Site icon sekunde.lt

Baldininkus persekioja darbuotojų nelaimės

Panevėžio rajone veikiančioje baldų gamykloje „Dominari“ sužalota moteris, jai kolega elektriniu krautuvu sulaužė blauzdą. Ir tai – nebe pirma nelaimė per pastaruosius pusantrų metų šios įmonės grupėje.

„Dominari“ įmonių grupėje per pusantrų metų susižalojo du darbuotojai. Vienas jų mirė.

Panevėžio rajone veikiančioje baldų gamykloje „Dominari“ sužalota moteris, jai kolega elektriniu krautuvu sulaužė blauzdą. Ir tai – nebe pirma nelaimė per pastaruosius pusantrų metų šios įmonės grupėje.

Pirmadienį Šilagalio k., Panevėžio aplinkkelio g. esančioje įmonėje „Dominari“ 25-erių darbuotojas gamybinėse patalpose elektriniu krautuvu vežė baldų medines detales ir transporto priemonės šakėmis kliudė ten pat dirbančią moterį. Ši buvo sužalota, kai atbula netikėtai pasirodė vairuotojui iš dešinės pusės. Dėl traumos keturiasdešimtmetė nugabenta į Panevėžio ligoninę, jai nustatyti dešinės blauzdos abiejų kaulų lūžiai.

Dėl šio įvykio Valstybinė darbo inspekcija (VDI) pradėjo tyrimą. Jei „Dominari“ darbuotojos trauma bus priskirta sudėtingų kategorijai, toliau nelaimės priežastis aiškinsis minėti inspektoriai, jei lengvų – tyrimą baigs pati įmonė.

„Aiškinsimės, ar darbuotojai per įvykį buvo blaivūs, ar įmonė užtikrino jų saugumą. Greitai viskas čia nepaaiškėja“, – sakė VDI Panevėžio skyriaus vedėjo pavaduotojas Vaidas Pauliukas.

UAB „Dominari“ direktorius Tomas Stankaitis „Sekundę“ informavo, kad, pirminiais duomenimis, per nelaimingą atsitikimą pirmadienį abu darbuotojai buvo blaivūs. Įmonėje, pasak vadovo, vykdoma darbuotojų neblaivumo darbe prevencija.

„Mūsų įmonėje įdiegti stacionarūs išmanieji alkoholio matuokliai – tai biometrinio blaivumo patikros sistema, kuri automatizuotai, naudodama veido atpažinimo technologiją, identifikuoja darbuotoją ir patikrina blaivumą prieš jam patenkant į darbo vietą ir baigiant darbą. Taip pat vykdomi neplaniniai blaivumo patikrinimai darbo vietoje“, – aiškino T. Stankaitis.
Be to, jo žodžiais, bendrovėje nuolat dirba darbo saugos ir sveikatos specialistai.
„Nelaimingo atsitikimo aplinkybės ir priežastys yra tiriamos“, – patikino direktorius.

Antra nelaimė

Tai – jau antras nelaimingas įvykis minėtos kompanijos įmonių grupėje per pastaruosius pusantrų metų. Pernai sausio mėnesį „Dominari logistika“ nuo sandėliavimo konteinerio iš maždaug 5–6 m aukščio nukrito ir užsimušė neblaivus krautuvo vairuotojas. Dirbdamas vyras sutiko, kad jį pakeltų krautuvo šakėmis iki reikalingo aukščio sėdint ant konteinerio. Bandydamas pasiekti reikalingą krovinį nukrito ir išgabentas į ligoninę mirė.

Minėtas darbuotojas ir jo kolega buvo pasirašę, jog susipažino su įpareigojimu, draudžiančiu lipti (stovėti) ant elektrinio krautuvo šakių, keltis į aukštį stovint ant jų. Dėl šio incidento kaltas saugumo reikalavimų nesilaikęs vyras ir darbo kontrolei per mažai dėmesio skyrusi įmonė. Tačiau darbdavys dėl šio pažeidimo nebuvo nubaustas, nes darbininkas užsimušė būdamas neblaivus.

Giltinė nesitraukia

Praėjusiais metais Panevėžio mieste ir rajone darbe iš viso žuvo du darbuotojai. Vienas jų – minėtas krautuvo vairuotojas, kitas – įmonės „Tetas“ darbų vykdytojas. Pastarasis darbuotojas žuvo nuo elektros srovės. Dėl šio įvykio kaltas liko pats neatsargus darbuotojas ir per mažai rūpestingas darbdavys. Pastarojo įgaliotam asmeniui už pažeidimą skirta 300 eurų bauda.

Vienas žmogus Panevėžio apskrityje pernai mirė pakeliui į darbą. Dar dešimt asmenų darbo vietose mirė dėl ligos.

Sunkių traumų 2017-aisiais visoje apskrityje užfiksuota 14.

Šiais metais Panevėžio rajone, be „Dominari logistika“ sulaužytos moters blauzdos, nelaimė užfiksuota Gegužinės kaime. Čia vasarį sunkiai susižalojo ūkyje dirbęs jaunas vyras, kuris nukrito nuo srutvežio. Jam tuomet buvo nustatyta daugybinė trauma. Dabar darbuotojo sveikata, pasak kalbinto VDI atstovo, stabili ir jis yra grįžęs iš ligoninės namo.

Tyrimas dėl šios nelaimės perduotas prokuratūrai, nes sužalojimai buvo labai sunkūs.

Rizika su naujokais

Nuo 1992 metų visoje šalyje darbe žuvo 2303 gyventojai, o susižeidė net 81 tūkst. Tačiau nelaimingų įvykių ir ypač mirčių skaičius, pasak VDI Panevėžio skyriaus vedėjo pavaduotojo V. Pauliuko, pastaraisiais dešimtmečiais visoje Lietuvoje mažėja.

„Įmonės atsakingiau rūpinasi savo darbuotojų saugumu. Gyventojų Lietuvoje mažėja, tad ir darbuotojai labiau vertinami“, – situaciją darbovietėse komentavo pavaduotojas.

Daugiausia darbe, anot jo, nukenčia naujokai. Pirmus metus dirbančių asmenų patirtos nelaimės sudarė daugiau nei trečdalį. O pusė visų incidentų įvyksta per pirmuosius dvejus metus.

Daugiausia, VDI duomenimis, skaudžių įvykių nutinka statybos, apdirbimo ir transporto sektoriuose, nemažai prekybos bei žemės ūkio srityje.

Kamuoja lietuvius ir profesinės ligos. Jos užklumpa nuo 55 iki 64 metų žmones. Dažniausiai tokios ligos pasireiškia apdirbimo, statybos ir žemės ūkio įmonėse. O profesinėmis ligomis suserga daugiausia vairuotojai ir mechanizatoriai. Jie sudaro pusę tokių ligonių.

„Minėtomis ligos paprastai suserga 35–44 metų stažą turintys darbuotojai. Labiausiai gyventojams darbovietėse pakenkia vibracija ir triukšmas“, – aiškino pašnekovas.

Stebėdama įmones VDI kasmet vykdo planinius jų patikrinimus. Per metus inspektoriams tenka įvertinti apie 750 darboviečių.

Exit mobile version