Verslininkų kautynės teisme: ieškinys atima žadą

Verslininkų kautynės teisme: ieškinys atima žadą

Viena didžiausių kelių tiesimo bendrovių Lietuvoje „Panevėžio keliai“ per dieną virto bene karščiausia šalies sensacija. Panevėžio apygardos teismą pasiekė bendrovės ieškinys metų pradžioje iš generalinio direktoriaus pareigų atstatydintam Virmantui Puidokui. Įmonė iš buvusio vadovo siekia prisiteisti daugiau nei 18 mln. eurų.

Įspūdingą porceliano galeriją Panevėžio pašonėje rudenį su sutuoktine atidariusiam V. Puidokui dabar teks rūpintis ne tokiais elegantiškais reikalais – jam mesti kaltinimai bendrovę įstūmus į finansinę duobę. Teismui pateiktame ieškinyje teigiama, kad nuostolių „Panevėžio keliai“ patyrė ne tik dėl galimai netinkamų V. Puidoko sprendimų, bet ir nepagrįsto išlaidavimo. Pavyzdžiui, aistros pilotuoti lėktuvus niekada neslėpęs V. Puidokas vieną orlaivį įsigijęs ir bendrovės vardu, o į pensiją išlydėtai komercijos direktorei išmokėta beveik 100 tūkst. eurų išeitinė kompensacija.

Pats V. Puidokas tvirtino, kad toks ieškinys jo nenustebino. Anot buvusio ilgamečio „Panevėžio kelių“ vadovo, jis yra spaudžiamas parduoti savo akcijas ir atsisakyti išeitinės kompensacijos.

Prarado pasitikėjimą

Panevėžio apygardos teismo gautame bendrovės „Panevėžio keliai“ ieškinyje nurodoma, kad 23-ejus metus bendrovės generalinio direktoriaus pareigas ėjęs V. Puidokas šių metų vasarį valdybos sprendimu atšauktas iš pareigų kaip praradęs pasitikėjimą. Paskyrus naują vadovą ir performavus bendrovės valdymo organus, įmonėje atliktas vidinis patikrinimas. Buvo peržiūrėti su bendrovės veikla susiję sprendimai nuo 2015 metų ir kai kurie ankstesni.

„Man gaila tų žmonių, kurie dirba kelyje ant lietaus ir vėjo ir priversti skaičiuoti kapeikas, o vadovas užsimanęs nusiperka lėktuvą.“

G. Drobužas

Teismui pateiktame ieškinyje nurodoma, kad vadovaujant V. Puidokui, „Panevėžio keliai“ sudarė daug sandorių ir priėmė verslo sprendimų, kurie bendrovei nenešė naudos, bet atvirkščiai, buvo žalingi, taip pat nesuderinami su V. Puidoko pareigomis, dalis sprendimų priimta turint asmeninių interesų. Kaip rašoma ieškinyje, direktorius savo veiksmais padarė „Panevėžio keliams“ beveik 18,5 mln. eurų žalos.

Kaltina manipuliavus informacija

Koncerno „Panevėžio keliai“ valdybos pirmininkas ir vienas pagrindinių akcininkų Gvidas Drobužas „Sekundei“ teigė, kad po vidinio patikrinimo paaiškėjus, jog bendrovė nuo 2015-ųjų patyrė daugiau kaip 30 milijonų eurų nuostolių, nors panašia veikla užsiimančios įmonės skaičiavo pelnus, susirūpinta ieškoti priežasčių, kodėl taip atsitiko.

„Pavyzdžiui, Švedijoje įkurtai mūsų bendrovei bankrutavus, liko 8,5 milijono eurų nuostolių. Ataskaitos buvo pateikiamos kaip augančio verslo, bet galiausiai paaiškėja, kad bendrovei skelbiamas bankrotas. Kam tada reikalingas vadovas, kuris gauna 600 tūkst. eurų premiją už rezultatus. Man gaila tų žmonių, kurie dirba kelyje ant lietaus ir vėjo ir priversti skaičiuoti kapeikas, o vadovas užsimanęs nusiperka lėktuvą“, – kalbėjo G. Drobužas.

