„Žmogus yra toks sutvėrimas, kad visada tikisi geriausio, tai, atvirai sakant, aš ne tik šiandieną, aš visus tuos šešerius metus nuo pat 2016 metų gegužės 12 dienos, kada prasidėjo visas šis procesas, buvau įsitikinęs savo teisumu. Ir šiandieną būtent atėjo ta diena, kada tas teisumas yra patvirtintas civilizuotais Lietuvos Respublikos teisėje egzistuojančiais būdais, tai yra teismo sprendimu“, – žurnalistams antradienį po teismo sprendimo teigė E. Masiulis.
Visgi buvęs politikas mano, kad prokuroras bandys kreiptis į aukštesnės instancijos teismus.
„Aš suprantu, kad tai yra tik pirmos instancijos teismas, ir šis prokuroras, matyt, tikrai neras savo viduje moralinių kažkokių principų pasakyti bent jau „atsiprašau“ ir bet kokia kaina, aišku, bandys įrodinėti savo išgalvotus argumentus aukštesnėse instancijose, taip jau yra. Bet mes esame pasiruošę ir toliau ginti tuos argumentus“, – patikino jis.
Žurnalistų paklaustas, ar po palankaus teismo sprendimo neketina gaivinti savo politinės karjeros, buvęs Liberalų sąjūdžio narys savo planų detalizuoti nenorėjo.
„Aš šiandieną nieko negaivinsiu. Supraskite mane, aš emociškai kaip žmogus šiandieną esu labai giliai pažeistas, nes ši byla man kainavo labai daug visus tuos šešerius metus“, – sakė jis.
Vilniaus apygardos teismas antradienį paskelbė sprendimą „MG Baltic“ byloje. Priimtas sprendimas išteisinti buvusį „MG Baltic“ viceprezidentą Raimondą Kurlianskį bei visus kitus kaltinamuosius. Priimtas sprendimas išteisinti buvusį Liberalų sąjūdžio pirmininką Eligijų Masiulį, taip pat kaltinamuosius Vytautą Gapšį, Šarūną Gustainį ir Gintarą Steponavičių.
ELTA primena, kad vienoje stambiausių pastarųjų metų politinės korupcijos byloje kaltinimai dėl apysunkių ir sunkių korupcinio pobūdžio nusikaltimų – kyšininkavimo, papirkimo ir prekybos poveikiu – buvo pareikšti penkiems fiziniams asmenims, iš kurių keturi yra buvę ar esami Seimo nariai, taip pat trims juridiniams asmenims.
2018 m. balandžio 19 d. bylai buvo suteiktas prioritetinis statusas, kadangi jos nagrinėjimo operatyvumu siekiama apginti ir apsaugoti viešą interesą. Bylai suteikus specialųjį statusą, siekta minimizuoti galimas rizikas dėl galimai ilgos bylos nagrinėjimo trukmės.
„MG Baltic“ politinės korupcijos byloje buvo įtariama, kad politikai, imdami kyšius iš „MG Baltic“, palaikė ar inicijavo koncernui palankius sprendimus Seime bei kitose valstybės institucijose, taip pat darė poveikį nulemiant viešųjų pirkimų laimėtojus.