Teismas, išnagrinėjęs jo skundą dėl mirusios sutuoktinės testamento, nusprendė, kad didžiulis velionės namas Rožyne teisėtai atiteko ne ilgamečiam vyrui, o velionės buvusiam šeimos gydytojui Gintarui Noreikai.
V. Bražiulis sako aukštesnės instancijos teisėjams jau surašęs skundą, tik jo kol kas nepateikė.
„Mano advokatas atostogauja, kai grįš, eisime toliau už teisybę. Dar yra laiko. Nebūčiau užsispyręs, nekovočiau iki galo“, – rankų dėl prarasto namo nenuleidžia 91-erių senolis.
Jau porą savaičių jis gyvena nebe Panevėžyje. Dėl silpnėjančios sveikatos V. Bražiulis pasiprašė į Antavilių pensioną Vilniaus rajone.
Buvęs panevėžietis patenkintas naujomis gyvenimo sąlygomis sostinėje, netoli gyvena jo dukra. Bet dabartiniai jo namai itin skiriasi nuo buvusiųjų Panevėžyje.
„Jaučiuosi čia lyg viešbutyje: visi aplink padeda, rūpinasi. Tik sunku priprasti prie šitos vienutės. Tiek metų pragyvenus erdviuose namuose, mažas kambariukas šiek tiek slegia“, – prasitaria V. Bražiulis.
Dviejų aukštų namas prestižiniame Rožyno kvartale – turtas, dėl kurio ir kilo visoje Lietuvoje rezonansą sukėlęs konfliktas.
Su žmona Janina V. Bražiulis praleido du gyvenimo dešimtmečius, kol juodu pernai išskyrė sutuoktinės mirtis.
Pora buvo pažįstama nuo mokyklos laikų Zarasų rajone, kur abu augo. Paskui gyvenimas juos išblaškė skirtingais keliais, o atgal suvedė tik sulaukus pensinio amžiaus.
Vilniuje daug metų pragyvenęs ir Lietuvos žmonių gyvybės gelbėjimo asociacijai vadovavęs V. Bražiulis panevėžietę mokytoją Janiną bažnyčioje vedė 2004-aisiais, o santuoką oficialiai užregistravo 2012 m.
Tačiau žmonai mirus, V. Bražiulis sužinojo nenusipelnęs ir dalies kartu užgyvento turto. Velionės artimuosius pasiekė testamentas, kuriame jos paskutine valia visas turtas paliktas šeimos gydytojui G. Noreikai.
„Namas buvo jos. Bet kai čia atsikėliau, sienos ir langai buvo kiauri, labai šalta. Padėjau remontuoti, įrengiau daugiau kambarių ir tai man kainavo pusę dabartinės namo vertės. Neturiu jokio kvito ar dokumento, liudijančio tokias savo išlaidas, – niekas negalvojo, kad taip nutiks“, – anksčiau yra pasakojęs V. Bražiulis.
V. Bražiulis teigia nuo pat pradžių, kai tik rimtai nusprendė gyventi su Janina, buvęs įtikintas: testamente bus jo pavardė.
Anot vyro, prieš mirtį sunkiai pasiligojusi sutuoktinė vėl prakalbo apie testamentą, planavo dalį sukauptų piniginių lėšų atiduoti V. Bražiulio anūkui.
Po laidotuvių našlys negalėjo savo akimis patikėti tuo, ką perskaitė žmonos testamente. Paskutine valia Janina savo turtą paskyrė šeimos gydytojui.
„Kodėl ji tiek laiko turėjo slėpti šį faktą nuo manęs?“ – toks klausimas neduoda ramybės Vytautui. Panevėžietis teigia su buvusia žmona visus bendro gyvenimo metus gerai sutarę, vienas kitą iš pusės žodžio suprasdavę, nesipykdavę – buvo darni pora. Ir po jos mirties pašnekovas teigia pykčio nelaikąs, bet palikta mįslė neleidžia ramiai gyventi.
Dar pernai liepą senjoras surašė pareiškimą Specialiųjų tyrimų tarnybai, apkaltinęs namą paveldėjusį šeimos gydytoją kyšininkavimu. STT ir Panevėžio apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą, bet po pusmečio byla buvo nutraukta. Pareigūnai konstatavo, kad moters surašytas testamentas negali būti laikomas kyšiu.