Jo teigimu, pamačius, kad keleri metai dirbama nuostolingai, buvo inicijuoti pokyčiai – išrinkta nauja valdyba bei vadovas.

„Virmantas yra prityręs vadovas, išmintingas žmogus, bet mokėjo manipuliuoti informacija, pateikti ją tokią, kokia būtų naudinga pačiam. Buvo būtina inicijuoti pokyčius. Mes nieko neslepiame, norime, kad viskas būtų skaidru“, – sakė vienas didžiausių bendrovės akcininkų.

V. Puidokui dabar teks rūpintis ne tokiais elegantiškais reikalais kaip muziejus – jam mesti kaltinimai kelininkų bendrovę įstūmus į finansinę duobę. P. Židonio nuotr.

Kelininkams – lėktuvas

Buvęs ilgametis „Panevėžio kelių“ vadovas, taip pat ir smulkusis akcininkas Virmantas Puidokas neslepia, kad toks ieškinys jam nebuvo staigmena. Nors teigė iš teismo dar negavęs pranešimo, todėl negalintis komentuoti detalių, tačiau ieškinį vadina šmeižto kampanija.

„Nemačiau paties ieškinio, tad sunku komentuoti, bet iš spaudoje pasirodžiusios informacijos galiu pasakyti, kad tai absurdas ir didžiausia šmeižto kampanija“, – pareiškė V. Puidokas.

Tiesa, jis sutinka, kad kai kurie teismui nurodyti faktai yra teisingi, tačiau pateikti nutylint dalį tiesos. V. Puidokas neneigė, kad iš bendrovės „Panevėžio keliai“ lėšų buvo pirktas orlaivis, tačiau bendrovė buvo tik dalininkė. Anot jo, tiek „Panevėžio kelių“ darbuotojai, tiek kiti dalininkai galėjo skraidyti lėktuvu – kiekvienas pilotas pats padengdavo degalų ir kitas išlaidas.

„Orlaivis buvo sėkmingai parduotas praktiškai už tą pačią kainą – bendrovė nepatyrė jokių nuostolių. Tai kur čia ta žala?“ – stebisi V. Puidokas.

Atsidėkojo už lojalumą

Buvęs vadovas nesikrato ir kaltinimų, kad į pensiją išleidžiamai finansų vadovei buvo išmokėta beveik 100 tūkst. eurų išeitinė kompensacija. Pasak V. Puidoko, ši kompensacija siekė 12 mėnesių atlyginimą. Nors įprastai bendrovėje maksimalios išeitinės kompensacijos siekia 4–6 mėnesių atlyginimą, šįkart, anot buvusio vadovo, buvo padaryta išimtis atsidėkojant už ilgametį darbą.

„Ši suma apskaičiuota kartu su mokesčiais – į rankas ji gavo apie 75 tūkst. Reikia įvertinti, kad darbuotoja bendrovei atidavė keturis dešimtmečius. Tai žmogus, atlikęs neeilinį darbą – buvusi finansų vadovė, kuri net sunkiais metais ieškojusi ir radusi būdų, kaip išlipti iš sunkmečių ir išgyventi didžiausias krizes. Nemanau, kad už tokį atsakingą darbą, ilgus darbo metus ir atsidavimą bendrovei tokia išeitinė kompensacija yra per didelė. Tai pagarba už ilgametį sąžiningą darbą“, – motyvavo V. Puidokas.

Reikalauja šimtatūkstantinės išeitinės

Pats V. Puidokas šių metų vasarį iš vadovo pareigų buvo išlydėtas tik su vieno mėnesio išeitine kompensacija. Nesutikdamas su tokiu atsisveikinimu, jis kreipėsi į teismą, prašydamas 200 tūkst. eurų kompensacijos. Tačiau netrukus sulaukė ir priešieškinio – iš jo prašoma priteisti 600 tūkst. eurų, kurie buvo išmokėti kaip priedas už pasiektus rezultatus.

„Valdyba prieš šešerius metus buvo priėmusi sprendimą vadovo atleidimo atveju išmokėti dvylikos mėnesių išeitinę kompensaciją. Tačiau naujoji valdyba šių metų vasarį pakeitė sprendimą atgaline data. Manau, tokie sprendimai negalimi, dėl tos priežasties kreipiausi į teismą, nes, mano akimis, neteisingai pasielgta. Kol kas ši byla sustabdyta. Manau, stengiamasi vilkinti bylą, kuriant vis naujas šmeižto istorijas. Tikrai nenustebčiau, jei naujo ieškinio pagrindu bus prašoma mano bylos nenagrinėti“, – kalbėjo V. Puidokas.

Pasak atsakovo, jis yra ne tik buvęs „Panevėžio kelių“ vadovas, bet ir akcininkas. Tad jaučiantis pareigą ginti smulkiuosius akcininkus. V. Puidoko teigimu, pastarųjų mėnesių sprendimai bendrovėje rodo, kad iš akcinės bendrovės virstama į vienos šeimos įmonę, tai neteisinga kitų dalininkų atžvilgiu.

„Esu žmogus, kuris nebijo kalbėti, o toks esu nereikalingas. Iš „Panevėžio kelių“ advokatų gavau pasiūlymą parduoti savo akcijas už itin mažą kainą mainais už tai, kad man nekels bylos. Tai akivaizdus spaudimas ir šantažas, savo akcijų neparduosiu“, – nusiteikęs V. Puidokas.

Rankų nenuleis

„Panevėžio kelių“ ieškinyje nurodoma, kad milijoniniai nuostoliai atsiradę dėl V. Puidoko tam tikrų sprendimų, dažniausiai – priimtų finansinių įsipareigojimų. Jis pats teigia kaltinimų nesuprantantis. Jo teigimu, visos paskolos buvo prisiimtos valdybos sprendimu.

„Vienas negalėjau priimti jokių sprendimų. Esu kaltinamas, kad bendrovė dirbo nuostolingai. Bet paskutinieji metai „Panevėžio keliams“ buvo pelningi. Kadangi bendrovė turi ir kitų bendrovių akcijų, antrinių įmonių nuostoliai ir konsolidavo bendrą neigiamą rezultatą. Vadinasi, kas gerai, tai jų nuopelnas, o kas blogai – jau mano sprendimų pasekmė. Neketinu nuleisti rankų, kai esu taip šantažuojamas“, – teigė V. Puidokas.

„Sodros“ duomenimis, šių metų spalį „Panevėžio keliuose“ dirbo 506 darbuotojai. Vidutinis atlyginimas įmonėje siekė 1786,88 eurų.

Komentarai

  • Nu ką ,su profkės absolvetu toli nenueisi.O dar samurajus – išmintingasis šalia.

  • Net šlykštu skaityti. Apie kokį vidurkį 1786,88 eurų kalba – tai neatskaičius mokesčių, atimkite visus %, kiek liks… ir tai dar sumažinkite ir liks? Žiauru, darbininkų sąlygos klaikios, komandiruotpinigiai maži, o kokiomis sąlygomis komandiruotėse gyveno…?susikišę po 4-6 viename kambaryje. Objektai visi kuo toliau nuo gyvenamųjų namų, nes vietoje konkursai pralaimimi… Įdomu būtų sužinoti, keli darbininkai paskraidė tuo orlaiviu? Žodžiu visiškas melas. Darbininkams ašaros, o visi objektų vadovai namus statėsi ir ne po vienus… gerai prakrėstų ir kitų dirbančių vadovų finansų deklaracijas palygindami su realiomis pajamomis , dar ne vieną milijoną rastų… O jeigu dar medžiagas į kelio statybą pakontroliuotų kokių ir kiek suklota, apskritai butų šokas….

  • Nereikia cia lia lia, ir vieni ir kiti geri buvot. Nejuokink akcininke kad gaila darbininku. Siaip vaziuojat sekmingai zemyn, atleidot zmones, kas siais metais dirbs pas jus niektauzos. Manau su jusu superiniais pokyciais siuos metus baigsit bankrotu, cia apie kelius as. Sekmes su resursais 😉

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų