Savivaldybės taryba praėjusią savaitę turėjo balsuoti dėl merui beveik prieš pusmetį įteikto G. Vilio prašymo atleisti jį iš pareigų. Tačiau nežinomybė mokykloje tęsis dar bent mėnesį. Mat kone posėdžio išvakarėse G. Vilys staiga persigalvojo ir surašė naują prašymą anuliuoti ankstesnįjį jo pageidavimą.
Dabar G. Vilio likimą direktoriaus kėdėje politikai spręs jau kito mėnesio pabaigoje.
Tokį blaškymąsi G. Vilys aiškina dalyvavus trijų Tarybos komitetų posėdžiuose įgautu pasitikėjimu.
„Pamačiau, kad Tarybos nariai iš principo didesnių priekaištų man neturi. Kadangi buvo išsakytas man palaikymas, kilo sprendimas, kad gal iš tiesų nereikia skubėti. Teisiškai Taryba negali balsuoti kitaip, nei prašo darbuotojas. Negali gi darbdavys neleisti žmogui išeiti iš darbo. O dabar bus alternatyva balsuojant – išeiti man ar ne“, – motyvavo toliau vadovauti susiskaldžiusiam kolektyvui nusiteikęs G. Vilys.
Ankstesnį prašymą atleisti iš pareigų direktorius aiškina suraitęs po pokalbio su Panevėžio meru Ryčiu Račkausku.
„Jo netenkino situacija, kad mokytojai eina skųstis dėl krūvio, dėl direktoriaus darbo. Išsiskyrė mūsų požiūriai, kaip tvarkytis mokykloje. Tuomet sutarėme, kad parašysiu prašymą išeiti iš direktoriaus pareigų“, – teigė G. Vilys.
Praėjusią savaitę persigalvojęs direktorius su meru pasitarti nebenuėjo.
„Mieste buvo karo padėtis, vyko karinės pratybos“, – kliūtį įvardijo G. Vilys.
G. Vilys pripažįsta, kad jo vadovaujamas kolektyvas pasidalijęs į priešiškas stovyklas. Visgi direktorius tvirtina, jog bėdos įsisenėjusios, o nepatenkintieji, užuot jam išsakę savo skaudulius, rašo skundus miesto vadovams.
„Kol kas su kolektyvo opozicija turėjome tik vieną pokalbį. Žaidimas vyksta užkulisiuose. Bėdos yra ne direktoriaus. Man keista nuostata, kad vienas žmogus sprendžia kolektyvo likimą. Kolektyvas yra labai margas, daug įsisenėjusių bėdų. Mokytojų lūkesčiai skirtingi, vieni vienokios, kiti kitokios lygybės tikisi“, – aiškino G. Vilys.
Anot jo, 96-ių darbuotojų kolektyve esminiai prieštaravimai kilo dėl pedagogų darbo krūvių netolygumo: vieni per savaitę turi 26-ias valandas, kiti – vos 12-ika. Milžinišką skirtumą direktorius aiškina nevienodu specialybių populiarumu. Anot jo, Muzikos mokykla rengia 23-is specialybes ir užtikrinti visoms vienodą paklausą neįmanoma. Direktoriaus teigimu, kaip ir visoje Lietuvoje, Aukštaitijos sostinėje daugiausia norinčiųjų mokytis groti fortepijonu. Tačiau Panevėžio muzikos mokykla išskirtinė tuo, kad niekur daugiau šalyje nėra konkursų į kanklių specialybę. Visgi kitas tautinis instrumentas – birbynė – jaunųjų panevėžiečių beveik nedomina.
Paradoksu G. Vilys vadina ir menką pučiamųjų varinių instrumentų populiarumą. Nors Panevėžio rajone pučiamųjų kultūra gana populiari, miesto Muzikos mokykla į šią specialybę pritraukti mokinių nesugeba.
Per 760 mokinių turinti Panevėžio muzikos mokykla šįmet išleis 84-is auklėtinius. Tiek pat priims ir į pirmąsias klases.
