Site icon sekunde.lt

Egzaminą atlaikęs Panevėžys iš svečių sulaukė įdomių užuominų ateičiai

Praėjusią savaitę Panevėžio centrą valdęs triatlono festivalis sekmadienį pasiekė finišo tiesiąją. Nors Europos jaunių čempionate mūsiškiai ant prizininkų pakylos nelipo, tačiau ir be rezultatų yra ką paminėti.

Jauniesiems mūsų sportininkams startai namuose suteikė neįkainojamos patirties ir leido palyginti savo jėgas su bendraamžiais iš visos Europos.

Triatlono festivalis tapo tikru iššūkiu visai organizacinei komandai ir Lietuvos triatlono federacijai. Pirmą kartą Lietuvoje triatlono renginys vyko net keturias dienas, o jame skirtingose varžybose prie starto linijos stojo apie 300 atletų.

Be Europos jaunių čempionato triatlono festivalis suaugusiems ir kitų amžiaus grupių triatlonininkams siūlė jėgas išbandyti Lietuvos akvatlono, sprinto, olimpinės triatlono distancijos čempionatuose.

Gal kai kam sporto renginiai trukdė lengviau pasiekti Laisvės aikštėje esančius objektus ar arčiau pasistatyti mašiną, kažkas turėjo daugiau progų automobilį palikti ramybėje ir papildomus kelis šimtus metrų įveikti pėsčiomis, tačiau triatlonininkų bendruomenė įpūtė gyvybės į miesto centrą: kavinėse netrūko užsisakančiųjų maisto, arbatos ar kavos.

Labiausiai svečiais turėjo džiaugtis Panevėžio viešbučiai, kurie beveik visą praėjusią savaitę buvo visiškai užpildyti.

Mūsų miestas turėjo gerą progą gausiai Europos triatlono bendruomenei parodyti, kaip mokame organizuoti aukšto lygio tarptautinius renginius ir panašu, kad šio šanso triatlono federacija nepraleido.

Reiktų paminėti, kad triatlonininkai sportinio turizmo prasme atneša nemažai naudos vietos bendruomenei, kuri rengia varžybas. Visų pirma, tai sportininkai dažnai atvyksta para iki starto, apsistoja viešbutyje, pinigus leidžia vietos maitinimo įstaigose.

Kadangi šiaip triatlonas nėra pigiausia sporto šaka, reikalingas ir geras dviratis, plaukimo kostiumas, paprastai juo užsiima pinigų turintys atletai, kurie neskaičiuoja kiekvieno cento rinkdamiesi vakarienę iš kavinės valgiaraščio.

Grįžtant prie praėjusios savaitės varžybų, užsieniečiai galėjo keikti nebent prastoką ketvirtadienio orą, tačiau ne teisėjus ar trasą.

Svečiai gyrė miesto centrą kaip gerą vietą rengti tokio tipo varžybas: viskas vienoje vietoje – plaukimo, dviračių ir bėgimo rungtys neišsiplečia į didesnes geografines erdves. Jau dabar pusę lupų kalbama, kad Panevėžys gali būti realus pretendentas kitąmet vasarą surengti Europos jaunimo taurės varžybas.

Vėl šansas mūsų miestui atgaivinti vasarą apsnūdusį centrą.

Mariaus Garucko nuotr.

Šaukštas deguto medaus statinėje

Kalbant apie Panevėžio jaunųjų triatlonininkų rezultatus Europos jaunių čempionate, juos aptarėme ankstesniuose rašiniuose.

Sekmadienį po jaunių estafečių varžybų prie triatlono trasos tranzito zonoje dviračius rikiavo pajėgiausi Lietuvos triatlono atletai, kurie ruošėsi olimpinės distancijos startui.

Jų gretose Lietuvai atstovaujantis ispanas Alberto Kasilasas ir vienas lyderių panevėžietis Tautvydas Kopūstas. Šie abu atletai nuo artimiausių persekiotojų solidžiai atitrūko ir tapo aišku, kad ispanas taps čempionu, o Tautvydas liks antras. Tokia tvarka abu jie ir finišavo.

Tačiau netrukus juos pasiekė stulbinanti žinia – jie abu diskvalifikuojami. Pasirodo, kad teisėjai suklydo skaičiuodami sportininkų įveiktus ratus dviračių rungtyje ir abu jie vietoj 8-ių ratų įveikė septynis. Peržiūrėjus laiko fiksavimo technikos duomenis abejonių nekilo.

Nors tai ne sportininkų kaltė, visgi jie liko sąrašo gale. Triatlono federacijos prezidentas Dainius Kopūstas pripažino, kad tai teisėjų klaida. Po finišo sprendimas liko negailestingas šiems triatlono lyderiams ir jie abu liko tuščiomis.

Ypač absurduška dėl ispano, kuris neslėpė apmaudo: kartą per metus startuojantis Lietuvoje ir specialiai iš Ispanijos atvykęs į Panevėžį dėl šių varžybų liko kvailio vietoje. Tačiau ispanas džiaugėsi gera varžybų atmosfera, trasa, sirgaliais ir šio nesusipratimo nesureikšmino.

Prizininkų trejetas netikėtai keitėsi. Aukso medalis atiteko Titui Pumpučiui (2.08:51 val.), antras – Marijus Butrimavičius (2.09:15 val.), trečias Gediminas Pajėda (2.10:45 val.). Tik vargu, ar šie medaliai džiugina juos gavusius sportininkus.

Penktadienį vykusiame Lietuvos akvatlono čempionate (1000 m plaukimas/ 4,8 km bėgimas) tempą diktavo ir pirmą vietą užėmė vilnietis Jaunius Strazdas – 34:20 min., antras – panevėžietis Titas Pumputis (36:17 min.), trečias – marijampolietis Žilvinas Grigaitis (36:31). Moterų gretose pirmą vietą užėmė triatlono trenerė, pasaulio dvigubo ultra triatlono vicečempionė Alina Ranceva – 43:32 min., antra – vilnietė Giedrė Ambrazevičiūtė (45:54 min.), trečia – Mingailė Greičiūtė.

Šeštadienį vykusio sprinto (750 m plaukimas, 20 km dviračiu, 5 km bėgimas) distancijos atviro šalies čempionato rezultatai: 1 vieta – Denisas Gleikinas (Rusija) 1.03:26 val., 2 vt. – Tadas Sereika (Panevėžys) – 1.05:25 val., 3 vt. Marcis Pirups (Latvija) – 1.06:26 val.

VS-foto.lt nuotr. Netrukus šių vyrukų šypsenas keitė nuostaba sužinojus, kad jie liko diskvalifikuoti. Jaunius Strazdas (dešinėje) pats suklydo skaičiuodamas bėgimo ratus, o T. Kopūstą (kairėje) ir A. Kasilasą suklaidino teisėjai.