„Porą metų apsilankymų kiekis didėja 300 tūkst., lyginant 2015 ir 2016 metus, arba apie 3 procentus didėja apsilankymų. Be abejo, tų priežasčių gali būti įvairių, taip pat ir susirgimų kiekio didėjimas, bet mes tikime, kad ir mūsų priemonės veda prie to, kad tas apsilankymų kiekis didės“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė VLK laikinasis direktorius Aurimas Baliukevičius.
Anot jo, visuomenė turėtų labiau vertinti šeimos gydytojų galimybes, savo ruožtu VLK plečia gydytojų paslaugų apmokėjimą. Pavyzdžiui, nuo šių metų balandžio gydymo įstaigos finansiškai skatinamos už neįgaliųjų žmonių, kuriems reikalinga nuolatinė slauga, sveikatos priežiūrą – papildomai mokama už tokių pacientų lankymą ir paslaugų teikimą jų namuose.
„Šiandien šiek tiek visuomenėje galbūt yra neteisingas požiūris apie šeimos gydytoją – dažnai jis suprantamas kaip tarpininkas tam, kad įteiktų siuntimą pas specialistą, bet iš tikrųjų tikslas yra toks, kad maksimalus kiekis sveikatos problemų būtų sprendžiama pirminiame lygyje, tikslas yra, kad net iki 80 proc. problemų būtų sprendžiama būtent tame lygyje, kur yra šeimos gydytojas. Tai duotų žymiai geresnį efektą eilių valdymui, kai žinia, dabar dauguma skundžiasi, kad labai didelės eilės patekti pas specialistus“, – dėstė A.Baliukevičius.
VLK duomenimis, šiuo metu yra per 2,5 tūkst. gydytojų, jų skaičius didėja. Šeimos gydytojai palaipsniui keičia vadinamąsias komandas, sudarytas iš terapeuto, pediatro, chirurgo ir ginekologo.
„Nors tai yra vienas žmogus – šeimos gydytojas, komandoje yra keturi žmonės, bet mes mokame netgi truputį daugiau tam vienam gydytojui nei visai komandai – tam, kad suinteresuotume gydytojus būtent dirbti šeimos gydytojais“, – sakė VLK Sveikatos priežiūros paslaugų departamento direktorius Viačeslavas Zaksas.
„Komandos faktiškai daugiausiai išlikusios Vilniaus regione, daugiau tų vadinamų komandų nėra. Tikslių skaičių nežinau, bet turbūt 2015 metų duomenimis komandos aptarnavo 15 ar 16 proc. Lietuvos gyventojų, o šeimos gydytojo institucija – 85 proc. ir daugiau“, – spaudos konferencijoje sakė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Šeimos medicinos klinikos vadovas prof. dr. Leonas Valius.
Apmokėjimas gydymo įstaigoms už šeimos gydytojų darbą kasmet didėja: 2015 metais skirta 176 mln. eurų, 2016 metais – 184,3 mln. eurų, o šiemet numatyta 189,4 mln. eurų.
Siektina, kad pirminei priežiūrai atitektų iki 20 proc. privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų, dabar tam skiriama 17,7 proc. PSDF biudžeto lėšų.
„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.