ASMENINIO ALBUMO nuotr.

Dviese motociklu – per visą Europą

Dviese motociklu – per visą Europą

Panevėžiečiai Greta ir Laurynas per tris mėnesius motociklu apkeliavo septyniolika Europos šalių ir įveikė tiek pat tūkstančių kilometrų.

Buvusi komunikacijų specialistė ir pardavimų vadybininkas grįžo tokie „išsivalę“ nuo buities rūpesčių ir daiktų, kad dabar jie drąsiai verčia naują gyvenimo lapą.

Metė darbus ir išvažiavo

Tūkstančiai rytais į darbą skubančių žmonių pagalvoja, kaip būtų gera viską mesti ir patirti tikrą gyvenimo laisvę: važiuoti kur nori, daryti ką nori, bendrauti su kuo nori. Tokiomis mintimis vienu metu ėmė gyventi ir jauna panevėžiečių pora Greta Jankauskaitė bei Laurynas Kuodžius.

Vilniuje studijas baigę vienmečiai, 25-erių jaunuoliai jau kurį laiką dirbo gana perspektyvius darbus ir gyveno daugumai įprastą gyvenimą. Tačiau vieną dieną jiedu ėmė galvoti apie kitokį rytojų.

„Viskas prasidėjo nuo susitikimų su keliautojais. Jie pasakodavo apie ilgus žygius motociklais. Susižavėję po truputį ėmėme ir mes taip keliauti: tai į vieną šalį motociklu nuvažiuodavom, tai į kitą, bet vis trumpam“, – sako Laurynas, seniai pamėgęs plieninius žirgus dviem ratais.

O praėjusių metų pabaigoje pora prakalbo apie daug ilgesnę kelionę motociklu.

„Ėmėme galvoti apie 2–3 mėnesių kelionę. Buvo aišku, kad toks nuotykis mums kainuos darbus ir visą jau susikurtą gyvenimą, todėl nebuvo lengva greitai apsispręsti“, – patikina Greta.

Jaunuolius dėl rizikos kelyje šiek tiek bandė perspėti ir artimieji, susirūpinę dėl gresiančių pavojų ilgame maršrute, kurį tektų įveikti ne pačia patogiausia ir saugiausia transporto priemone.

Tačiau ekstremalai nepabūgo ir balandį jau buvo kelyje.

ASMENINIO ALBUMO nuotr.

ASMENINIO ALBUMO nuotr.

Išgrynintas bagažas

„Pristabdėme savo karjeras ir dabar nė kiek dėl to nesigailime. Grįžome visiškai pasikeitę, niekur nebeskubame, nebesijaudiname dėl smulkmenų“, – tvirtina keliautojai.

Iš Panevėžio kilusi pora dabar gyvena Klaipėdoje ir po visų nuotykių bando grįžti į paprastą kasdienybę. Labiausiai šiuos jaunus žmones kelionė išmokė kitaip pažvelgti į aplink supančius daiktus ir vertinti minimalizmą.

Leisdamiesi į tolimą kelią motociklu Greta ir Laurynas žinojo, kad daiktams vietos tėra vos dvi dėžės ir du maišeliai. Į visa tai turėjo tilpti ir palapinė, ir miegmaišiai, ir būtiniausi indai, ir drabužiai.

G. Jankauskaitė juokiasi, kad kitose kelionėse prisikraudavo pilnus lagaminus nereikalingų daiktų. O sėdant ant motociklo teko gerai pasverti, be ko kasdienybėje neišsiverstum.

„Net čiužinius miegui pirkome tokius, kad supakuoti tilptų į vyrišką delną. Daug ką įsigijome kareiviškų prekių parduotuvėse. Supratome, kiek iš tikrųjų žmogui tereikia daiktų, o kiek jų prikaupiame namuose ir nenaudojame“, – sako pašnekovė.

Spontaniškas maršrutas

Maistui gamintis keliautojai pasiėmė kompaktišką virdulį, mat planavo kelis mėnesius keliauti be patogių viešbučių ir sočių kavinių. Tiesa, pradžioje naujokams jų išvengti nepavyko, o kai kuriose šalyse ir labai norėjosi išbandyti svetimo krašto virtuvę.

„Italijoje tiesiog negalėjome atsispirti jų virtuvei. Kelionės pradžioje keletą savaičių ir viešbučiuose nakvojome, nes pavasarį, kai išvykome iš namų, dar buvo ganėtinai vėsu, dažnai lijo“, – pasakoja pora.

Iš viso Greta ir Laurynas per tris mėnesius ant motociklo įveikė apie 17 000 kilometrų ir apkeliavo 17 šalių. Kai kuriose jų lankėsi ir po du kartus.

„Pristabdėme savo karjeras ir dabar nė kiek dėl to nesigailime. Grįžome visiškai pasikeitę, niekur nebeskubame, nebesijaudiname dėl smulkmenų.“

Greta ir Laurynas

„Neturėjome tikslo apvažiuoti kuo daugiau valstybių. Būtinai norėjome pamatyti Rumuniją, Graikiją, Kroatiją, Italiją, Prancūziją, Ispaniją – į pastarąsias sukome kaip Europos kultūros lopšius. Vienur ilgiau pabūdavome, kitur grįždavome antrą kartą“, – kalba L. Kuodžius.