Žinia apie G. Vilio pakeistą nuomonę dėl savo užimamų pareigų netikėta vienos iš dviejų Muzikos mokykloje veikiančių profesinių sąjungų pirmininkei, birbynės mokytojai ekspertei Alvydai Beržonienei.
Tokį vadovo blaškymąsi ji sako vertinanti kaip nesolidų ir netinkantį rimtą postą užimančiam žmogui.
„Atsiimti prašymą atleisti iš darbo galėjo per tris dienas nuo įteikimo. Galbūt jis tiek ilgai delsė turėdamas negerų ketinimų“, – įtaria profesinės sąjungos lyderė.
A. Beržonienė pripažįsta, jog dalis kolektyvo yra G. Vilio šalininkai, bet dalis jaučia vadovo psichologinį spaudimą ir mano esantys netiesiogiai jo žeminami.
„Grįžta mokytojas iš konkurso, kur jo mokinys tapo laureatu, o direktorius net nepasidomi, kaip sekėsi. Didelė nepagarba mokytojo darbui, tendencingas darbo krūvio paskirstymas. Yra keletas gebančių prisišlieti prie valdžios, o kiti intuityviai eina iš paskos, nes prieštaraujantieji direktoriui nepatinka“, – mano A. Beržonienė.
Nepasitikėjimą G. Viliu yra išsakiusi ir Muzikos mokyklos taryba, sudaryta iš mokytojų, mokinių ir tėvų atstovų. Jos pirmininkas, varinių pučiamųjų instrumentų mokytojas Dainius Strelčiūnas direktorių kaltina autokratiniu ir ne dalykišku, o emocijų perpildytu bendravimu.
„Kaip galima susigyventi su vadovu, kuris supykęs nesusivaldo ir leidžia sau į pavaldinį mesti dokumentų aplanką?“ – piktinosi D. Strelčiūnas.
Su direktoriumi nesutariantys mokytojai neabejoja, kad G. Viliui likus vadovauti, maištininkams atsirūgs. Visgi, A. Beržonienės nuomone, net jei situacija Muzikos mokykloje nesikeis, nepatenkinti pedagogai neišsilakstys.
„O kurgi mokytojui Panevėžyje eiti?“ – sako profesinės sąjungos pirmininkė.
Direktoriui prieštaraujančių mokytojų poziciją A. Beržonienė ir D. Strelčiūnas nusiteikę išsakyti Savivaldybės tarybos posėdyje.
Tam pačiam posėdžiui rengiasi ir Muzikos mokykloje veikiančios kitos profesinės sąjungos atstovai. Tik pastarieji ketina darbdavį ginti. Šios sąjungos pirmininkė Audronė Sakalauskienė tvirtina G. Vilį turint absoliučios mokytojų daugumos palaikymą.
„Direktorius jaunas, energingas, labai daug gero padarė mokyklai – atsirado naujų mokymo programų, kad mokytojai galėtų dirbti ir užsidirbti. Seniau ir pamokų neturėdavome, ir atlyginimų negaudavome laiku, o atėjus G. Viliui viskas pasikeitė. Direktorius žiūri, kad neatsisėstume į balą, neliktume be krūvių“, – vadovą gyrė A. Sakalauskienė.
Mokytoja pripažįsta, kad išsiskyrus kolektyvo nuomonėms dėl direktoriaus, atmosfera nėra gera. Tačiau, pasak jos, atėjus naujam vadovui geriau irgi nebus.
„Ateis svetimas. Jam reikės laiko susipažinti su kolektyvu, su mokymo programomis. Ką jis galės suvienyti, jei nepažįsta nei mokytojų, nei žino, ko mes mokome“, – mano A. Sakalauskienė.
Panevėžio savivaldybės vadovai yra gavę ne vieną skundą iš Muzikos mokyklos darbuotojų, kuriuose direktorius kaltintas ne tik neetišku elgesiu, bet ir viešųjų bei privačių interesų supainiojimu.
Išaiškinti, ar G. Vilys nusižengė įstatymams, Savivaldybė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisija. Šioji iš tiesų pripažino G. Vilį savo vadovaujamoje įstaigoje besitvarkiusį kaip pats nori ir supranta, bet ne kaip leidžia teisės aktai. Etikos sargai nustatė, kad, nepaisydamas kilusio interesų konflikto, G. Vilys nuolat sprendė Panevėžio muzikos mokykloje dirbančios brolienės Jūratės Vilienės tarnybos klausimus ir priėmė sprendimą dėl laikinai dirbusio brolio Remigijaus Vilio. Mokyklos vadovas taip pat pasirašė keletą patalpų nuomos ir atlygintinų paslaugų sutarčių su savo paties įsteigta asociacija „Aukštaičių kultūros draugija“, kurioje veikiančio kolektyvo vadovė ir aktyvi narė yra jo sutuoktinė.
Savivaldybės darbo grupės, išnagrinėjusios VTEK išvadas dėl G. Vilio supainiotų viešųjų ir privačių interesų, siūlymu meras R. Račkauskas Muzikos mokyklos direktoriui, tuomet dar skelbusiam apie apsisprendimą trauktis iš posto, skyrė švelniausią nuobaudą – pastabą.
Komentarai
Šaunuolis, direktoriau! Stiprybės jums! O tinginės skundikės tegul daugiau dirba – tada mokiniai iš tokių mokytojų nebėgs ir krūviai geri bus.
Visišką nesąmonę parašėte, panevėžietę
Nu nevyriška. Ir nesolidu. Ir neskaniai pakvipo politikavimu.
Kas čia yra, kad meras nori visus vadovus nuimt? Gal patį merą nuimt ir bus ramybė, o žmonės dirbdami ne iš baimės daugiau padaris. Ir susitvarkysim ir su ateinanciom ES lesomis ir atnaujinsim miestą be tų architektų. Nėr blogiau, kai ateina nelaimingi menininkai į valdžią.
ir vėl tu meluoji. Yra mokinių per akis, tik tu jų nepriimi arba liepi dirbti su 2 vienoje pamokoje. Vargšas žmogeli.
ka reiskia birbyne ir puciamieji nepopuliarus 20metu buvo populiarus,staiga atejus G,Viliui nepopuliarus ,visiska nesamone,paprasciausiai neleidziama priimti,galu gale vadybininko yra pareiga rupintis visais skyriais ,kad butu kazkoks balansas,kitu atveju tai ne muzikos mokykla o kazkoks padalinys saksofono ,pianino ir gitaros,mokyklai turi vadovauti zmogus pats dirbes paprastu mokytoju muzikos mokykloje.
GĖDA…NEVYRIŠKA.PANEVĖŽYS NĖRA DIDELIS MIESTAS..VIENI KITUS PAŽYSTA.NORINČIŲ MOKYTIS YRA…NEPRIIMAT.LIAUKITĖS TERORIZAVĘ KOLEKTTVĄ
Dar 2016m,rudeni didzioji dalis kolektyvo verke del tokio direktoriaus vadovavimo stiliaus,del nepagarbos ,chamiskumo,neaiskiu finansiniu pirkimu ir t,t,staiga tie zmones pakeite nuomone ,sakykit kas atsitiko?Bijot kad ateis naujas direktorius?G.Vilio nepakeisite zmogus sitiek visur prisidirbes,niekur negali ilgiau dirbti,ir visur tas pats ,pasiputimas,nesiskaitymas su zmonemis ,rekimas,arogancija,sakyciau turi kazkoki nepinavertiskumo kompleksa.
Nubudo nepatenkintųjų būrys! Prisiminkit, kad dar naujajam direktoriui neatėjus į postą jūs jau buvot nepatenkinti ir su dabartinės jūsų profsąjungos pirmininke A. Beržoniene visiems skundėtės, koks blogas vadovas ateina! Jums bus blogas ir Petraitis, ir Jonaitis. Visi bus blogi, kurie reikalaus laikytis darbo tvarkos, ugdymo planų, pedagogų etikos taisyklių…
Kalbant apie Lietuvoje paplitusį mobingą/bosingą“….„viso to iniciatoriumi l. dažnai yra vienas nelaimingas, savo nevisavertiškumo kompleksuose susipainiojęs, juos „superiniu“ pasitikėjimu bandantis maskuoti žmogelis. o puolimas-frustracijos pasekmė. Jeigu toks žmogelis tampa vadovu, suės bet ką, kas tik jo sumišusioje sąmonėje kelia grėsmę jo statusui. Eilinis darbuotojas, mėgindamas ėsti konkurentą, bando sukurti apie jį neigiamą opiniją, pasitelkus sąjungininkus, ir vadovas elgiasi panašiai.Tik vadovas turi galimybę terorizuoti skirdamas kvailas, beprasmiškas ar net žeminančias užduotis, nubraukti atlyginimą, gąsdinti atleidimu ir pan.“ Tai ištrauka iš straipsnio „Diagnozuota-mobingas, bosingas, stafingas. O kas toliau?“ Gerbiamieji, jums nieko tai neprimena? Gal čia rašo apie Gvido dvynį? O gal tokie neva vadovai tiesiog dauginasi Lietuvoj?
neskaniai kvepia gvido norai
Kitos profsajungos vadovė yra logopedas be muzikinio , rupinasi tik tais mokytojais kurie aptarnauja choreografinį skyriu, o viena choreografinio skyriaus atstovė irgi turi ne choreografini, o biologės išsilavinimą. Direktoriui choreografinis skyrius labai kažkuo naudingas, tad labai stengiasi kad profsajungos vadovė logopedė ir jos profsajungos globojamos mokytojos neatsirastų baloj. Bet ta pati logopede profsajungos pirmininke nemato, kad yra mokytojų su 10 ar 12 -ar 14 pamoku ir jai kaip profsajungos vadovei cia yra viskas gerai ir cia nera balos, nes direktoriui irgi cia ne bala. Kaip su sazine?
Negali gi darbdavys neleisti žmogui išeiti iš darbo., bet lygiai taip pat – gi darbdavys gali leisti žmogui išeiti iš darbo.
Gėda Viliui keičiant nuomonę, tai atsistatydina, tai persigalvoja. Tikimes, kad gerbiamas meras priims nešališką sprendimą dėl Vilio atsistatydinimo. Tokie chamai kaip Vilys turi dirbti tvartę ir paskui save pasiimti visus pakalikus.
CIRKAS, KITAIP NEPAVADINSI. KOKS SAVE GERBIANTIS ŽMOGUS GALI ŠITAIP NESILAIKYTI ŽODŽIO. VAT IR PARODĖ SAVO MORALINĮ VEIDĄ. GĖDA……
Paprasčiausiai gerbiamas direktorius gali likti be jokio darbo, manau, kad niekas jo nenori priimti i vadovaujamą postą, o paprastu darbuotoju juk jis nenori būti , pilnas arogancijos ir pasipūtimo. Todėl ir kabinasi į ši darbą, kaip į šiaudą vandenyje.
Ne miesto merui tokius klausimus spręsti-pats Etikos komisijai perduotas, tai tegul nusišalina.
pagal G.Vili mieste buvo karo padetis vyko karines pratybos ir cia kliuti mato nueiti pas mera mato kara oi kaip baisu pereiti per gatve ,nu cirkas be pinigu
Nežarstykit kiaulėms perlų – jos vistiek juos suės 🙂
Tas pats cirkas Panevėžio kaime……….. Žemas lygis…………. klounų šou……..
Direktorius, mano nuomone, neturi jaustis aukščiau darbuotojo. Tai turi būti vieninga, vieni kitus palaikanti komanda, kuri ne tik darbo klausimais sugeba greitai surasti sprendimą, bet ir atsiradus asmeninėms problemoms padėti, o ne arogantiškai tempti gumą, išvedžioti ir bandyti įrodyti savo pranašumą prieš darbuotoją, naudojant savo darbo poziciją. Juk įskaudintas, susinervavęs, ar pažemintas žmogus tikrai neatliks savo darbo geriau. Priešingai – jis praras motyvaciją darbe, pagarbą tokiam valdančias pareigas užimančiam asmeniui (kuris, kaip ir pripažino Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, savo direktoriaus poziciją naudoja savanaudiškiems tikslams) ar net viso to pasekoje rimtai sušlubuos sveikata, nes stresas ir vidinė įtampa veda link rimčiausių sveikatos problemų.
Kaip gali toks žmogus vadovauti, kai bendra kalba yra randama tik su jam naudingais ir jį palaikančiais darbuotojais??? O į kitus, nesusivaldžius, jau reiškias, galima svaidyti, po ranka pakliuvusias, darbui skirtas priemones…?
Kas bus toliau jei jis pasiliks? Kitą kartą po ranka pakliuvęs daiktas jau gal nebebus tiesiog papkė… :/
Kada ateis galas tokiems pasipūtusiems ir valstybinėse įstaigoje besitvarkantiems, kaip patys nori, vadovams?… Juk tai globali Lietuvos problema ir Panevėžio muzikos mokykla nėra nei pirmoji nei paskutinė mirkstanti savanaudžių direktorių baloje. Aš, kaip buvusi mokinė, labai viliuosi, kad būtent šiai mokyklai pavyks iš jos išbristi, nes visada yra maloniau sugrįžus matyti orų ir įvertintą mokytoją, kuris kadaise suteikė tiek daug žinių, o ne stresuotų konfrontacijų su direktoriumi ir bendros mokyklos atmonferos išvargintą asmenį, kuris, atrodo, nei džiaugtis nebemoka…
Jokia tu ne buvusi mokinė – kalbos stilius labai pažįstamas
O xxx tai cia tas kuriam patinka kaip Vilys bliauna,dauzo kumsciu i stala svaidosi dokumentu papkem,jei zmogus negeba normaliai bendraut jis nevertas buti vadovu ,bet kuriam versle jis jau seniai butu susidirbes,jis tiesiog zmogus su kompleksais,
Gerbiamas XXX, net nustebau pamačiusi šį komentarą 🙂 Gal jau pačiai pradėt abejoti kas aš esu, mat Jūs gal geriau žinot… 😀
Nežinau su kuo Jūs lyginat mano rašymo stilių, bet tikiuosi tas žmogus nėra taip persmelktas pykčio, neskuba teisti iš kelių parašytų žodžių ir bent stilistiškai moka gražiai dėlioti mintis.
Jei jums nuo to ramiau pasidarys, tai aš mokiausi groti fortepijonu pas puikią mokytoją L.Duikovą.
Taip, praėjo jau nemažai metų, bet būtent todėl, dabar darosi graudu matant visą šį energiją čiulpiantį chaosą, ne tik prieš dabartinį direktorių kovojančiųjų, bet ir jį palaikančiųjų pusėse. O tai, puikiai atsispindi visuose čia parašytuose komentaruose.
Po mokyklos baigimo užteko laiko susidurti su keliais tokiais nesąžiningais, savanaudiškais ar pasipūtusiais asmenimis, užimančiais vadovaujamas pareigas ar bent pajautusiems vadovavimo skonį… Todėl, žinokit, meldžiu, kad jį pakeistų, gal ne taip mokantis įtaigiai kalbėti ar turintis daugiau diplomų, bet, visų pirma, kaip vadovas neieškantis sau naudos darbuotojų sąskaita ir toks, kuris gerbtų kiekvieną darbuotoją, nekreipiant dėmesio į jo pareigas, pažiūras, išvaizdą ir svarbiausia paskalas. Juk visada kolektyve atsiranda tokių, kurie bijo išsakyti savo nuomonę į akis ir pirmiausiai lekia pas šefą taip bandydami prisigretinti ar gauti kažkokį pliusą… Šios ir visos kitos teigiamos savybės yra svarbiausios dirbant vadovaujamą darbą (išskyrus, žinoma, paskalų skleidimą…) , o visą kitą, galima išmokti ne tik aukštosiose, bet ir iš bendro kolektyvo, kaip jau minėjau – vieningos komandos, kurie jau per tiek metų turi prikaupę nemažai patirties.
Juk galiausiai visi, Panevėžio muzikos mokykloje dirbantieji turi vieningą tikslą, kuris yra suteikti Panevėžio vaikams kaip tik galima geresnį muzikinį išsilavinimą.