Nuotolinis mokymas

Aukštaitijos mokykloms – nemokamas nuotolinio mokymosi įrankių paketas

Aukštaitijos mokykloms – nemokamas nuotolinio mokymosi įrankių paketas

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Microsoft Lietuva ir Squalio Lietuva dar balandžio mėnesio pabaigoje daugiau nei 1000 Lietuvos mokyklų suteikė prieigą prie Microsoft 365 A3 programinės įrangos paketo. Jis apima Microsoft Teams, Microsoft Office Suite ir net akademinę labai populiaraus žaidimo Minecraft versiją, kuri padeda vaikams mokytis žaidžiant. Šia galimybe jau pasinaudojo beveik 400 Lietuvos mokyklų.

 „Dabartinė situacija parodė, kad prieigą prie modernių ir saugių nuotolinio darbo ir mokymo įrankių švietimo sektoriui turėti būtina. Be to, šiandienė padėtis, kai mokymosi procesas persikėlė į namus, gali pasikartoti ir kitais mokslo metais, kol nebus iki galo suvaldyta pasaulinė pandemija. Todėl mokyklos, jei tik to nori, gali nemokamai naudotis ir „Microsoft“ nuotolinio darbo bei mokymosi įrankiais“, – teigia Vaino Brazdeikis, Nacionalinės švietimo agentūros Ugdymo turinio departamento direktorius.

 Nuotolinis mokymasis įmanomas

 Mokiniai gali naudoti gerai žinomas programas „Word“, „Excel“, „PowerPoint“, taip pat skaitmeninę užrašinę „OneNote“, debesies saugyklą „OneDrive“ ir nuotolinio bendravimo platformą „Teams“. Naudodami šį programų paketą, mokiniai  taip pat galės pasiekti itin populiaraus žaidimo „Minecraft“ akademinę versiją, padedančią vaikams mokytis žaidžiant.

„Visos šios programos naudingos ne tik karantino metu, tačiau ir mokantis įprastai – mokiniams bendraujant ar žaidžiant tarpusavyje, rengiant projektus mokyklai. Lietuvoje yra gerųjų nuotolinio mokymosi praktikų, pavyzdžiui, Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykla jau integravo IT priemones į visą savo veiklą. Tai padėjo jiems prisitaikyti prie naujos realybės be didelių sunkumų“, – sako Evaldas Stalioraitis, „Microsoft“ švietimo sprendimų vadovas Baltijos šalims.

„Naudodamiesi šiais įrankiais mokytojai susikūrė virtualias mokymosi aplinkas, kuriose pateikiamas į kiekvieno mokinio poreikius orientuotas ugdymo turinys, o patogūs ir funkcionalūs įrankiai leidžia stebėti kiekvieno mokinio pažangą. Nuolat atnaujinami „Office365“ įrankiai, „Microsoft Education“ specialistų pagalba leido informacines technologijas integruoti į visus mokomuosius dalykus“, – sako Dalia Lapėnienė, Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos direktorė.

Iki šiol Lietuvos mokykloms nemokamai buvo prieinama tik „Office 365 A1“ versija, kuri taip pat leido naudotis programa „Microsoft Teams“, tačiau su ja visos „Microsoft Office“ programos veikė tik debesyje, ne vartotojų kompiuteriuose.

Programos padeda užtikrinti saugumą

 Prie interneto prijungtų išmaniųjų įrenginių pasaulyje fizinio ir skaitmeninio saugumo užtikrinimas yra svarbesnis nei bet kada anksčiau. Būtina apsaugoti mokinių duomenis ir sumažinti rizikos poveikį, aptikti išpuolius bei reaguoti į grėsmes.  Pasak projekto partnerių „Squalio Lietuva“, Lietuvos mokykloms teikiamos priemonės ne tik padeda didinti mokymosi proceso efektyvumą, bet ir užtikrina saugesnį darbą kompiuteriu. Be to, programomis paprasta naudotis.

Taip pat mokytojai ir mokiniai, naudojantys „TAMO“ e. dienyną, nuo šiol galės prie virtualių pamokų prisijungti tiesiai iš elektroninio tvarkaraščio – tiesiogiai e. dienyno aplinkoje sukurti virtualius „Microsoft Teams“ susitikimus, kurių nuorodas moksleiviai iš karto matys savo pamokų lange.

Mokiniai savo prisijungimo prie „Microsoft 365” duomenis gali rasti švietimo portale www.emokykla.lt. Kiekvienas naujas mokyklos narys ar į mokyklą atėjęs dirbti mokytojas turės savo vartotojo paskyrą bei galimybę naudotis „Microsoft 365 A3“ programinės įrangos paketo įrankiais.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų