Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad epidemiologinė šalies situacija gerėja. Vis dėlto ministras ragina per anksti nesidžiaugti, nes tikrieji rezultatai, pasak jo, pasimatys per kelias artimiausias savaites.
„Turime vertinti viską nuosaikiai ir objektyviai. Žiūrint į ligonių situaciją, tikrai ji yra sudėtinga, bet stabilizuota. Ir reanimacijose, ir apskritai COVID pacientų skaičius šiek tiek mažėja, tai yra gerai. Į ką labiausiai turime atkreipti dėmesį šią ir kitą savaitę, tai į sugrįžusius mokinius. Nepaisant bendrų skaičių mažėjimo, jeigu mes pasižiūrėsime į grupę nuo 9 metų ir vyresnius, tai kelias dienas turime vėl sergamumo skaičiaus tam tikrą padidėjimą. Tai reiškia, kad vaikų sugrįžimas į mokyklas vėl tą balansą duoda kažkur kitur“, – trečiadienį Vyriausybėje kalbėjo A. Dulkys.
Anot ministro, geresnes tendencijas gali lemti ir bendras gyventojų imunizacijos nuo COVID-19 lygis. Vis dėlto ministras ragina per anksti nesidžiaugti.
„Dabar yra klausimas, kiek jau yra paveikus beveik 74 proc. bendras imunizacijos laipsnis. Neužmirškime, kad yra tam tikras žmonių skaičius, apie kuriuos mes nežinome, bet jie turi imunizacijos laipsnį. Tai čia ir bus tas aišku per kelias artimiausias savaites, galėsime labiau užtikrinti, kokia yra tikroji tendencija. Požymiai yra geri, bet neperšokę per griovį, nesakykime op“, – kalbėjo ministras.
A. Dulkio teigimu, dabar didžiausias dėmesys turėtų būti skiriamas ne verslams ir renginiams, o kontaktiniam mokymui.
„Dabar koncentracija yra į kontaktinį mokymą, čia yra pagrindinis dalykas. Renginių organizatoriai jau yra padarę nemažai išvadų (…). Vienoje pusėje mes turime deltą atmainą, kuri pavojinga ir rizikinga, bet mes neturime jokių judėjimo suvaržymų, verslai veikia, renginiai veikia, mokymas kontaktinis. Puiku, stenkimės išlaikyti ir toliau“, – pažymėjo ministras.
Pasak A. Dulkio, šiuo metu neketinama priimti jokių naujų ribojimų, tačiau, jei situacija keistųsi, naujas priemones gali tekti apsvarstyti.
„Šiandien manome, kad priemonių yra adekvačiai, bet kiekvieną savaitę žiūrime į tendencijas, diskutuojame, bendraujame ir su socialiniais partneriais, ir su profsąjungomis, ir su visais kitais švietimo dalyviais. Vyksta aktyvus dialogas ir sekimas, kaip situacija keičiasi. Nereikia įvedinėti priemonių, jeigu tendencijos yra geros. Jeigu tendencijos keisis, mąstysime, ką galime papildomo padaryti“, – kalbėjo ministras.