„Aš pats turiu teisinį išsilavinimą, ne veltui laiką gaišau studijuodamas teisę M. V. Lomonosovo universitete Maskvoj. Matau, kad tai yra nusikaltimas. Mano žmona galimai nusikalto papirkdama mediką, o pastarasis tai žinojo ir galimai slėpė – tai užtraukia baudžiamąją atsakomybę“, – ne kartą yra pabrėžęs V. Bražiulis.
Senjoras visą laiką akcentavo, kad atgavęs žmonos namus Panevėžyje, jų sau nepasiliktų. Parduotų ir pusę pinigų sau pasiimtų, o kitą pusę paaukotų likimo nuskriaustiems žmonėms.
Į Panevėžio apylinkės teismą dėl testamento pripažinimo negaliojančiu V. Bražiulis kreipėsi prieš metus. Civilinės bylos nagrinėjimas buvo laikinai sustabdytas laukiant, kol savo žodį tars STT ir prokuratūra.
Teisėsaugos institucijoms metų pradžioje nutraukus ikiteisminį tyrimą, civilinė byla buvo atversta ir išnagrinėta per kelis mėnesius. V. Bražiulio ieškinys atmestas, dargi jis turės apmokėti per 1100 eurų gydytojo patirtų teismo išlaidų.
Teismas konstatavo, kad nėra įrodymų, jog užginčyto testamento autorė Janina įstatymo nustatyta tvarka buvo pripažinta neveiksnia. Taip pat nenustatyta, jog prieš moterį panaudota apgaulė, smurtas, ekonominis spaudimas ar realus grasinimas pareiškiant paskutinę valia.
„Savo praktikoje dėl testamento pripažinimo negaliojančiu Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra pažymėjęs, kad gerbti testatoriaus valią reikalauja gero elgesio (geros moralės) taisyklės“, – pabrėžė Panevėžio apylinkės teismas.
Bylos medžiagoje yra duomenų, kad testamentu buvusios pacientės turto sulaukęs Panevėžio rajono poliklinikos daktaras G. Noreika pernai birželį pas notarą įregistravo pareiškimą priimti palikimą.
Po teismo nuosprendžio kalbintas medikas tvirtino, dar nežinantis, ką darys su paveldėtu namu. Šiuo metu jis atostogauja, o teismo sprendimas dar gali būti ir apskųstas.
„Nieko negaliu pasakyti apie tai, kol kas tarp mūsų viskas ramu, nežinau, kaip jis toliau elgsis“, – apie konfliktą su V. Bražiuliu sakė G. Noreika.
Gydytojas teigia ir tikėjęsis pergalės teisme, nes testamentas yra teisėtas dokumentas.
„Džiaugsmo nejaučiu, bet ant širdies ramiau, kad aš nieko blogo nepadariau, – tai patvirtinta“, – sako medikas.
Komentarai
Blogai kad yra tokių žmonių kaip paveldetojas tačiau lazda turi du galus
Paraso svetimam kada yra artimuju ir viskas gerai.Tikrai yra neteiseta ir testamentas turi buti panaikintas nes tu atveju labai daug.Daktaru pazadai tokiame amziuje tikrai veikia psichologija.Notaras kuris tvirtino tikrai buvo gydytojo pazistamas arba abu dabar dalinsis sita nama nes tai musu valstybeje jai yra kasdienybe.
Galimai šiuo atveju gydytojas Noreika pasinaudojo senjorės silpnumu. Savo valia tikrai ji nebūtų taip pasielgusi. Gudrus ir saldus daktarėlis !
Žinia, kad čia labai nesąžiningas gydytojo elgesys. Jis PRIVALĖJO ATSISAKYTI PRIIMTI TĄ PALIKIMĄ teisėto paveldėtojo naudai. Šis palikimas jam laimės neatneš!
Prie ko čia lietuvių kalbos nemokėjimas?
bet jei turejo islaidu gyvendamas su ta moterim, tai jis gal nurodytu suma nors kokia kad jam sumoketu, negali taip buti, kad jam nulis.