Site icon sekunde.lt

Apie pasitraukimą paskelbęs direktorius įgavo pasitikėjimo

Atsistatydinantis direktorius Gvidas Vilys įgavo pasitikėjimo

Panevėžio savivaldybę mokytojų skundais užpylusios Muzikos mokyklos direktorius Gvidas Vilys nusprendė paskubėjęs parašyti atsistatydinimo prašymą.

Savivaldybės taryba praėjusią savaitę turėjo balsuoti dėl merui beveik prieš pusmetį įteikto G. Vilio prašymo atleisti jį iš pareigų. Tačiau nežinomybė mokykloje tęsis dar bent mėnesį. Mat kone posėdžio išvakarėse G. Vilys staiga persigalvojo ir surašė naują prašymą anuliuoti ankstesnįjį jo pageidavimą.

Dabar G. Vilio likimą direktoriaus kėdėje politikai spręs jau kito mėnesio pabaigoje.

Tokį blaškymąsi G. Vilys aiškina dalyvavus trijų Tarybos komitetų posėdžiuose įgautu pasitikėjimu.

„Pamačiau, kad Tarybos nariai iš principo didesnių priekaištų man neturi. Kadangi buvo išsakytas man palaikymas, kilo sprendimas, kad gal iš tiesų nereikia skubėti. Teisiškai Taryba negali balsuoti kitaip, nei prašo darbuotojas. Negali gi darbdavys neleisti žmogui išeiti iš darbo. O dabar bus alternatyva balsuojant – išeiti man ar ne“, – motyvavo toliau vadovauti susiskaldžiusiam kolektyvui nusiteikęs G. Vilys.

Ankstesnį prašymą atleisti iš pareigų direktorius aiškina suraitęs po pokalbio su Panevėžio meru Ryčiu Račkausku.

„Jo netenkino situacija, kad mokytojai eina skųstis dėl krūvio, dėl direktoriaus darbo. Išsiskyrė mūsų požiūriai, kaip tvarkytis mokykloje. Tuomet sutarėme, kad parašysiu prašymą išeiti iš direktoriaus pareigų“, – teigė G. Vilys.

Praėjusią savaitę persigalvojęs direktorius su meru pasitarti nebenuėjo.

„Mieste buvo karo padėtis, vyko karinės pratybos“, – kliūtį įvardijo G. Vilys.

Birbynė ir pučiamieji nepopuliarūs

G. Vilys pripažįsta, kad jo vadovaujamas kolektyvas pasidalijęs į priešiškas stovyklas. Visgi direktorius tvirtina, jog bėdos įsisenėjusios, o nepatenkintieji, užuot jam išsakę savo skaudulius, rašo skundus miesto vadovams.

„Kol kas su kolektyvo opozicija turėjome tik vieną pokalbį. Žaidimas vyksta užkulisiuose. Bėdos yra ne direktoriaus. Man keista nuostata, kad vienas žmogus sprendžia kolektyvo likimą. Kolektyvas yra labai margas, daug įsisenėjusių bėdų. Mokytojų lūkesčiai skirtingi, vieni vienokios, kiti kitokios lygybės tikisi“, – aiškino G. Vilys.

Anot jo, 96-ių darbuotojų kolektyve esminiai prieštaravimai kilo dėl pedagogų darbo krūvių netolygumo: vieni per savaitę turi 26-ias valandas, kiti – vos 12-ika. Milžinišką skirtumą direktorius aiškina nevienodu specialybių populiarumu. Anot jo, Muzikos mokykla rengia 23-is specialybes ir užtikrinti visoms vienodą paklausą neįmanoma. Direktoriaus teigimu, kaip ir visoje Lietuvoje, Aukštaitijos sostinėje daugiausia norinčiųjų mokytis groti fortepijonu. Tačiau Panevėžio muzikos mokykla išskirtinė tuo, kad niekur daugiau šalyje nėra konkursų į kanklių specialybę. Visgi kitas tautinis instrumentas – birbynė – jaunųjų panevėžiečių beveik nedomina.

Paradoksu G. Vilys vadina ir menką pučiamųjų varinių instrumentų populiarumą. Nors Panevėžio rajone pučiamųjų kultūra gana populiari, miesto Muzikos mokykla į šią specialybę pritraukti mokinių nesugeba.

Per 760 mokinių turinti Panevėžio muzikos mokykla šįmet išleis 84-is auklėtinius. Tiek pat priims ir į pirmąsias klases.

Blaškytis nesolidu

Žinia apie G. Vilio pakeistą nuomonę dėl savo užimamų pareigų netikėta vienos iš dviejų Muzikos mokykloje veikiančių profesinių sąjungų pirmininkei, birbynės mokytojai ekspertei Alvydai Beržonienei.

Tokį vadovo blaškymąsi ji sako vertinanti kaip nesolidų ir netinkantį rimtą postą užimančiam žmogui.

„Atsiimti prašymą atleisti iš darbo galėjo per tris dienas nuo įteikimo. Galbūt jis tiek ilgai delsė turėdamas negerų ketinimų“, – įtaria profesinės sąjungos lyderė.

A. Beržonienė pripažįsta, jog dalis kolektyvo yra G. Vilio šalininkai, bet dalis jaučia vadovo psichologinį spaudimą ir mano esantys netiesiogiai jo žeminami.

„Grįžta mokytojas iš konkurso, kur jo mokinys tapo laureatu, o direktorius net nepasidomi, kaip sekėsi. Didelė nepagarba mokytojo darbui, tendencingas darbo krūvio paskirstymas. Yra keletas gebančių prisišlieti prie valdžios, o kiti intuityviai eina iš paskos, nes prieštaraujantieji direktoriui nepatinka“, – mano A. Beržonienė.

Įkaitina emocijos

Nepasitikėjimą G. Viliu yra išsakiusi ir Muzikos mokyklos taryba, sudaryta iš mokytojų, mokinių ir tėvų atstovų. Jos pirmininkas, varinių pučiamųjų instrumentų mokytojas Dainius Strelčiūnas direktorių kaltina autokratiniu ir ne dalykišku, o emocijų perpildytu bendravimu.

„Kaip galima susigyventi su vadovu, kuris supykęs nesusivaldo ir leidžia sau į pavaldinį mesti dokumentų aplanką?“ – piktinosi D. Strelčiūnas.

Su direktoriumi nesutariantys mokytojai neabejoja, kad G. Viliui likus vadovauti, maištininkams atsirūgs. Visgi, A. Beržonienės nuomone, net jei situacija Muzikos mokykloje nesikeis, nepatenkinti pedagogai neišsilakstys.

„O kurgi mokytojui Panevėžyje eiti?“ – sako profesinės sąjungos pirmininkė.

Direktoriui prieštaraujančių mokytojų poziciją A. Beržonienė ir D. Strelčiūnas nusiteikę išsakyti Savivaldybės tarybos posėdyje.

Neleidžia sėsti į balą

Tam pačiam posėdžiui rengiasi ir Muzikos mokykloje veikiančios kitos profesinės sąjungos atstovai. Tik pastarieji ketina darbdavį ginti. Šios sąjungos pirmininkė Audronė Sakalauskienė tvirtina G. Vilį turint absoliučios mokytojų daugumos palaikymą.

„Direktorius jaunas, energingas, labai daug gero padarė mokyklai – atsirado naujų mokymo programų, kad mokytojai galėtų dirbti ir užsidirbti. Seniau ir pamokų neturėdavome, ir atlyginimų negaudavome laiku, o atėjus G. Viliui viskas pasikeitė. Direktorius žiūri, kad neatsisėstume į balą, neliktume be krūvių“, – vadovą gyrė A. Sakalauskienė.

Mokytoja pripažįsta, kad išsiskyrus kolektyvo nuomonėms dėl direktoriaus, atmosfera nėra gera. Tačiau, pasak jos, atėjus naujam vadovui geriau irgi nebus.

„Ateis svetimas. Jam reikės laiko susipažinti su kolektyvu, su mokymo programomis. Ką jis galės suvienyti, jei nepažįsta nei mokytojų, nei žino, ko mes mokome“, – mano A. Sakalauskienė.

Pripažino supainiojusį interesus

Panevėžio savivaldybės vadovai yra gavę ne vieną skundą iš Muzikos mokyklos darbuotojų, kuriuose direktorius kaltintas ne tik neetišku elgesiu, bet ir viešųjų bei privačių interesų supainiojimu.

Išaiškinti, ar G. Vilys nusižengė įstatymams, Savivaldybė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisija. Šioji iš tiesų pripažino G. Vilį savo vadovaujamoje įstaigoje besitvarkiusį kaip pats nori ir supranta, bet ne kaip leidžia teisės aktai. Etikos sargai nustatė, kad, nepaisydamas kilusio interesų konflikto, G. Vilys nuolat sprendė Panevėžio muzikos mokykloje dirbančios brolienės Jūratės Vilienės tarnybos klausimus ir priėmė sprendimą dėl laikinai dirbusio brolio Remigijaus Vilio. Mokyklos vadovas taip pat pasirašė keletą patalpų nuomos ir atlygintinų paslaugų sutarčių su savo paties įsteigta asociacija „Aukštaičių kultūros draugija“, kurioje veikiančio kolektyvo vadovė ir aktyvi narė yra jo sutuoktinė.

Savivaldybės darbo grupės, išnagrinėjusios VTEK išvadas dėl G. Vilio supainiotų viešųjų ir privačių interesų, siūlymu meras R. Račkauskas Muzikos mokyklos direktoriui, tuomet dar skelbusiam apie apsisprendimą trauktis iš posto, skyrė švelniausią nuobaudą – pastabą.

Exit mobile version