P. Židonio nuotr.

Dėl tariamo nėštumo pinigų iš buvusio draugo išreikalavusi moteris išteisinta

Dėl tariamo nėštumo pinigų iš buvusio draugo išreikalavusi moteris išteisinta

Panevėžio apygardos teismas panaikino apkaltinamąjį nuosprendį panevėžietei, kurią žemesnės instancijos teismas buvo pripažinęs kalta dėl apgaule iš buvusio draugo įgytų 500 eurų, neva reikalingų nėštumui nutraukti.

Apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą Panevėžio apygardos teismas konstatavo, kad pirmos instancijos teismas nepagrįstai pripažino moterį kalta ir skyrė jai bausmę – 3,5 tūkst. eurų baudą. Teismas pažymėjo, jog pirmos instancijos teismo išvada dėl moters kaltės padaryta neįvertinus jos psichinio santykio su atliktais veiksmais bei jos ir nukentėjusiojo tarpusavio santykių.

Apygardos teismo teisėjų kolegija taip pat pažymėjo, kad nuteistosios veiksmus ir nustatytas aplinkybes pirmos instancijos teismas nepagrįstai pripažino nusikalstamais ir juos dirbtinai kriminalizavo.

Išnagrinėjusi bylos aplinkybes, teisėjų kolegija pripažino, kad nėra jokių objektyvių ir pagrįstų duomenų, kurie patvirtintų, jog nuteistoji santykius su nukentėjusiuoju pradėjo būtent siekdama apgaule įgyti iš jo turtą.

Priešingai, bylos duomenys rodo, kad nuteistąją ir nukentėjusįjį siejo ne vienkartinio pobūdžio, bet artimi, ilgalaikiai santykiai, jų draugystė buvo rimta, buvo planuojama bendra ateitis, nukentėjusysis buvo ne kartą padėjęs nuteistajai materialiai – dovanojęs pinigų, apmokėjęs bendras vaišes, atostogas ir pan.

Įvertinusi byloje nustatytas faktines aplinkybes ir nuteistosios veiksmus artimų asmeninių santykių su nukentėjusiuoju kontekste, teisėjų kolegija pripažino, kad šiuo atveju nėra pagrindo kilti baudžiamajai atsakomybei, nes nuteistosios veiksmuose nėra nusikaltimo požymių.

Konstatavusi, kad panevėžietė nepadarė veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių, teisėjų kolegija panaikino pirmos instancijos teismo nuosprendį ir priėmė naują nuosprendį, kuriuo moterį išteisino.

Teismas taip pat pažymėjo, kad nuteistoji nuo pat pirmosios apklausos neneigė iš nukentėjusiojo gavusi 500 Eur, todėl nukentėjusysis turi galimybę kreiptis į teismą ir ginti savo teises civilinio proceso tvarka.

Šis Panevėžio apygardos teismo nuosprendis įsiteisėjo jo paskelbimo dieną – vasario 25 d.

Pirmasis teismas nepasigailėjo

Praėjusių metų lapkritį keturiasdešimtmetę panevėžietę žemesnės instancijos Panevėžio apylinkės teismas buvo pripažinęs kalta dėl neįprasto sukčiavimo būdo. Jai buvo skirta 3,5 tūkst. eurų bauda. Taip pat ji privalėjo atlyginti 500 eurų buvusiam draugui neva padarytą žalą bei sumokėti 150 eurų už jam advokato suteiktą teisinę pagalbą.

Iš savo meilužio ji išsireikalavo 500 eurų nėštumo nutraukimui, nors tuo metu nebuvo nėščia. Įtaręs, kad buvo apgautas, vyras kreipėsi į teisėsaugą.

Pora per vieną interneto pažinčių puslapį susipažino 2018 metų vasarą. Iš pradžių kelis mėnesius jie bendravo virtualiai, vėliau susitiko, ėmė kartu leisti laisvalaikį. Moteriai naujasis draugas dovanodavo dovanų, duodavo pinigų įvairioms išlaidoms, apmokėdavo sąskaitas už vakarienes, viešbučius. Pernai vasarą panevėžietė vyrui pranešė, kad laukiasi nuo jo kūdikio. Nors apsidžiaugęs vyras norėjo kartu auginti kūdikį, moteris pareiškė, kad gimdyti nesiruošia ir pareikalavo 500 eurų abortui. Vyras pervedė pinigus, tačiau jam kilo įtarimų, kad draugė jį bando apgauti. Nors jis siūlė moterį palydėti pas gydytoją, ji atsisakė. Ji nepasakė, kada jai buvo padarytas abortas, pasipiktino, kad vyras paprašė parodyti tai pavirtinančius medicininius dokumentus. Įtardamas, kad tapo apgaulės auka, vyras kreipėsi į teisėsaugos pareigūnus. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurį atliko Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorė Lina Lomonienė.

Ir ikiteisminio tyrimo metu, ir bylą nagrinėjant teisme, panevėžietė savo kaltę neigė. Jos teigimu, 2019 metų vasarą ji pajuto nėščiajai būdingus požymius. Moteris paprašė draugo pinigų nėštumo nutraukimui. Tik gerokai vėliau, pernai lapkritį, jai iš tiesų buvo atliktas nėštumo nutraukimas. Teisme liudijęs šią procedūrą atlikęs gydytojas paaiškino, kad moters nėštumas buvęs 6-7 savaičių. Jeigu ji būtų pastojusi liepos mėnesį (kaip tvirtino draugui), lapkričio mėnesį jai jau nebūtų buvę galima atlikti nėštumo nutraukimo. Už procedūrą panevėžietė sumokėjo 140 eurų.

 

Komentarai

  • Aferistai,teismas jus visada palaikys

    • Atsakyti
  • Kokia geda, neplanuoti nestumai ir pestynes del pinigu.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų