Savivaldybės skelbtame konkurse sulaukta vos poros pasiūlymų, tačiau juos abu teko atmesti.
Savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos teigimu, abiejų dalyvių užsiprašytos sumos gerokai viršijo tam numatytąją.
Panevėžio miesto taryba yra patvirtinusi, kad baseino su laisvalaikio zona statybų didžiausia kaina gali būti maždaug 15–16 mln. eurų. Iš jų Savivaldybė tikisi apie 10 mln. eurų gauti iš valstybės – Panevėžys yra pateikęs paraišką dėl finansavimo iš Valstybės investicijų programos per ateinančius penkerius metus.
„Pasiūlymų, gerokai viršijančių numatytą maksimalią sumą, negalime priimti. Pagal taisykles tokį konkursą turime nutraukti ir skelbti kitą“, – sako T. Jukna.
Šįmet valstybė Panevėžio baseino statyboms atseikėjo 850 tūkst. eurų. Pasak administracijos direktoriaus, su Švietimo ir sporto ministerija sutarta, kad šios lėšos būtų perkeltos į kitus metus.
„Dar peržiūrėsime kitų miestų baseinų statybų sąmatas, pasiūlymų su gerokai didesnėmis kainomis sąmatas. Jei būtų priimtas sprendimas, kad tektų kažkiek didinti konkurso maksimalią vertę, tą reikėtų pagrįsti. Planuojame per mėnesį atlikti analizę ir viešąjį pirkimą skelbsime iš naujo“, – kalbėjo T. Jukna.
Planuojama, kad paskelbus antrą konkursą baseino statytojams, jų pasiūlymai būtų vertinami gruodį.
Konkurso dalyviams pasirodžiusi per maža baseino statybų sąmata apskaičiuota dar 2020 metų pradžioje. Per tą laiką kai kurių statyboms reikalingų medžiagų, ypač metalo, gelžbetonio, kaina pakilo 30–40 procentų.
Direktorius svarsto, kad rangovų menką susidomėjimą Panevėžio baseino statybomis galėjo nulemti ne tik tam numatyta suma, bet ir didelis statybų kompanijų užimtumas.
„Konkurse nėra kažkokių išskirtinių sąlygų dalyviams, kad įmonės negalėtų dalyvauti, juolab kad yra galimybė teikti pasiūlymą pagal jungtinę veiklą. Manau, įmonių, galinčių pastatyti tokį objektą, yra pakankamai, bet, matyt, visos turi darbų“, – svarsto T. Jukna.
Naujojo baseino viziją Panevėžys išsirinko dar praėjusių metų pradžioje. Studijos „Heima“ parengtame sporto rūmų rekonstrukcijos techniniame projekte numatyta nugriauti pastato šiaurinėje pusėje esantį priestatą, kuriame jau tris dešimtmečius užrakintas nenaudojamas 12,5 m baseinas, ir tarp ledo arenos bei rūmų pastatyti naują priestatą.
Jame bus įrengtas 50 m ilgio 10 takų baseinas su SPA zona, sporto salėmis, kineziterapijos kabinetais, kavine. Atnaujinti planuojama ir dabartinį 25 m baseiną.
Rekonstruotas visas pastatas taptų prieinamas ir neįgaliesiems – šiuo tikslu bus įrengtas liftas. Skaičiuojama, kad vienu metu baseinų, SPA ir sporto salių patalpose galės būti 250 lankytojų. Baseino zonoje planuojama įrengti 600–800 vietų žiūrovų tribūnas. Greta sporto komplekso suprojektuotos trys automobilių stovėjimo aikštelės.
Šiuo metu Panevėžyje veikia keturi baseinai, iš jų trys – Savivaldybės žinioje. Panevėžio sporto sektoriaus atstovai ne kartą yra pabrėžę, kad tokio masto miestui, garsėjančiam plaukimo čempionais, tai labai mažai.
Rekonstrukcijos laukiantys Panevėžio sporto rūmai A. Jakšto gatvėje iškilo 1965-aisiais. Tai pirmasis toks sporto kompleksas sovietinėje Lietuvoje ir net šešeriais metais aplenkęs Vilniaus sporto rūmus. Juose tebeveikiantis 25 metrų baseinas yra bene seniausias Lietuvoje: 2017-ųjų vasarą nugriautas Vilniaus Lazdynų baseinas ėjo 35-uosius.