Direktoriaus portfelis kandidatams per sunkus

Direktoriaus portfelis kandidatams per sunkus

 

Išsigandusi kilusio ažiotažo dėl be vadovų dirbančių trijų Panevėžio lopšelių- darželių prijungimo prie kitų, Savivaldybė atsisako planuotos reformos.

Savivaldybė vėl skelbs konkursus į direktorių vietas „Varpelio“ , „Nykštuko“ ir „Pušynėlio“ darželiuose.

„Įsiklausėme į darželių bendruomenių prašymus ir jau šeštą kartą skelbsime konkursą, jo datą suderinę su Nacionaline švietimo agentūra. Tų darželių bendruomenės tarsi aiškiai išsakė, kad turi savo kandidatus, dabar jų, turinčių kompetencijų įvertinimą, lauksime konkurse“, – teigė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

Anot jo, sustabdyti reorganizaciją buvo politinės daugumos sprendimas.

„Atsitraukiame suteikdami dar kartą galimybę, kad visos pusės liktų patenkintos“, – sako pavaduotojas.

Anot jo, jau šiandien planuojama sukviesti visų šešių – trijų planuotų prijungti ir trijų, prie kurių būtų buvę jungiami, – darželių atstovus ir pranešti apie priimtą susitarimą atšaukti reorganizaciją.

„Paaiškinsime, kodėl taip padarėme, kaip ir prieš tai važinėdami po darželius aiškinome, kodėl reikalinga reforma. Einame į tautą, kalbėsime ir lauksime. Jie pažadėjo, kad turi kandidatus į direktorius, tegul parodo, kad tikrai turi“, – kalbėjo K. Armonavičius.

Svarstys riboti konkursų skaičių

Idėją tris ikimokyklines įstaigas, net po keturių skelbtų konkursų nesulaukusias nė vieno kandidato į jų direktorius, prijungti prie turinčiųjų vadovus Savivaldybei pateikė Švietimo įstaigų vadovų profesinės sąjungos Panevėžio filialo pirmininkė bei trijų darželių direktorės. Savivaldybė jau buvo paskelbusi penktą konkursą į darželių direktorius, bet jį nutraukė, kad galėtų pradėti reorganizavimo procedūras. Vasario 20-ąją klausimą dėl darželių prijungimo planavo svarstyti Savivaldybės taryba.

K. Armonavičiaus nuomone, esant didelių problemų dėl švietimo įstaigų vadovų laisvų vietų, Savivaldybė svarstys, kaip ateityje spręsti šį klausimą vadovaujantis labai konkrečiais kriterijais.

„Aiškinsimės, ar Savivaldybės taryba turėtų teisę priimti sprendimą nustatyti, kiek kartų neįvykus konkursui ir neatsiradus vadovui steigėjas galėtų nuspręsti dėl tolesnių veiksmų, gal ir reorganizacijos. Dabar aiškinamės teisinius dalykus, ar toks sprendimas nepažeistų įstatymų“, – sako direktoriaus pavaduotojas.

Ėmėsi net mokyti

Matydama atsivėrusią aklavietę, Panevėžio savivaldybė jau pernai finansavo mokymus ketinantiesiems dalyvauti konkursuose į švietimo įstaigų vadovų pareigas. Norinčiųjų lankyti tokius mokymus atsirado daugiau nei 30. Mokymai truko nuo birželio iki gruodžio.

Panevėžio švietimo centro direktorės Astos Malčiauskienės teigimu, juose galėjo dalyvauti švietimo įstaigų darbuotojai, turintys vadybinės patirties, – mokymus rinkosi tiek dabartiniai vadovai, tiek jų pavaduotojai. Pasak A. Malčiauskienės, ar kuris nors mokymų dalyvis jau kreipėsi į Nacionalinę mokyklų vertinimo agentūrą dėl kompetencijų įvertinimo, privalomo norint dalyvauti konkurse, informacijos neturima.

E. Kuchalskis įsitikinęs: švietimo įstaigų vadovų trūkumas – didelė problema ne tik Panevėžyje, bet ir visoje Lietuvoje, o nekeičiant teisės aktų ji kasmet dar gilės.

Pasak direktorės, tokie mokymai labai reikalingi ir pažangios savivaldybės mąsto, kaip pritraukti specialistus į mokyklas – norinčiųjų būti švietimo įstaigų vadovais vis mažėja.

Panevėžio savivaldybė tokius mokymus šįmet vėl organizuos nuo birželio. Į juos bus kviečiami turintieji vadybos patirtį, o rudenį suplanuoti dar vieni mokymai ir tokių įgūdžių neturintiesiems.

Bevaldystė didės

Panevėžio švietimo skyriaus vedėjo pavaduotojo Eugenijaus Kuchalskio nuomone, švietimo įstaigų vadovų trūkumas – didelė problema ne tik Panevėžyje, bet ir visoje Lietuvoje, o nekeičiant teisės aktų ji kasmet dar gilės.

„Iki 2023 metų praktiškai visiems esamiems vadovams baigsis kadencijos“, – bręstančią bėdą mato E. Kuchalskis.

Šiuo metu Panevėžyje be direktorių dirba bent devynios švietimo įstaigos: 6 lopšeliai -darželiai, Dailės ir Gamtos mokyklos, „Minties“ gimnazija. Be to, šiais metais turės būti skelbiami dar šešių švietimo įstaigų vadovų konkursai: baigiasi „Vilties“, „Ąžuolo“ progimnazijų, Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos, Moksleivių namų, Švietimo centro, Pedagoginės-psichologinės tarnybos direktorių kadencijos.

