Nemaža dalis ikimokyklinio ugdymo įstaigų vis dėlto nusprendė užsidaryti vienam mėnesiui. Jų motyvas – Panevėžio savivaldybės sumažintas finansavimas. Pasipiktinę tėvai skundais užvertė Savivaldybę.
Kaip pasakojo savo vardo nenorėjusi viešinti panevėžietė, dirbančius tėvus lopšelis–darželis tiesiog „paliko ant ledo“. Iš „Aušros“ darželio direktorės mama sulaukusi laiško, kad Savivaldybės sprendimu vasarą yra mažinamas grupių skaičius, todėl vaikai bus priimami tik tokiu atveju, jeigu tėvai pateiks patvirtinimą iš darbdavio, jog yra dirbantys.
Darželis dirbs birželio ir rugpjūčio mėnesį, o liepą užsidarys remontui: planuojama remontuoti grupes, laiptines bei tverti tvorą.
„Niekas mūsų neklausė, ar turėsime, kas prižiūrės vaikus liepą. Pabrėžiama, kad gerai apgalvotume, ar darželis bus reikalingas abu mėnesius. Ir tiesiog konstatuota, kad liepą nedirbs. Tėvams daromas spaudimas. Direktorės paklausiau, ką man daryti, jeigu neturiu, kas mėnesį prižiūrės vaiką. Gaunu atsakymą, kad darželis uždaromas remontui ir taškas. Neva planuokite savo atostogas, dar laiko yra“, – piktinosi mama.
Įtampoje jau kelias savaites gyvena dukrą į lopšelį darželį „Jūratė“ vedantis Dominykas. Panevėžietis pasakojo, jog prieš kelias savaites iš darželio grįžusi žmona pranešė, jog įstaiga nedirbs visą rupjūtį. Tėvai tiesiog informuoti privalantys ieškoti kitų galimybių, kaip užimti vaikus. Kai tėvai pradėjo klausinėti apie vasarą budintį darželį, po savaitės sulaukė naujos žinios – tokio darželio nebus, bet jie gali rinktis, kurį mėnesį galima neleisti savo vaiko – rugpjūtį arba liepą.
„Liepia pasirinkti vieną iš jų. Negalima vesti abu mėnesius. Direktorės nuomonės keitimas kas savaitę man sukėlė abejonių, ar išvis taip galima“, – kalbėjo tėtis.
Panevėžio miesto savivaldybės Švietimo skyriaus specialistė Aušra Burbienė teigė, kad keturios miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigos yra nusprendusios nedirbti liepą, o trys – rugpjūtį. Vis dėlto joms bus pasiūlyta koreguoti savo planus.
Visą straipsnį skaitykite balandžio 20 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.
Komentarai
Kokios čia nesąmonės. Jau nuo karantino pradžio darželiai nedirbo pilnu krūviu. Tai dirba, tai užsidaro. Tuomet finansavimo pilno gal ir nereikėjo, auklėtojos galėjo atostogauti ir remontus daryti. Juk kai prasidėjo karantinas dauguma dirbančių privalėjo išnaudoti savo kasmetines atostogas, nes darbdavys taip norėjo. daugeliui vasarai atostogų neliko. O čia amžina išimtis – biudžetininkai atostogauja tik vasarą`…
O kodėl auklėtojos turi daryti remontus? Kodėl privalėjo išnaudoti atostogas, na, panašiai kas antrą savaitę atostogauti? O gal ir Darbo kodeksas neteko prasmės?
Švietimo skyrius turėtų spręsti vaikų priešmokyklinėse įstaigose ugdymo problemą.Labai bloga ugdymo įstaigos vadovybės komunikacija su tėvais,nesilaikymas įstatymų,savivaldžiavimas.