Site icon sekunde.lt

Bronziniai boksininkų smūgiai

Dešinėje – Ruslanas Žalys. Bokso federacijos nuotr.

Praėjusį savaitgalį Kaune jau aštuntus metus iš eilės vyko olimpinio vicečempiono ir daugkartinio Europos čempiono Ričardo Tamulio vardo turnyras.

Jaunių turnyre kovojo 55 boksininkai iš 7 valstybių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos, Izraelio ir Naujosios Zelandijos.

Solidžioje kompanijoje bokso pirštines surėmė ir trys panevėžiečiai.

Dovydas Vilenčikas svorio kategorijoje iki 50 kg pusfinalyje susitiko su Aidu Savčenko, po įtemptos kovos taškais teisėjai pergalę skyrė varžovui. Pastarasis finale 5:0 laimėjo prieš Szymoną Pawliką ir tapo savo svorio kategiorijos nugalėtoju, o panevėžiečiui D. Vilenčikui atiteko bronzos medalis.

Svorio kat. iki 63 kg Ruslanas Žalys pusfinalyje susitiko su Romanu Kudriavecu. Pasak trenerio Aleksandro Laučenkovo, kauniečiui padėjo ir namų sienos: teisėjai pergalę 3:2 skyrė Romanui. Pastarasis finale 5:0 neturėjo vargo su Eriku Rutavičiumi, o panevėžiečiui R. Žaliui atiteko trečioji vieta.

Svorio kat. iki 57 kg panevėžietis Andrejus Lavrenovas pusfinalyje ringe pirštines surėmė su lenku Jakubu Mozelewskiu, tačiau pralaimėjo ir liko su bronzos medaliu. Čia ęempionu tapo Erikas Laurikietis, kuris finale 5:0 įveikė A. Lavrenovo skriaudiką lenką.

Šiemet tarptautinio turnyro geografija dar labiau išsiplėtė – pirmą kartą istorijoje kovojo svečiai net iš Naujosios Zelandijos. R. Tamulio turnyras, kaip ir dar du Lietuvoje vykstantys turnyrai – Algirdo Šociko ir Dano Pozniako, yra įtraukti į Tarptautinės bokso asociacijos (AIBA) kalendorių ir yra pripažinti visame pasaulyje.

R. Tamulio turnyro dalyviai išsidalijo medalius 12 svorio kategorijų. Net aštuoniose svorio kategorijose triumfavo jaunieji Lietuvos boksininkai. Du aukso medalius laimėjo Izraelio atstovai, po vieną – latvis ir baltarusis.

R. Tamulio turnyre pradėta formuoti Lietuvos jaunių rinktinė. Vido Bičiulaičio treniruojama rinktinė liepos mėnesį dalyvaus Baltarusijoje vyksiančiose Baltijos šalių žaidynėse ir ruošis svarbiausioms šių metų varžyboms – rugsėjo mėnesį Bulgarijoje vyksiančiam Europos jaunių bokso čempionatui.

Nors panevėžiečiai liko su bronzos medaliais, tačiau anot trenerio A. Laučenkovo, mūsiškiai turės šansų į rinktinės gretas prasibrauti per rinktinės stovyklą.

Ričardas Tamulis (1938-2008) 1964 m. Tokijo olimpinių žaidynių vicečempionas, triskart Europos čempionas, daugkartinis Lietuvos ir SSSR bokso čempionas.

Trys panevėžiečiai (iš kairės R. Žalys, D. Vilenčikas, treneris A. Laučenkovas, A. Lavrenovas) solidžioje konkurencijoje pateko į savo svorių kategorijos pusfinalius, tačiau juose pralaimėjo ir liko su bronziniais apdovanojimais.