Jei nepasikeis teisės aktai, 2021 metais Panevėžyje baigsis dar 9 vadovų kadencijos, o 2022 metais – net 27. Be to, pasak E. Kuchalskio, negalima atmesti ir gyvenimiškų situacijų, kai vadovas anksčiau išeina iš darbo, keičia darbovietę. Pavyzdžiui, pernai „Jūratės“ lopšelio-darželio direktorė tapo Pradinės mokyklos vadove – viena problema išsisprendė, bet kilo nauja.

„Konkursų tik daugės, dėl to reikia ir tokių mokymų. Norime turėti kandidatų“, – teigia E. Kuchalskis.

Tikisi nors trečdalio

Tiesa, kiek po tokių mokymų bus apsisprendusiųjų įsivertinti kompetencijas ir dalyvauti konkursuose, niekas nesiryžta prognozuoti. Pasak E. Kuchalskio, mokymai baigėsi dar visai neseniai, o apčiuopiamesni rezultatai, jo manymu, paaiškės nebent rudenį. Be to, mokymų baigimo pažymėjimas pats savaime nepridės balų vertinant kompetencijas.

„Niekas nesako ir, matyt, niekada taip nebus, kad iš mokymus baigusių daugiau nei 30 žmonių visi sugalvos dalyvauti konkursuose. Duok Dieve, kad nors dešimt ateitų, tai jau būtų geras rezultatas“, – viliasi pavaduotojas.

Panevėžio rajono savivaldybė pernai irgi įgyvendino ilgalaikę programą, kurios metu rengti mokymai planuojantiesiems dalyvauti konkursuose į švietimo įstaigų vadovų vietas. Juos baigė 18 žmonių. Šiuo metu Panevėžio rajone vadovų neturi trys mokyklos – Miežiškių, Vadoklių ir Paliūniškio.

Komentarai

  • Kam atrankos? Kam konkūrsai?
    Tegul išsiskaičiuoja ir basta.

  • Visiška nesąmonė buvo atsisakyti prijungimo. Kam reikalingi darzeliai, kuriuose po 6 grupes ir krūva administracijos? Sujungus būtų 12 grupių, o direktorius, buhalteris, logiškai mąstant, ir pavaduotojas, taip pat dietistas turėtų būti vienas. Kiek būtų sutaupyta pinigų algoms! O gi vaikai tai nenukentėtų – grupės dėl tos reformos gi nedidės. Tas triukšmas buvo dėl kelių žmogelių darbo vietų. Bet kuo jie už visus kitus dirbančiuosius geresni, kad iki pensijos turi sėdėti toj pacioj darbovietėj?

    • Labai protingas komentaras. Visą triūkšmą kėlė tingintys dirbti, matantys kad ateis reiklus vadovas. Bet toliau nepamąsto-kad gali toks ir į konkursą ateiti. Tik kad tokie poelgiai dar labiau neskatina ateiti vadovauti į užsistovėjusią įstaigą. Ateini, pamato, kad reikalauji kokybės ir ims žviegt susikoperavę ir dar absoliučiai nieko apie tai nesuvokiančias mamas įtraukę, kad joms daromas spaudimas. Žmonės patys nežino ko nori-tai jiems valdininkų per daug, tai pabandė optimizuoti-vėl negerai. Darželio vardą praras. Na ir ką čia saugoti? Argi pagal vardą kas darželį renkasi? O toms mamytėms lygioj vietoj sukėlė paniką ir tiek. Beveik garantuoju, kad konkursai į šiuos darželius ir vėl neįvyks, nes jei bandys dalyvauti dabartinės pavaduotojos, tai su tokiu mąstymu kompetencijų vertinimo joms neišlaikyti 🙂

    • Labiausiai rėkiantys – ne visada teisūs. O po reorganizacijos sutaupytus pinigus būtų skyrę tiems patiems darželiams kitoms reikmėms. O nei vaikai ne jų supertėveliai nebūtų net pastebėję pasikeitimų. Blogiausia – kad čia nagus ir vėl prikišo tarybos opozicija. Viešoje erdvėje ponia su vaikeliu džiūgauja, kad vėl laimėjo kovą prieš tą pačią savivaldybę, kurioje jie dirba.

  • E.Kuchalski,kodel iki siandien nera pradeto tyrimo darzelio VARPELIS laikinai ejusios direktoriaus pareigas V.Bubinienes del nusavintu penkiu vaiku grupiu ugdymo pinigu?I Jus buvo kreiptasi 2019. balandi ir Jus visa tai zinojote,kad tevai moka nuo sausio menesio uz vaiku ugdyma,bet ugdymas vyksta tik paruosiamajai grupei.Kada bus tyrimas,ar laukiat ateinanciu teveliu?

    • Jums pilnatis tęsiasi jau beveik metus? Ir dar nesuvokiate, kad darželis yra ugdymo įstaiga. Ir vaikas ugdomas nuo pirmos dienos, atėjus į lopšelį-darželį, o ne tik priešmokyklinėje grupėje. Matyt pats(pati) niekada ir nebuvote „ugdomas“, kad elementarių dalykų nesuprantate.

      • Nepergyvenk,gales viesai atsakyti kur buvo vaiku daineles ir sokiai ir pinigelius neteisetai pasisavintus uz neatlikta darba teks grazinti

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų