Nuo šiol ir Aukštaitijos sostinėje bus galima pasinaudoti tarptautinės pavėžėjimo paslaugų platformos „Bolt“ elektrinių paspirtukų nuomos paslaugomis.
Birželį Panevėžio miesto savivaldybė su keliomis bendrovėmis pasirašė memorandumą dėl elektrinių paspirtukų ir dviračių dalijimosi paslaugų plėtros. Susitarta keisti miestiečių ir svečių kasdienio keliavimo įpročius, gerinti gyvenimo mieste kokybę didinant transporto pasirinkimo galimybes, sudarant sąlygas atsisakyti kelionių automobiliais, prisidedant prie eismo spūsčių ir taršos mažinimo.
Paspirtukų dalijimosi platforma Panevėžyje startuoja su 100 elektrinių paspirtukų. Išsinuomoti juos panevėžiečiai gali naudodamiesi mobiliąja „Bolt“ programėle. Kiekviename paspirtuke įmontuotas GPS sekiklis, programėlėje nurodantis vietą, kur jį galima pasiimti. Norint transporto priemonę atrakinti, tereikia nuskenuoti ant jo esantį QR kodą. Užbaigus kelionę, paspirtuko nebūtina palikti ten, iš kur jis buvo paimtas – programa nurodo ne vieną tokią vietą. Su šiuo mažyliu galima nuvažiuoti iki 40 kilometrų vienu įkrovimu.
Kaip teigė „Bolt“ elektrinių paspirtukų plėtros vadovas Lietuvoje ir Latvijoje Eimantas Balta, patirtis kituose miestuose rodo, kad vis daugiau žmonių renkasi elektrinius paspirtukus ne pramogoms, o kaip alternatyvią susisiekimo priemonę kelionei iš namų į parduotuvę, vaistinę ar darbą.
„Matome tendenciją, kad paspirtukai tampa svarbia susisiekimo priemone, kai reikia greitai nuvykti iš taško A į tašką B. Vis daugiau klientų Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje jį renkasi kaip alternatyvią transporto priemonę kelionei į darbą ar iš jo. Tikimės, kad ši paslauga puikiai prigis ir Panevėžio mieste“, – sakė E. Balta.
Jo teigimu, jie sulaukdavę gana daug klientų laiškų su klausimais, kada paspirtukai atsiras Panevėžyje. Koją kelti į Aukštaitijos sostinę skatino ir pozityvus miesto požiūris į naujų ekologiškų susisiekimo priemonių atsiradimą.
„Žinoma, ir mūsų globalios plėtros planas nulėmė, kad pasirinkome Panevėžį kaip miestą, kuriame norime suteikti dar greitesnį keliavimo būdą už prieinamą kainą. Praėjusiais metais, ypač prasidedant sezonui, paspirtukai buvo naudojami labiau kaip pramoga, tačiau nepraėjus nė mėnesiui pastebėjome, kad kelionės vis ilgėja ir klientai paspirtukais pradeda naudotis kaip tikrai puikia ir patogia susisiekimo priemone. Galbūt tokių didelių transporto kamščių, kaip kituose šalies didmiesčiuose, Panevėžyje ir nėra, tačiau aplenkti automobilių eilę ir nuvykti greičiau į reikalingą vietą nori visi“, – teigė E. Balta.
Jo teigimu, Baltijos šalys yra visiška priešingybė Vakarų Europos miestams, kuriuose, deja, paspirtukai nėra taip saugomi. Žinoma, ir pas mus pasitaiko įvairių vandalizmo atvejų, tačiau tam įmonė turi unikalią GPS sekimo sistemą, tad gali matyti visus savo paspirtukus, per atstumą juos atrakinti ar įjungti signalizaciją. Komanda reaguoja į bet kokius pranešimus, tad dingusių paspirtukų būna mažiau nei 1 proc. Žinoma, kad mieste šios transporto priemonės prigytų, reikalingas tiek praeivių, tiek paspirtukininkų sąmoningumas.
„Svarbu nepamiršti laikytis Kelių eismo taisyklių, važiuoti saugiai, saugoti save bei kitus eismo dalyvius“, – sako E. Balta.
Komentarai
su taksi pigiau
to bolto tai yra lietuviskai varžto.