaviruso. Naujausiais duomenimis, penktadienį iš viso ištirti 233 žmonės.
Tuo metu Latvijoje ištirti 4 446 žmonės, Estijoje atlikta 2 812 tyrimų.
Bendras užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius Lietuvoje išaugo iki 105.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Jūs sau ir kažkam iš kavos tirščių buriate nuosprendį tarp gyvybės ir mirties.
Viešoje erdvėje apie siaučiantį virusą Kinijoje pasklydo žinia jau gruodžio pabaigoje. pirmasis susirgimo atvejis Lietuvoje nustatytas vasario 28 dieną. Ką veikė du mėnesius Vyriausybė, ne jau gi nematė grėsmės ? Kur apsaugos priemonių rezervai, ar jų Sveikatos ministerija ne turėjo ar aplamai ne bandė turėti ? Dabar, kai visas pasaulis “ duzgia „, viskas labai sudėtinga……Kas ištikrųjų kaltas ???
Taigi, Kinijoje virusas jau ėmė veikti prieš Naujuosius metus, Lietuvoje pirmas susirgimas koronavirusu – vasario 28 d., o Panevėžio verslininkų ir valdininkų išvyka kovo mėn. pradžioje, kai kovo 10 lankėsi Pietų Afrikos Respublikoje ar buvo apgalvota? Tai ko norėti iš keltu grįžusių įsigėrusių jaunuolių, kurie šlaistosi Klaipėdos gatvėmis ir juokiasi iš epidemijos? Juk pavyzdį tokiems parodo valdininkai, kurie valstybės geru naudodamiesi, tenkina savo įgeidžius.. Nuomonė.
Kodėl neparašo, kas dar vyko į Pietų Afriką , grupė buvo virš 10 žm. ? Viena aukšta ponia grįžusi , kaip niekur nieko pas pavaldinius užėjo , gerai kad tie sugebėjo savo ryžtingumą parodyti….