„Tai buvo ne Lietuvos reaktorius, tai buvo Sovietų Sąjungos reaktorius, – R. Harms sakė Briuselyje. – Sprendimas dėl eksploatacijos nutraukimo priimtas bendrai, todėl ir finansinė atsakomybė dėl uždarymo darbų turi būti bendra.“
„Mano pirmas tikslas yra užtikrinti, kad artimiausių darbų atlikimui reikalingų 780 mln. eurų skyrimas sulauktų paramos EP, o vėliau – ir Vadovų Taryboje“, – sakė europarlamentarė, pabrėžusi, kad taip pat sieks ir to, kad Lietuvos finansinis indėlis uždarant Ignalinos AE nedidėtų.
EK siūlo Lietuvos indėlį didinti iki 20 proc. bendros sumos, o Lietuvos vyriausybė savo iniciatyva yra padidinusi šią dalį iki 14 proc.
EP narys iš Lietuvos Bronis Ropė pabrėžė, kad Lietuva, stodama į ES, įsipareigojo uždaryti Ignalinos AE, tačiau ne skirti tam konkrečią finansinę paramą. „Manau, kad yra tikrai pakankamai didelis Lietuvos indėlis“, – sakė jis.
Pasak europarlamentaro, gerokai svarbiau, kad, gaudama ES paramą Ignalinos AE uždarymui, Lietuva tuo pačiu metu adekvačią paramą skirtų Ignalinos regiono gyvenimui po jėgainės galutinio uždarymo, nes tik taip galima išvengti skaudžių pasekmių ir infrastruktūros sunykimo, iš regiono pasitraukus darbo nerandantiems žmonėms.
B. Ropė taip pat atkreipė dėmesį, kad Baltarusijos valdžia, nusprendusi su Rusijos pagalba statyti Astravo AE, daro „nepataisomą klaidą“, neatsižvelgdama į Lietuvos pavyzdį.
„Uždarymas kainuoja brangiau negu statyba atominės elektrinės“, – sakė jis.