Panevėžietis Danas Rapšys Taipėjuje vykstančioje studentų 29-ojoje universiadoje jau dukart lipo ant nugalėtojų pakylos.
Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentas Danas Rapšys tęsia sėkmingą žygį Taipėjuje vyksiančioje universiadoje. Pirmadienį D. Rapšys tapo 100 m rungties nugara bronziniu prizininku. Po pirmųjų 50-ies metrų antrasis plaukęs panevėžietis distanciją įveikė per 54,17 sek. ir 0,05 sek. atsiliko nuo sidabrą iškovojusio Japonijos plaukiko Kosukės Hagino (54,12). Aukso medalis atiteko visą distanciją pirmavusiam amerikiečiui Džastinui Endriui Risui (53,29 sek.).
D. Rapšys tiek šios rungties atrankoje, tiek pusfinalyje užėmė trečiąją vietą. „Džiaugiuosi, kad pavyko apginti savo universiteto ir šalies garbę. Tai mano karjeroje pirmasis universiados medalis ir dėl to džiaugsmas tik didesnis. Šiek tiek apmaudu, nes galėjau būti ir antras, nes antrąją vietą užėmęs japonas mane aplenkė tik paskutinę akimirką. Mums tai jau penktos ar šeštos iš eilės varžybos ir sportinė forma nėra pati geriausia. Universiadoje nuo atrankos plaukimo savo rezultatus vis gerinu ir tikiuosi, kad nesustosiu ir sėkmingai kovosiu toliau“ , – po apdovanojimu ceremonijos sakė D. Rapšys
Jau kitą dieną panevėžiečio laukė finalas 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje. Jis atrankos plaukime buvo trečias, pusfinalyje nuotolį įveikė antras, o galiausiai finale pademonstravo tikrąją jėgą, aplenkdamas visus varžovus. D. Rapšys finišavo per 1 min. 45,75 min. ir sidabrą iškovojusį lenką Kacperą Maichžaką (1:46,19) aplenkė 0,44 sek. Bronza atiteko Rusijos plaukikui Michailui Vekoviščevui (1:46,48).
Su „Sekundės“ skaitytojais savo įspūdžiais ir pasirinkimais sutiko pasidalinti Danas Rapšys.
– Kaip vertini savo pasirodymą universiadoje? Ko pritrūko iki geresnio rezultato 100 metrų nugara rungtyje?
– 100 metrų nugara finale buvo truputį techninių klaidelių, nepataikiau finišo, todėl praradau tas kelias sekundės dalis, na, o plaukikas iš JAV šį kartą buvo tiesiog stipresnis.
– Kokios emocijos užvaldė po 200 metrų laisvu stiliumi rungties finišo, pamačius, kad iškovojai aukso medalį? Ar tikėjaisi tokio rezultato ir po finišo likai ramus?
– Labiausiai nustebino rezultatas, kai jį pamačiau švieslentėje, tik kiek vėliau pastebėjau, kad prie rezultato dega ir pirma vieta, tada jaučiausi tikrai labai gerai.
– Kaip tavo pasirodymą ir rezultatus vertina trenerė?
– Trenerė labai patenkinta visu šiuo sezonu. Žinoma, ypač dėl rezultato 200 metrų laisvu stiliumi, nes ji jau iš anksto žinojo, kad galiu pasiekti tokį rezultatą.
– Kokia buvo šių varžybų svarba tavo pasiruošimo cikle? Ar šios varžybos buvo skirtos tik formai palaikyti?
– Šios varžybos nebuvo pačios svarbiausios, tiesiog atvykome išbandyti jėgas ir pabaigti sezoną.
– Kaip vertini kitų rinktinės narių pasirodymus universiadoje?
– Matėsi, kad kiti rinktinės nariai labai nori, stengiasi ir darė viską, ką galėjo, tačiau galbūt kiek nepasisekė, nes varžybos labai stiprios, to iš tikrųjų nesitikėjome. Nepasisekus vienai rungčiai jie nenuleido rankų ir stengėsi pasiruošti kitam startui kuo geriau.
– Ar dar šį sezoną tavęs laukia koks nors svarbus startas?
– Šį sezoną dar laukia vienos varžybos, Europos čempionatas trumpajame baseine gruodį.
– Studijuoji kūno kultūrą Lietuvos edukologijos universitete, ar sunku studijuoti? Ar ateityje planuoji tapti treneriu?
– Studijos nėra labai sudėtingos, o ką veiksiu ateityje, dar žiūrėsime.
– Dėl įtempto varžybų ciklo daug laiko praleidi treniruotėse, ar dažnai tenka praleisti paskaitas, ar universitetas suteikia kokių nors lengvatų?
– Universitetas dėl mokslų tikrai padeda, dėstytojai puikiai supranta, kad daug treniruojuosi, todėl neturiu labai daug laiko lankyti paskaitas.
– Kas lėmė tavo pasirinkimą studijuoti Lietuvoje? Kodėl nepakėlei sparnų ir neišvykai studijuoti į užsienį?
– Studijuoti pasirinkau Lietuvoje, nes tai buvo arčiausia, kur galėjau įstoti. Sulaukiau labai daug kvietimų studijuoti užsienyje, tačiau Lietuvoje yra žmonių, kurie man padeda, tai nesinorėjo palikti visko, ką turiu, todėl ir likau Lietuvoje.
– Jei ne paslaptis, gal gali įvardyti, kokių pasiūlymų ir iš kokių valstybių universitetų buvai sulaukęs studijuoti užsienyje?
– Daugiausiai pasiūlymų sulaukiau iš JAV, daugiausia Kalifornijos ir Floridos valstijų.
– Ar kiti plaukikai iš Panevėžio bandė įkalbėti atvykti studijuoti pas juos?
– Visi išvykę plaukikai siūlo atvažiuoti studijuoti pas juos, tačiau pasiūlymai nesudomino.
– Tai tave drąsiai galima vadinti ne tik Lietuvos, bet ir Panevėžio patriotu?
– Žinoma.
Kiti panevėžiečiai be medalių
Kitas panevėžietis Andrius Šidlauskas pirmadienį taip pat varžėsi finale. 100 metrų krūtine finalo pirmąją distancijos pusę Andrius Šidlauskas pradėjo galingu plaukimu ir po pirmųjų 50 metrų buvo ketvirtas. Vis dėlto jis neatlaikė varžovų tempo ir galiausiai užėmė septintąją vietą. A. Šidlauskas finišavo per 1 min. 0,95 sek. Šioje rungtyje įteikti net du aukso medaliai, nes baltarusis Ilja Šymanovičius ir amerikietis Lorensas Vilsonas atplaukė per tokį pat laiką – 1 min. 0,15 sek. Bronzą laimėjo kazachstanietis Dmitrijus Balandinas (1:00,17 min.).
Šios rungties moterų plaukime pirmadienį startavo panevėžietė Viktė Labanauskaitė. Finišą pasiekusi per 1 min. 13,10 sek., ji laimėjo savo plaukimą, o bendroje įskaitoje užėmė 28-ą vietą ir į pusfinalį neprasimušė.