M.Garucko nuotr.

Baltojo amūro šventė – be amūrų

Baltojo amūro šventė – be amūrų

Penktadienio vakarą Panevėžio centras virte virė. Panevėžiečius čia viliojo ne tik nuostabus oras ir „Susitikime penktadienį“ renginių uždarymo vakaras, bet ir tradicinė jau tapusi Baltojo amūro šventė. Deja, šiemet ir vėl nepavyko niekam sugauti nei auksinės žuvelės, nei baltojo amūro. Tačiau puikią nuotaiką ir įspūdžius į namus parsinešė daugelis žvejų. O kai kurie jų – ir diplomus bei medalius.

Kaip teigė Panevėžio miesto savivaldybės Sporto skyriaus vyriausioji specialistė Indrė Bubelytė, šiemet dalyvių skaičius buvo gerokai kuklesnis nei ankstesniais metais, savo jėgas ryžosi išbandyti 49 vyrai, 16 vaikų ir 6 moterys – iš viso 71 dalyvis. Tačiau bendras jų sugautas laimikių skaičius – gerokai didesnis.

Laimėjimą atnešė karosas

„Gaila, neturėjome didelių svarstyklių, kad būtų galima pasverti visą sugautą žuvį, bet jos tikrai buvo daugiau nei pernai, nors dalyvių ir mažiau. Deja, amūro nėra ir šiemet. Tikriausiai reikės organizuoti varžybas, kas sugaus ne didžiausią, o apskritai amūrą“, – juokavo I. Bubelytė.

Vis tik mero įsteigtas prizas iškeliavo žvejui, kuris sugavo didžiausią žuvį, svėrusią 228 gramus. Savo žvejybos reikmenų kolekciją dar viena meškere papildė Virginijus Šiburskis. Panevėžietis atviravo, kad jam tiesiog pasisekė – per visą vakarą ant perlinių kruopų masalo pagavo tik du karosus ir vienas jų atnešė sėkmę. Pats savo akimis matė, kaip šalia jo žvejojęs vyras traukė tikrai įspūdingą laimikį, tačiau prie pat kranto žuvis pabėgo.

„Gal šiandien buvo mano diena. Karosas tikrai nebuvo didžiausias mano karjeroje, o žvejoju tikrai daug jau nuo mažų dienų, kai tėtis iš lazdyno išdrožė meškerę, bet sėkmingas. Pernai per šias varžybas nepagavau nieko, o šiemet – didžiausią žuvį. Dabar teks išbandyti gautą naują meškerę, jų niekada nebūna per daug“, – pats savo sėkme dar negalėjo patikėti V. Šiburskis.

Erzino žvejus

Daugiausia žuvies ištraukė Rimantas Pocius – net 1850 gramus. Nuo jo labai nedaug atsiliko ir Romas Ručys. Vyras prisipažino, kad žvejoja jau daugiau kaip keturis dešimtmečius, bet užlipti ant nugalėtojų pakylos nelabai tikėjosi. Užpernai liko vienuoliktas, pernai – trečias, o šiemet jau antras.

„Gavau gerą sektorių – prie pat fontano į platumą, todėl neblogai kibo ant šaldytos uodo lervos. Sūnus žvejojo prie salos tiltuko, tad jam ne taip sekėsi, nors sūnus už mane sportinės žūklės medalių turi dvigubai daugiau. Mano asmeninis rekordas – keturi kilogramai žuvies, o sūnaus – penki. Mes esame sportinės žūklės entuziastai – svarbu ne dydis, o gramai, todėl gaudome mažus žuveliokus, kurie gerai kimba. Bet šįkart sėkmė šypsojosi man“, – „Sekundei“ sakė užkietėjęs žvejas.

Žvejyba jam yra hobis, teikiantis didžiulį malonumą. Jam pritarė ir sūnus Tomas Ručys. Tiesa, dėl tokio pomėgio tenka iš šeimos pavogti jai skirto laiko, bet žmona išleidžia be didelių priekaištų.

„Nėra didesnio malonumo po sunkios darbo dienos į rankas paimti meškerę, o ne alaus bokalą“, – juokiasi T. Ručys.

Tiesa, ne visi žvejai buvo taip gerai nusiteikę. Kai kuriems kibimas buvo toks prastas, kad net neišdrįso komisijai nunešti pasverti vos kelių mažyčių žuvyčių – tas pačias paleido. Kaip pasakojo viena iš varžyboms užsiregistravusių šešių moterų Genovaitė Skiecenienė, jos laimikis – vos du ešeriukai, pagauti ant kruopų. Nors pati savo akimis matė neršiančius didžiulius gražuolius amūrus, kurie galiausiai susimušė dėl duonos gabaliukų – juos kaip masalą išmetė kiti žvejai. Deja, paerzinę žvejus, amūrai nėrė kur giliau.

„Gal jiems nepatiko triukšmas, šurmulys, veikiantis fontanas. Apskritai visos žuvys pasibaidė, o kažkada čia ištraukiau net trisdešimt karosų – vos išvilkau“, – pasakojo moteris.

Nors ji žvejoja jau beveik trisdešimt metų ir tekę sugauti visai nemažų laimikių, pati žuvies nevalgo. Jos sūnus net baidosi žuvies kvapo, tad sugautas žuvis ji paleidžianti arba kam nors atiduodanti.

„Mano nuolatinė vieta – prūdas prie cukraus fabriko, bet pastaruoju metu ir ten nekimba. Lauksiu kito savaitgalio, kai bus galima žvejoti Senvagėje, ir bandysiu pagauti amūrų, gal tada pasiseks“, – rankų nenuleidžia G. Skiecenienė.

Slieko dar bijo

Šiemet sugauti išsvajotąjį amūrą ryžosi ir nemažai mažųjų panevėžiečių. Kai kurie jų nušluostė nosis net ir patyrusiems žvejybos vilkams. Devynmetis Erikas Januškevičius sugavo net 29 žuveles, kurių svoris buvo daugiau kaip kilogramas ir šeši šimtai gramų. Kaip pasakojo jaunojo žvejo tėtis Darius Januškevičius, sūnus su meškere draugauja jau nuo šešerių metų. Jis pats užkietėjęs žvejys, tad ir sūnų pripratino. Tiesa, mažajam žvejui dar kartais pritrūksta kantrybės, tačiau jau galintis pasigirti nemenkais laimikiais.

„Šiandien aš tik stovėjau už nugaros, buvau savotiška palaikymo komanda. Žvejyboje praktikos turiu, šias pamokas perdaviau ir sūnui. Atrodo, visai neblogai sekėsi“, – kalbėjo D. Januškevičius.

Nors nepagavo nė vienos žuvies, bet be medalių neliko ir pati jauniausia ką tik septintąjį gimtadienį atšventusi Jogailė Pilkauskaitė. Mergaitė varžybose dalyvavo jau trečiąjį kartą, nors jos ranka sutvarstyta, tai nesutrukdė laikyti meškerės. Kartu su ja dalyvavo ir keliais metais vyresnis brolis Jokūbas.

Kaip pasakojo jaunųjų meškeriotojų mama Neringa, jų šeimoje nėra tokių, kurie nežvejotų. Iš kartos į kartą tarsi su genais yra perduodamas pomėgis žvejoti. Tad jų šeimoje gyva tradicija kiekvieną sekmadienį su meškerėmis rinktis prie vandens telkinio.

„Žvejoju ir aš, ir vyras, ir dabar vaikai. Mes iš žvejų giminės, tad vos tik vaikas gali nulaikyti meškerę, jau pradeda žvejoti. Aišku, vaikai slieką dar patiki man užmauti, o ir didesnės žuvies dar bijo, bet labai nori žvejoti“, – sakė dviejų jaunųjų dalyvių mama.

Pirmąją vietą vyrų kategorijoje laimėjo Rimantas Pocius, antroji atiteko Romui Ručiui, o trečioji – Eimantui Čipliui. Tarp moterų geriausiai pasirodė Diana Želvienė, antroje vietoje likusi Danguolė Ramoškienė bei trečioje vietoje – Ugnė Jurevičiūtė. Vaikų kategorijoje nenugalimas buvo Erikas Januškevičius, antroji vieta teko Domantui Petraičiui ir trečioji – Lukui Daunoravičiui. Apdovanojimai įteikti ir jauniausiems dalyviams – Mindaugui Levenauskui bei Jogailei Pilkauskaitei.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų