Draugiškame turnyre – rusų pamokos

Artėjančiam krepšinio sezonui besiruošiantis Panevėžio „Lietkabelis“ savaitgalį viešėjo Liepojoje, kur per tris dienas sužaidė trejas draugiškas rungtynes ir patyrė dvi nesėkmes.

Mūsiškiai turnyrą pradėjo praėjusį penktadienį maču su Latvijos vicečempione „Ventspils“ ekipa.

Lietkabelis“ 82:78 (23:19, 26:17, 16:21, 17:21) nugalėjo Latvijos klubą, kuriam atstovauja Julius Jucikas. Panevėžiečiai visą susitikimą kontroliavo situaciją ir pirmavo dviženkliu skirtumu. Latvijos klubas į lemiamą šturmą kilo ketvirtojo kėlinio pabaigoje, kai spurtavo 8:0 ir likus 30 sekundžių sumažino deficitą iki 2 taškų – 76:78.

Svarbios „Lietkabelio“ atakos metu Lorenzo Williamsas prametė tolimą dvitaškį, bet kamuolį sugriebęs Simas Jasaitis išprovokavo varžovo pražangą ir pataikė vieną baudą iš dviejų – 79:76.

Ventspils“ dar turėjo 15 sekundžių, bet J. Jucikas gavo pražangą puolime ir taip palaidojo savo ekipos šansus išsigelbėti. „Lietkabelio“ gretose žibėjo naujokas gynėjas Gary Taltonas, pelnęs 12 taškų (5 rez. perd.), Kšištofas Lavrinovičius ir Darjušas Lavrinovičius surinko po 11, Lukas Aukštikalnis ir Žygimantas Skučas pelnė po 10 taškų, Simas Jasaitis ir Vaidas Čepukaitis (5 atk. kam., 4 rez. perd.) – po 8 taškus.

Šeštadenį „Lietkabelis“ 74:88 (17:31, 16:9, 20:24, 21:24) turėjo pripažinti Krasnojarsko „Jenisej“ ekipos pranašumą. Vieningosios lygos dalyviai nuo pat dvikovos pradžios išsiveržė į priekį ir pasibaigus pirmajam kėliniui pirmavo dviženkliu skirtumu – 31:17. Antrajame ketvirtyje „Lietkabelis“ parodė kur kas geresnę gynybą, kuri leido sumažinti deficitą – 33:40.

Po pertraukos žaidimas išsilygino ir tik sėkmingai sužaistos paskutinės trečiojo kėlinio minutės leido „Jenisej“ padidinti atotrūkį – 64:53. Paskutiniajame ketvirtyje „Lietkabeliui“ nepavyko pasivyti varžovų, todėl jie buvo priversti patirti nesėkmę. „Lietkabeliui“ Simas Jasaitis pelnė 14, Donatas Tarolis – 11, Kšištofas Lavrinovičius ir Lukas Aukštikalnis – po 9 taškus. .

Sekmadienį draugiško turnyro Liepojoje paskutiniajame mače Panevėžio „Lietkabelis“ 71:77 (18:14, 21:19, 23:26, 9:18) nusileido Samaros „Samara“ krepšininkams.

Per pirmuosius du kėlinius situaciją kontroliavo „Lietkabelis“, kuris visą laiką buvo priekyje ir pirmavo 5–7 taškų skirtumu. Po pertraukos panevėžiečiai vis dar išliko priekyje (62:59) po trijų ketvirčių, bet per paskutines dešimt žaidimo minučių Artūro Štalbergo auklėtiniai užstrigo puolime ir pirmavę 33 minutes šiame susitikime vis tiek patyrė nesėkmę. „Lietkabeliui“ Kšištofas Lavrinovičius pelnė 15, G. Taltonas – 14 (5 atk. kam.), Darjušas Lavrinovičius – 12, Lorenzo Williamsas – 9 (5 rez. perd.) taškus.

Turnyre nežaidė kelio traumą patyręs Gintaras Leonavičius. „Lietkabelyje“ taip pat nėra Žanio Peinerio, kuris su Latvijos rinktine pateko į Europos čempionato ketvirtfinalį, bei Ado Juškevičiaus. Gynėjas prie komandos draugų prisijungs artimiausiomis dienomis.

Paskutinis „Lietkabelio“ pasitikrinimas prieš Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezono startą bus rugsėjo 14–15 dienomis Raimundo Sargūno taurės metu. Ketvirtadienį, 15.45 val. pirmajame Raimundo Sargūno taurės turnyro pusfinalyje susitiks Alytaus „Dzūkija“ ir Ventspilio „Ventspils“. 18.15 val. ant parketo žengs „Lietkabelis“ ir Kėdainių „Nevėžis“. Penktadienį bus žaidžiamas didysis ir mažasis finalai.

Pastaruosius trejus metus taurę iškovojo „Lietkabelio“ komanda. Dienos bilieto kaina – 7 eurai. Bilietus platina „Tiketa“. Gera naujiena „Lietkabelio“ sezoninių abonementų turėtojams – jie R. Sargūno taurės kovas galės stebėti nemokamai.

Sezoną LKL vicečempionai pradės lygiai po savaitės – rugsėjo 19 dieną susitikimu namuose su Utenos „Juventus“.

Nesnaudė ir varžovai

Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas sekmadienį sužaidė pirmąsias 2017-2018 m. sezono atviras draugiškas rungtynes namuose ir nugalėjo Eurolygoje šiemet žaisiantį Maskvos srities „Chimki“ 86:71 (20:12, 26:18, 24:18, 16:23). Ketvirtajame susitikimo ketvirtyje „Chimki“ dar bandė kabintis ir mažinti „Lietuvos ryto“ klubo pranašumą, tačiau vilniečiai varžovų šturmą atlaikė. Komandiniais veiksmais pagrįstas sostinės komandos puolimas bei kieta gynyba nepaliko vilčių varžovams, o kamuolys nuolat pasiekdavo laisvą komandos draugą.

Lietuvos ryto“ gretose rezultatyviausias buvo Travisas Petersonas, kuris pataikė net 8 metimus iš 10 ir rungtynes baigė su 21 pelnytu tašku. 15 taškų ir 6 rezultatyvius perdavimus pridėjo įžaidėjas Chrisas Krameris. Tai buvo ketvirtoji iš eilės „Lietuvos ryto“ pergalė pasiruošimo etape.