Atlaisvėjus karantino reikalavimams, eilės nusidriekė ne tik prie kirpyklų, bet ir dėvėtų drabužių parduotuvių.
Kai kurių jų vadovai pasakojo, kad nuo klientų skambučių jau įkaitę telefonai, pirkėjai pasiruošę net šturmuoti duris – per karantiną sunešiojo ir kelnes, ir batus.
Visgi jau bemaž savaitę veikiančios tokio tipo parduotuvės patyrė, kad pirkėjų anšlagas tebuvo vienadienė sėkmė.
Eilės vienai dienai
Praėjusią savaitę Vyriausybei šiek tiek atleidus karantino pančius, vėl dirbti galėjo pradėti iš lauko atskirus įėjimus turinčio parduotuvės, kioskai ir paviljonai, kurių prekybos plotas neviršija 300 kvadratinių metrų. Pirmąją dieną po tokių pakeitimų miestuose ilgiausios pirkėjų eilės nusidriekė prie dėvėtų drabužių parduotuvių.
Vienadienį populiarumą teigia tada pajutusios ir kai kurios tokio pobūdžio parduotuvės Panevėžyje. Šiuo metu jau veikia didžioji jų dalis J. Basanavičiaus, Vilniaus ir kitose gatvėse, bet eilių nė prie vienos durų nebematyti. O štai Velžio pašonėje, Kirkūnų kaime, esantys didžiuliai raudoni dėvėtų drabužių angarai tebėra uždaryti. Šios prekyvietės 1 500 kvadratinių metrų plotas gerokai didesnis, nei leidžia Vyriausybė.
„Buvo minčių atitverti juosta 300 kvadratinių metrų prekybos plotą, bet pagal Vyriausybės nustatytas taisykles negalima. Todėl vis dar nedirbame“, – teigia Velžio angaruose įsikūrusios dėvėtų drabužių parduotuvės direktorė Lina Antanaitytė.
Dėvėtų į internetą nekėlė
L. Antanaitytė net neabejoja, kad atnaujinus prekybą sulauks pirkėjų antplūdžio.
„Kad žinotumėt, kas jau dabar darosi! Žmonės prašo įleisti, skambina, klausia, kada atsidarysime. Telefonas tiesiog dega nuo skambučių“, – pasakoja direktorė.
Anot jos, atrodo, kad žmonės nebeturi kuo rengtis. Artėjant pavasariui pirkėjai jau dairosi šiltesnio sezono aprangos ir avalynės.
„Dabar labiausiai drabužių reikia vaikams, jie greitai viską išauga. Mamos ieško striukių, batų mažiesiems. Vyrai labai prašo kelnių“, – sako direktorė.
Prasidėjus karantinui ir uždarius visas ne maisto parduotuves, pasak L. Antanaitytės, buvo minčių prekybą dėvėtais drabužiais perkelti į elektroninę erdvę. Tačiau tokios pajamos būtų kainavusios per daug kantrybės.
„Galvojome apie elektroninę prekybą, bet ką mes išloštume? Drabužį reikia matuotis, apžiūrėti – kai nusiunti jį pirkėjui, pardavęs internetu, tai nei dydis, nei spalva realybėje nebetinka. Daugiau pretenzijų nei pelno“, – teigia parduotuvės vadovė.
Jau 10 metų Velžio pakraštyje veikiančių angarų direktorė ir jos darbuotojai laukia dienos, kai vėl galės prekiauti. Tačiau pirmiausia, pasak vadovės, teks imtis parduotuvės pertvarkos.
„Drabužiai tebekaba angaruose – jei atsidarysime pavasarį, teks juos keisti į kito sezono asortimentą. Iš dabartinio asortimento kažkas liks sandėliuose kitai žiemai, kažkas eis į tekstilės atliekas“, – mano L. Antanaitytė.
Anot jos, nuostoliai bus neišvengiami, tačiau labiausiai gaila prarasto kalėdinio laikotarpio, kai parduotuvė buvo pasiruošusi ne tik dėvėtų drabužių, bet ir didelei girliandų bei šventinių dekoracijų prekybai.
„Kad žinotumėt, kas jau dabar darosi! Žmonės prašo įleisti, skambina, klausia, kada atsidarysime. Telefonas tiesiog dega nuo skambučių.“
L. Antanaitytė
Klientų neskaičiuoja
Pirmą dieną atnaujinus ne maisto prekių parduotuvių veiklą, pirkėjų eilė nutįso prie dėvėtų rūbų parduotuvės „Ventura“ Panevėžyje. Visgi tokia sėkmė tebuvo vienadienė.
Pasak šios įmonės vadovo Žydrūno Budvido, dabar eilių nebeliko, net nėra reikalo riboti pirkėjų skaičiaus. Tačiau, anot jo, geriau mažiau klientų, nei visai nedirbti ir du mėnesius stovėti be pajamų.
„Turėjome rūpesčių dėl prekių asortimento, jį reikia keisti. Bet geriau jau taip, nei visai nedirbti“, – teigia Ž. Budvidas.
Antplūdžio tvirtina nepajutusi ir „Rada“ parduotuvė J. Basanavičiaus gatvėje.
Eilių nesitiki kitą savaitę duris atverti planuojančio dėvėtų drabužių prekybos tinklo „Gausa“ vadovai. Anot jų, suvaržytas judėjimas tarp savivaldybių skaudžiausiai atsiliepia būtent smulkiosioms parduotuvėlėms. Juolab kai šios įmonės kai kurios parduotuvės ir toliau negalės dirbti, nes neturi atskiro išėjimo į lauką.