Gyventojų pamėgtos poilsio vietos primindavo sąvartynus. Šiemet situacija kiek geresnė, tačiau „Sekundės“ kalbinti žmonės įsitikinę, kad dėl gražesnės aplinkos girti reikia ne sąmoningesnius piliečius, o nenuilstančius tvarkytojus. Panevėžio rajone Berčiūnų miško parką prižiūrinti Genovaitė juokavo, kad darbo jai niekada nepritrūks. Atšilus vis daugiau poilsiautojų traukia į gamtą bent trumpam pasivaikščioti, tačiau atsipalaidavę pamiršta, kad šiukšles būtina susirinkti. „Tvarkydama aplinką anksčiau rasdavau labai daug stiklinių ir plastikinių butelių, dabar, įvedus pakuočių užstato sistemą, juos pakeitė vienkartiniai kavos puodeliai. Išsprendus vieną problemą, atsirado kita. Iš dalies suprantu poilsiautojus, nes šioje teritorijoje nėra šiukšlių dėžių, tačiau tai nėra priežastis teršti gamtą“, – teigė moteris.
Genovaitė mano, kad kai kurių sąmoningumas išgaruoja ne tik savaitgaliais, bet ir šiltomis darbo dienomis. Po mokslų, studijų ar darbų į rajoną atvykę panevėžiečiai nesivaržydami meta šiukšles ant žemės net matant vaikams, taip tarsi moko jaunąją kartą netinkamai elgtis. „Apmaudu, kad parke poilsiautojai palieka ne tik kavos puodelius, bet ir traškučių pakelius ar kitų šiukšlių. Dažnas pamiršta surinkti ir šuns paliktas „dovanas“. Jeigu mes nieko nedarytume, atliekos kauptųsi ir gražiausios vietos prarastų savo žavesį“, – įsitikinusi „Sekundės“ pašnekovė.
Berčiūnų miško parką prižiūrinti Genovaitė juokavo, kad darbo jai niekada nepritrūks.
Miesto parkuose sutikti panevėžiečiai tvirtino, kad šiais metais neturi jokių priekaištų už miesto tvarką atsakingoms institucijoms. Pasak jų, likę pernykščiai lapai – mažiausia problema, o šiukšlių kalnų lankytinose vietose nesimato. „Gyvenu netoli parko, beveik kasdien ateinu čia su šuneliu, tačiau dėl tvarkos skųstis tikrai negaliu. Žinoma, keletą tuščių pakuočių ar butelių kartais pastebiu. O dėl negrėbtų lapų galiu tik pasidžiaugti – juose labai patinka žaisti mano šuniui“, – juokavo panevėžietė.
Jai pritarė Vydutis. Kaip tvirtino vyras, Kultūros ir poilsio parką jis puikiai pažįsta, tačiau negalėtų parodyti vietos, kurioje būtų pilna šiukšlių. „Galite apsidairyti ir tikrai nepastebėsite primėtytų kavos puodelių, butelių ar kitų liekanų. Parkas išties atrodo gražiai. Taip būdavo visuomet. Čia dirbantys žmonės visą sutvarko, surenka šiukšles, o nesugrėbtų lapų galima rasti visur, tad nereikėtų to sureikšminti“, – teigia pašnekovas.
Parko švara džiaugėsi ir Bronislava, tačiau moteris pabrėžė, kad dėl to turime būti dėkingi ne poilsiautojams, o tvarkytojams. Pasak jos, jaunuoliai visiškai nesistengia dėl aplinkos, kurioje gyvena, ir popierius ant žemės meta net tada, kai šalia yra šiukšlių dėžė. „Panevėžyje gyvenu septynerius metus ir tikrai pastebiu progresą – miestas gražėja. Kasdien matau, kad parke dirbančios moterys surenka šiukšles, sugrėbia lapus, tačiau gaila, kad tai vertina ne visi. Jaunuoliai viešumoje rūko, geria, kur papuola meta saulėgrąžų lukštus. Tokius nenaudėlius visuomet stengiuosi sudrausminti, nors jeigu jų neišauklėjo tėvai ir mokytojai, naivu tikėti, kad mano žodis pakeis situaciją“, – svarstė panevėžietė.