Penktadienio vakarą Panevėžio muzikiniame teatre karaliavo miežiškiečiai – jie čia ne tik dainavo, grojo, vaidino, bet ir priėmė gausybę sveikinimų, maudėsi plojimų jūroje.
Kad Miežiškių kultūros centro mėgėjų teatras pelnė aukščiausią šalies neprofesionalių meno kolektyvų apdovanojimą – „Aukso paukštę“, paskelbta jau anksčiau. Tačiau įvertinimą simbolizuojanti statulėlė ir diplomai įteikti penktadienio vakarą.
Kartu su gausybe garbingų svečių miežiškiečius sveikino ir apdovanojimą įteikė Nacionalinio kultūros centro Teatro poskyrio vadovė Irena Maciulevičienė.
Į „Aukso paukštės“ sutiktuves atėjusieji vos duris pravėrę buvo sutikti su muzika. Muzikinio teatro fojė jiems siūlyta įsigyti ir saldainių, ir riestainių, o ypatingo suvenyro panorusieji galėjo derėti įspūdingą gaidį.
Scenoje žiūrovų dėmesį traukė ne mažiau spalvingas renginys. Prieš prasidedant apdovanojimo ceremonijai miežiškiečiai parodė atvedusį juos ant aukščiausios įvertinimo pakilos spektaklį „Iš miežiškėnų pasakų, prisiminimų ir sapnų“ (scenarijaus autorė ir režisierė Jurga Švagždienė).
Po spektaklio oficialiai paskelbta, kad Lietuvos nacionalinio kultūros centro Teatro nominacijų skyrimo komisija geriausiu 2016 metų šalies suaugusiųjų mėgėjų teatru pripažino Miežiškių kultūros centro teatrą, o jo vadovę Jurgą Švagždienę – geriausia vadove.
Tai ne pirmas toks aukštas miežiškiečių apdovanojimas. Anksčiau „Aukso paukštę“ buvo gavęs folkloro ansamblis „Ringis“ ir jo vadovė Valerija Bartulienė, liaudiškos muzikos kapela „Ratasai“ ir vadovas Raimondas Grikšelis, moterų vokalinis ansamblis „Raskila“ ir vadovė Lina Kairytė.
Teatro režisierė J. Švagždienė sako, kad praėjusiais metais Miežiškių kultūros centro artistai taip pat vaidino parodijų spektaklyje, publikai pristatė komediją pagal K. Čiplį-Vijūną „Susipyko“.
Su spektakliu „Iš miežiškėnų pasakų, prisiminimų ir sapnų“ teatras tapo XXIII Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūros-šventės „Atspindžiai“ laureatu, nominuotas trims teatrų šventės „Tegyvuoja teatras“ apdovanojimams.
Spektaklis į sceną perkelia Miežiškių gyvenimo kasdienybės ir švenčių akimirkas, pasakoja apie vietinius sujaudinusius, nustebinusius įvykius. Rašydama pjesę autorė rėmėsi žmonių prisiminimais, krašto tautosaka, savo pačios įspūdžiais.
Spektaklio žiūrovams buvo malonu matyti didžiulį būrį miežiškiečių, pasakojančių apie savo gyvenimo akimirkas.