Poliklinikos vadovai ramina, kad pas daugelį gydytojų vietą galima gauti ir po kelių savaičių, visgi pripažįsta, kad pas paklausiausius specialistus laisvos vietos buvo išgraibstytos vos per porą valandų.
Kaip pasakojo panevėžietė Milda, ji kartu su vyru į Konsultacijų polikliniką užsiregistruoti pas okulistą pirmadienio rytą atvyko maždaug dešimt minučių po septintos valandos. Nors poliklinikos durys pacientams atveriamos tik pusę aštuonių, prie jų lauke jau stovėjo apie septynios dešimtys žmonių.
Poliklinikai pradėjus darbą, milžiniška eilė judėjo vėžlio žingsniu – registratūroje tedirbo vos dvi moterys, kurios fiziškai nespėjo greitai aptarnauti atvykusiųjų.
„Žmonės pikti, suirzę, o dar atsiranda tokių, kurie bando eiti be eilės. Reikia suprasti, kad sveiki žmonės į polikliniką šiaip sau neina. Čia visi ligoniai, kai kurie vos pastovėjo pasiramsčiuodami lazdomis. O prisėsti nėra kur. Poliklinikos vadovybė turėjo numatyti, kuo baigsis tokia registravimo tvarka“, – piktinosi Milda.
Nors Sveikatos apsaugos ministerija deklaruoja, kad pas specialistus pacientai turėtų patekti per mėnesį, tiek ji, tiek jos vyras, atstovėję ilgiausią eilę, vietą pas gydytojus gavo tik rugpjūčio mėnesiui.
„Anksčiau taip tikrai nebuvo. Bet baisiausia, kad žmonėms niekas nieko nepaaiškino, skambinau ir poliklinikos vedėjai, ir kitu nurodytu telefonu – niekas neatsiliepė“, – ryto įspūdžiais dalijosi panevėžietė.
O panevėžietis Valentas, pamatęs prie poliklinikos net lauke nusidriekusią eilę, nesiryžo į ją stoti laukti, kol galės užsiregistruoti pas kardiologą. Valentui maždaug prieš metus atlikta širdies operacija ir nuo tada reguliariai – iš pradžių kas tris mėnesius, o dabar kas pusmetį – tenka lankytis pas kardiologą. Dar gegužės pabaigoje panevėžietis atvyko į Konsultacijų polikliniką užsiregistruoti pas specialistą. Tada jam buvo paaiškinta, kad laisvų vietų nėra ir pasiūlyta atvykti birželio 3-iąją, kai bus registruojama rugpjūčio mėnesiui.
„Kai tik pamačiau eilę, apsisukau ir išvažiavau. Dar aną kartą, kai bandžiau registruotis, man pasiūlė arba laukti, arba kreiptis privačiai, arba ieškoti specialistų Panevėžio rajono poliklinikoje. Nors esu miesto gyventojas, bet vien todėl, kad gaučiau man po operacijos reikalingą kardiologo konsultaciją, turiu kreiptis į rajono polikliniką“, – pasakojo Valentas.
Nors rajono poliklinikoje taip pat nemažos eilės, tačiau ten jam pavyko gauti vietą liepos viduryje.
Valentas piktinasi, kad tokia registravimo tvarka Konsultacijų poliklinikoje – pasityčiojimas iš ligonių. Jo teigimu, didžiosios Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigos sulaukia gerokai didesnio pacientų antplūdžio, bet dėl registravimo niekada nekilo bėdų – laisvos vietos numatytos keletui mėnesių į priekį.
„Pas kardiologą jau turėjau apsilankyti, bet vietų nėra. Reikia laukti kažkodėl mėnesio pirmos dienos ir dar atstovėti kilometrines eiles. Kodėl negalima padaryti kaip kitur – registruotis bet kada, kad ir pusmečiui į priekį, tada ir problemų nebus. Juk rezultatas tas pats“, – kalbėjo Valentas.
Respublikinės Panevėžio ligoninės Konsultacijų poliklinikos vedėja Laima Sakalauskienė neslėpė, kad pirmadienio rytą pacientų buvo neįprastai daug. Vis dėlto ji situacijos nedramatizuoja. Vedėjos teigimu, jau apie devintą valandą eilės buvo ištirpusios.
„Šiandien nebuvo šalta, pačiame poliklinikos viduje žmonių nebuvo daug, eilė nutįso į kiemą, todėl susidarė toks vaizdas, kad ji labai didelė. Žmonių tikrai nebuvo daug, pradėjome registruoti nuo pusės aštuonių, o devintą valandą ryto eilės jau nebebuvo“, – tvirtino L. Sakalauskienė.
Jos teigimu, pirmadienio rytą du darbuotojai pacientus registravo tik telefonu. Tačiau vyresni žmonės, kaip yra įpratę, renkasi registruotis atvykstant į polikliniką. Be to, pasak vedėjos, didesnės nei įprasta eilės nusidriekė ir todėl, kad kai kurie pacientai nori registruotis tik pas konkretų specialistą, nors tos srities gydytojų yra gerokai daugiau.
„Žmogus turi teisę rinktis. Pas didžiąją dalį specialistų dar turime nemažai laisvų vietų ir birželį, ir liepą. Tačiau yra gydytojų, pas kuriuos pageidauja patekti didelė dalis pacientų. Bet jeigu tas specialistas dirba vos kelias valandas per savaitę, o dabar dar prasidėjo ir atostogų metas, natūralu, kad vizitų tenka palaukti. Dabar registruojame tik rugpjūčio mėnesiui, nors pas kai kuriuos populiarius specialistus laisvi laikai buvo išgraibstyti per kelias pirmas registravimo valandas“, – teigė L. Sakalauskienė.
Vedėja pripažįsta, kad poliklinikoje eilės susidaro ir dėl kai kurių specialistų trūkumo. Pavyzdžiui, šiuo metu itin trūksta kardiologų ir oftalmologų, įstaiga galėtų įdarbinti šiuos specialistus, tačiau jų nėra.
Visgi, pasak vedėjos, ne visada atsakingai elgiasi ir patys pacientai. Vis dar pasitaiko atvejų, kai žmonės dėl kažkokių priežasčių nepasitiki savo šeimos gydytojais ir pas specialistus ateina tik išsirašyti vaistų. Arba užsirašo vizitui, bet nepranešę neateina. Būtent dėl šios priežasties, L. Sakalauskienės teigimu, ir nutarta atsisakyti registravimo keliems mėnesiams į priekį.
„Buvo laikas, kai registruotis buvo galima kelis mėnesius į priekį, bet pastebėjome, kad tuomet didelė tikimybė, jog pacientas neateis. Gal užmiršta, gal praeina ir ta priežastis, dėl kurios jie norėjo ateiti. Tolima registracija nepasiteisino – kuo toliau registruojame, tuo didesnis procentas pacientų neateina“, – aiškino poliklinikos vedėja.
Komentarai
nebenusišnekėkit.pabandykit ateit vaistų issirašyt į konsultacinę ir dar be siuntimo
Norėtųsi sužinoti statistiką, kiek pacientų, užsiregistravusių iš anksto, pas gydytoją neatėjo. Gal žmogus numirė belaukdamas paskirtos dienos. Laukti reikia ne vieną mėnesį, kaip deklaruoja ponas ministras, o visus keturis mėnesius
o buvo laikai kai per dieną patenki pas 3-4 daktarus, be eilių. Pats, be išankstinės registracijos eini pas reikiamą gydytoją. O dabar, 21 amžiuje, kompiuterizacijos laikais nebesugebame atsisakyti eilių. Gėda. Mokėkite gerus atlyginimus -gydytojų bus. Ar žinote nore vieną sferą Lietuvoje kur nėra problemų?
sovietmeciu pas gydytojus pas bet kuri specialista patekdavai uzsiregistraves ta pacia diena ,o gal kaikurie jau uzmirso kad taip buvo ir nereikejo jokiu seimos gydytoju kurie atlieka dispecerio veidmeni.
Ačiū Verygai už tokia nuostabia sveikatos apsaugos sistema !!!
Tai kur panevezio internetine registracijos sistema,kad visi gyvoj eilej stovi??
Yra normali internetinės sistema sergu.lt, registruotis galima kelis mėnesius iš anksto. Bėda ta, kad eilėse stovi tie pacientai, kurie nemoka, nenori, bijo naudotis kompiuterinėmis sistemomis.
Kad ta ale sovietinė eilė išnyko per valandą… kažkam labai tūrksta skandalų
Kol direktorius neisnaikins ligonines pseodoponiuciu tokiu kaip Paliokaite ir co, kurios nori tik kavute gerti bei pletkus nesioti, tol bardakas su eilem net nepajudes.
Neužilgo dar netokios eilės bus,nes jauni gydytojai emigruoja dėl juokingų atlyginimų,o seni jau dirbti nebegali.Jei situacija nesikeis,tai ir metus lauksit talonėlio.