Tik dėl to, kiek laiko pasilikti vienoje ar kitoje stotelėje, pasak pašnekovų, tarp jų ir kildavo smulkūs konfliktai. Tačiau pati kelionė tik dar labiau suartino šešerius metus draugaujančius jaunuolius.

„Vienas kitą pažįstame jau seniai, tad ir tokia kelionė nebuvo mums išbandymas. Jei aš alkana esu irzli namuose, tokia būnu ir kelionėse. Susiginčydavome, dėl tolesnių maršrutų. Bet kelionės metu turėjome labai daug laiko vienas kitam, galėjome kalbėtis ištisas valandas, išsipasakoti svajones, lūkesčius. Pažinome patys save ir vienas kitą tik dar geriau“, – teigė Greta.

Už nugaros sunkiau

Laurynui visą laiką teko vairuoti, likti budriam, o už jo nugaros sėdėjusiai Gretai kartais paskutinės kelio valandos būdavo itin sunkios.

„Važiuojant keturias valandas ar ilgiau, natūraliai pradeda imti nuovargis, miegas, turi kovoti pati su savimi. Visą kelią būdavau apsupta ant motociklo sukrautų dėžių ir daiktų, tai jausdavausi saugiau ir tokiais momentais“, – šypsosi panevėžietė.

Ekstremalams pavyko išvengti didesnių incidentų, tik kartą nubrozdino daiktadėžę.

Laimė, anot poros, kelionėms ir nuotykiams skirtas motociklas buvo išties komfortiškas – aukštas, patogios sėdynės, paaukštintas vairas ir stiklas.

L. Kuodžius prisipažįsta esantis užkietėjęs motociklų gerbėjas ir būdamas 25-erių jau pakeitė tris tokias transporto priemones. Vaikinui važinėti dviem motoriniais ratais – didžiausias malonumas.

ASMENINIO ALBUMO nuotr.

ASMENINIO ALBUMO nuotr.

Neturistiniais keliais

Didžiausią įspūdį keliautojams paliko Balkanų pusiasalio šalys, nors jose turizmas dar nėra išplėtotas tinkamai.

„Pasileidę į kelią, retai kur važiavome autostradomis, rinkomės mažesnius keliukus, kaimelius. Europos sostinės darosi vis labiau panašios, jose rasi aikštes, pastatus, paminklus, o štai pasukus į provinciją pamatai tikrą tos šalies gyvenimą“, – sako pora.

Su lietuviškais numeriais į kokį Albanijos užkampį užsukę panevėžiečiai netrukus sulaukdavo smalsuolių klausimų, iš kur jie ir kur ta Lietuva.

„Labiausiai ir žavėdavo tas betarpiškas bendravimas su vietos žmonėmis. Net ir ieškodami nakvynės kempinguose, stengdavomės apsistoti, kur arčiau kaimelis. Kartais prisiglausdavome net pačių gyventojų sodybų kiemuose“, – pasakoja Laurynas.

Porai teko miegoti ir labai išskirtinėse, vaizdingose vietose, netgi kalno viršūnėje.

„Norėjome pamatyti ne turistinę Europą, o tą tikrą, kurioje dar yra daug kitoniškų, savotiškų kraštų“, – šypsosi drąsūs keliautojai.

Į limitą nesutilpo

Paklausti, ar keliaujant motociklu šeimos biudžetas nukenčia mažiau nei ekskursijoje su kelionių agentūra, panevėžiečiai svarsto, jog išlaidos visada priklauso nuo poreikių. Jei važiuosi pats, bet nakvosi viešbučiuose ir maitinsiesi kavinėse bei restoranuose, pigiau tikrai nebus. Pora skaičiuoja, kad jų viena dieną Europoje ant motociklo ratų kainavo vidutiniškai po 70–80 eurų.

„Planas buvo šioje kelionėje neišleisti daugiau nei 50 eurų per dieną, bet dažniausiai šį limitą visgi viršydavome. Ypač pradžioje, kai dėl oro sąlygų negalėjome nakvoti palapinėse. Tačiau esame tikri, kad smarkiai sutaupėme išvengę kelių mokesčių – kitose valstybėse jie itin plačiai taikomi, bet mes daugiausia važiavom neapmokestintais maršrutais“, – išlaidas skaičiavo L. Kuodžius.

Ar po tokios kelionės kišenėse nešvilpauja vėjai, poros klausti nėra drąsu. Tačiau nors dabar abu laikini bedarbiai, dėl savo padėties nesijaudina ir dairosi naujų karjeros galimybių.

O kelionės užkrečia ir, pasak pašnekovų, yra geras vaistas rutinos užvaldytoms smegenims.

„Pasvajojame, kad būtų smagu turėti autobusiuką išvykoms, kokius matėme pastaruosius mėnesius keliaudami po kitus kraštus. Bet kitas mūsų kelionių taškas – dar ne artimoje ateityje“, – pasvajoja Greta.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų