Šiemet Panevėžio kolegiją baigė 339 absolventai. Dar 27 bendrosios praktikos slaugos absolventai diplomus gavo pavasarį.
Pasak kolegijos direktoriaus Gedimino Sargūno, šiemetė laida šiek tiek gausesnė už pernykštę. Taip veikiausiai yra dėl to, kad 2014 metais priimta daugiau studentų, galbūt mažiau jų nubyrėjo, nes geriau mokėsi.
Nemažai studentų jau dirba. Direktoriaus teigimu, yra sėkmingai įsidarbinusių elektros ir automatikos įrenginių, informacinių sistemų absolventų.
Kai kurie pasirinkę ištęstines studijas, kad galėtų ir mokytis, ir dirbti. Jie dažniausiai studijuoja buhalterinę apskaitą, statybą, ikimokyklinio ugdymo pedagogiką.
Kolegijos studijų, karjeros ir užimtumo centro vadovė Dalia Urbonienė sako, kad šiemet 15 studentų baigia studijas su pagyrimu. Pirmą kartą išleidžiami neformalaus meninio ugdymo programos absolventai. Šiemet socialinius mokslus baigia 146, technologijos mokslus – 78, biomedicinos – 114 absolventų.
Jos teigimu, nieko nuostabaus, kad daugiausia studentų pasirinko socialinius mokslus – čia ir didžiausia studijų programų pasiūla. Šiemet gausiausia grupė – 56 žmonės – baigia buhalteriją.
Diplomus gaus ir 51-osios laidos Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto absolventai. Diplomus gaus 52 technologinių mokslų absolventai – 24 magistrai ir 28 bakalaurai bei 48 socialinių mokslų absolventai, iš jų bus 16 magistrų ir 32 bakalaurai. Dar 26 diplomai žiemą buvo įteikti statybos magistrams.
Fakulteto dekanė Daiva Žostautienė sako, kad pernai diplomus gavo šiek tiek daugiau absolventų – 115. Per visą fakulteto gyvavimo laikotarpį jau išleista 7 783 absolventai.
Šiemet padėkas už mokslinę ir visuomeninę veiklą gaus keturi absolventai, o su pagyrimu studijas baigia taip pat keturi. 12 absolventų bus įteiktos dekanės padėko už puikius rezultatus ir aktyvią studentišką veiklą. Bus teikiamos ir mecenato stipendijos trims geriausiai įvertintiems KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto studentų baigiamiesiems projektams.
Pasak D. Žostautienės, apie 90 procentų studentų, ypač technologinių mokslų, įsidarbina 3–4 kurse. Studijuojantieji magistrantūroje dažniausiai dirba – kelia kvalifikaciją. Susirasti darbo rinkoje trūkstant specialistų, nėra sudėtinga, tačiau daug ką lemia užmokestis.
„Mes pastebime tendenciją – neatitikimą tarp jauno žmogaus lūkesčių, kokią algą norėtų gauti neturėdamas patirties, ir ko darbdaviai tikisi, kiek pasirengę mokėti“, – sako dekanė.