Pasak draugijos pirmininkės ir šunų bei kačių prieglaudos įkūrėjos Rūtos Liberienės,
tokie gyvi radiniai tiek mieste, tiek rajone – nebe naujiena. Anot jos, per prieglaudos gyvavimo istoriją liftas – dar ne pati blogiausia vieta, kur aptikta atsikratomų keturkojų.
„Ne kartą priglaudėme šuniukus, paliktus ir prie šiukšlių konteinerių, pernai maiše buvo rasti kačiukai. Dar anksčiau šunyčiai buvo tiesiog išmesti į patį šiukšlių konteinerį“, – žmonių abejingumas vis dar šokiruoja R. Liberienę.
Prieglaudoje apžiūrėjusi lifte rastus mažylius, kinologė mano, jog šie mišrūnai augs nedideli – maždaug iki pusės blauzdų. Vadovės teigimu, šuniukai jau paaugę, savarankiškai ėda. Pagal amžių juos jau galima skiepyti. Šiomis dienomis rengiamasi juos paskiepyti ir ieškoma jiems naujų namų.
„Jie dar su mama turėjo būti. Šeimininkai galėjo patys per socialinius tinklus mažylius išdovanoti arba tiesiog atvežti pas mus“, – sako R. Liberienė.
Kaip tik pirmadienį į prieglaudą Panevėžio rajone iš Kupiškio atvežta šeimininkams nebereikalinga kalė su keturiais šuniukais.
Gyvūnų prieglaudos baiminasi pošventinio laikotarpio, kai žmonės pradeda atsikratyti nereikalingų dovanų. Visgi Panevėžyje, pasak R. Liberienės, toks atvejis labai retas.
„Didžiausias antplūdis visą laiką būna prieš Kalėdas, kai visi masiškai atidavinėja savo keturkojus. Kaip sakau, kas prieš šventes atsikrato senais drabužiais, baldais, o kas – gyvūnais“, – pažymi draugijos pirmininkė.
Pasak R. Liberienės, prieššventiniu laikotarpiu augintiniai atidavinėjami masiškai ir gyvūnų skaičius prieglaudoje išauga ketvirtadaliu.
Tiesa, nemažai gyvūnų ir paimama. R. Liberienės teigimu, pernai per pirmuosius penkis mėnesius iš prieglaudos paimta 750 gyvūnų, o vėlesni duomenys dar neskaičiuoti. Spėjama, kad per 2019-uosius naujus šeimininkus bus suradę apie 1 800 keturkojų prieglaudos gyventojų. Per metus joje tenka pagyventi maždaug 2000 šunų ir kačių.
Komentarai
Dar visai padoriai pasielgė, kad ne prie konteinerio paliko.