Skaitytojo pasiūlyta tema
Panevėžyje nemenkas ažiotažas kilo, kai į Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga arenoje organizuojamą muzikinį spektaklį nemokamų bilietų neliko vos per kelias valandas.
Organizatoriai teisinasi, jog dėl spektaklio specifikos bilietų išdalyta mažiau, nei arenoje telpa žiūrovų.
Neatlaikė norinčiųjų gausos
Jau tapo tradicija, kad Vasario 16-ąją Panevėžio savivaldybė dovanoja nemokamą renginį miesto arenoje.
Šiemet Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga panevėžiečiai turės galimybę išvysti ansamblio „Lietuva“ vieną įspūdingiausių muzikinių spektaklių – misteriją „Dievai ir žmonės“.
Pirmą kartą į nemokamą renginį bus įleidžiami žiūrovai tik su bilietais.
Savivaldybė skelbė, kad juos nemokamai galima parsisiųsti internetu arba iš anksto atsiimti arenos kasose.
Tačiau nė patys organizatoriai nesitikėjo tokio antplūdžio – bilietai buvo išgraibstyti vos per kelias valandas.
„Jeigu be išankstinių bilietų būtų susirinkę kokie septyni tūkstančiai žiūrovų, būtų didesnė problema, nes visi tiesiog fiziškai netilptų.“
A. Čeponienė
Naujoji tvarka sulaukė nemažo pasipiktinimo – elektroninė bilietų sistema nuolat strigo, o senjorai, nedraugaujantys su technologijomis, išvis liko už borto.
Kaip „Sekundei“ pasakojo pavardės nenorėjusi viešinti panevėžietė Rima, jos sūnus, jaunasis šaulys, dar prieš porą savaičių pranešė Vasario 16-ąją su kitais šauliais dalyvausiantis šventinėje eisenoje nuo Laisvės aikštės iki arenos, kur vyks „Lietuvos“ ansamblio pasirodymas.
Kad patektų į areną, jam būtina iš anksto įsigyti nemokamus bilietus, nors ankstesniais metais visi eisenos dalyviai į renginį būdavo įleidžiami be jokių apribojimų.
„Žinau, kaip vaikui svarbu dalyvauti šventiniame Vasario 16-osios renginyje. Bilietų registracija startavo penktadienį 10 val. Prie sistemos jungiausi kelios minutės po dešimtos. Gal dėl didelės apkrovos, bet sistema neveikė. Lygiai tas pats buvo ir po pusvalandžio. O tą pačią dieną apie antrą valandą jau nebebuvo nė vieno bilieto. Pilietiškumo ugdymo pamoka nueis šuniui ant uodegos“, – guodėsi paauglio mama.
Tik išmaniems
Be bilietų į misteriją likusi panevėžietė Genovaitė Jonaitienė taip pat piktinosi, kad kompiuteriu nesinaudojantys senjorai neturėjo net teorinės galimybės patekti į renginį.
„Organizatoriai skelbė, kad bilietų bus galima įsigyti tiek internetu, tiek arenos kasoje. Buvau tikra, kad tradiciją Vasario 16-ąją paminėti arenoje pratęsiu ir šiemet. Tačiau tą patį penktadienį, kelios minutės po 17 val. atvykusi į arenos kasą išgirdau, kad bilietų jau seniai neliko – visi išgraibstyti internetu. Negi nebuvo galima palikti bent dalies bilietų nesinaudojantiems internetu?“ – pasakojo G. Jonaitienė.
Anot jos, anksčiau išankstinių bilietų nebūdavo, bet visi norintys į areną sutilpdavo. Ji neabejoja, kad dalis žmonių, pasiėmusių bilietus, gali net neateiti.
„Arenoje telpa septyni tūkstančiai žiūrovų, o bilietų neliko per kelias valandas. Gal reikėjo dalinti ne po keturis, o po du bilietus vienam žmogui? Galiausiai paaiškės, kad dalis jų tiesiog neatvyks. Liūdna, kad toks gražus renginys baigėsi taip negražiai net neprasidėjęs“, – nusivylė senjorė.
Riboto matomumo renginys
Panevėžio savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Asta Čeponienė pripažino, kad ir pačius organizatorius nustebino toks internautų antplūdis.
Nors iš pradžių planuota, kad renginį arenoje galės stebėti apie 6 tūkst. žiūrovų, tačiau vėliau vietų sumažėjo – panevėžiečiams pasiūlyta 4800 nemokamų bilietų.
Pasak vedėjos, šokio ir muzikos spektaklis išsiskiria įspūdinga scenografija, kuriančia trimačio vaizdo įspūdį. Kad puikiai matytųsi ne tik scena, bet ir holografijos, kitaip turėjo būti planuojamos ir sėdimos vietos.
„Tai riboto matomumo renginys. Kad žiūrovai pamatytų visą spektaklio grožį, su misterijos kūrybine grupe numatėme sėdėjimo vietas, iš kur būtų galima kokybiškai matyti ir girdėti visą pasirodymą. Pagal tas rekomendacijas ir buvo išdėliota 4800 vietų“, – aiškino A. Čeponienė.
Anot Kultūros skyriaus vedėjos, toks žmonių aktyvumas tik parodo, kad kokybiškų kultūrinių renginių panevėžiečiams išties reikia. Pasak jos, ateityje planuojant renginius į tai bus atsižvelgta.
„Žiūrėjome ir kitų miestų patirtis organizuojant tokius renginius. Kaune taip pat labai greitai nebeliko bilietų, nors „Žalgirio“ arena gerokai didesnė“, – teigė A. Čeponienė.
Pasak vedėjos, panevėžiečiai, kurie bandė įsigyti bilietus, bet į savo elektroninius paštus jų negavo, raginami dar kartą prisijungti prie „Tiketmarket“ sistemos – paspaudus ant ikonos „Bilietai“, tikėtina, ras čia jiems rezervuotus bilietus.
Kad nesistumdytų eilėse
Į renginį arenoje atėjusieji be bilietų, anot Kultūros skyriaus vedėjos, nebus įleisti.
Vienas žmogus galėjo pasiimti keturis nemokamus bilietus. Todėl prašoma juos įsigijusių panevėžiečių sąmoningumo – jeigu pasikeistų planai ir renginyje neplanuotų dalyvauti, bilietus padovanoti artimiesiems, kaimynams ar juos pasiūlyti socialiniuose tinkluose.
„Viliamės, kad panevėžiečiai yra atsakingi ir supranta, jog norinčiųjų apsilankyti renginyje daugiau nei gavusių bilietus, tad negalėdami atvykti nepaliks bilietų gulėti stalčiuje“, – teigė A. Čeponienė.
Anot jos, matant tokį didžiulį susidomėjimą nemokamu renginiu dar šią savaitę bus ieškoma techninių galimybių padidinti žiūrovų skaičių, galbūt pristatyti papildomų kėdžių ar leisti įsigyti bilietų stovimoms vietoms.
„Ieškosime sprendimų ir jeigu rasime, apie tai informuosime ir visuomenę“, – pažadėjo viena iš renginio organizatorių.
A. Čeponienė neslėpė, kad ir ji pati, ir kiti Kultūros skyriaus darbuotojai sulaukė bilietų negavusių panevėžiečių pasipiktinimo.
Anot jos, tokia sistema įdiegta tam, kad per patį renginį būtų išvengta spūsčių, ilgų eilių ir nepasitenkinimo.
„Jeigu be išankstinių bilietų būtų susirinkę kokie septyni tūkstančiai žiūrovų, būtų didesnė problema, nes visi tiesiog fiziškai netilptų. Norime gražaus ir kokybiško renginio. Ir ateityje organizuodami panašius renginius arenoje taip pat siūlysime įsigyti bilietus iš anksto. Tokia tvarka yra geresnis variantas, nei gyvoje eilėje stovėti kelias valandas, norint patekti į renginį“, – komentavo A. Čeponienė.